פרסום ושיווק

מתכננים את החזרה ללימודים כבר מעכשיו

שנת הלימודים מעבר לפינה וגם ההורים צריכים להתכונן. איך חוסכים, מממנים ובוחרים את הציוד המתאים? הנה כמה טיפים שכדאי להכיר

כתיבת מומחים | 
מימון ישיר (צילום ----)
כתבה פרסומית בשיתוף מימון ישיר

לפי סקר הוצאות והכנסות משקי בית בישראל לשנת 2017 של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ההכנסה הכספית הממוצעת ברוטו לחודש הגיעה ל-20 אלף ש"ח והציגה עלייה ריאלית של 4.5% לעומת 2016. מנגד, ההוצאה הכוללת לתצרוכת הסתכמה ב-16.2 אלף ש"ח ועלתה ב-2.7%. בפועל, השוואה בנטו הראתה הכנסות של 16.5 אלף ש"ח והוצאות של 13.1 אלף ש"ח. לצד זאת, הסקרים הראו שקיימים פערים בין משקי בית עם ובלי ילדים.
הורים מבינים מוקדם מאוד שלגדל ילדים עולה כסף, אבל אין ספק שהחזרה ללימודים מעמידה בפניהם אתגר נוסף ויוצא דופן. אחרי חודשי יולי-אוגוסט והחופש הגדול שבהם ממילא ימי העבודה מצטמצמים וצריך למצוא סידור לילדים, מגיע ה-1 לספטמבר ואיתו המון הוצאות למי שיש לו ילדים בגיל בית הספר.
אז מה מרכיב את סל ההוצאות הזה ואיך מממנים אותו? הנה כמה טיפים שיכולים לעזור:
1. בררו על פרויקט השאלה בבית הספר
בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים ותיכונים ברחבי הארץ מציעים לעיתים פרויקט השאלת ספרים לילדים והורים. המשמעות של פרויקט השאלה היא שבמקום לקנות ספרים חדשים, ניתן להשאיל אותם לתקופה מסוימת מהספרייה. ההשאלה לא כרוכה בתשלום אלא בהתחייבות לשלמות הספרים בלבד והיא כפופה לעמידה בקריטריונים מסוימים שאותם כל בית ספר רשאי לקבוע בנפרד.
בירור על פרויקט השאלה בבית הספר ניתן לבצע ישירות מול המזכירות או בהמלצת שכנים, חברים, קרובים ובני משפחה שמכירים את מוסד הלימודים. כמו כן, סביר להניח שמידע כזה יפורסם גם באתר בית הספר וברשתות החברתיות.
2. בדקו את אפשרויות המימון שעומדות לרשותכם
תכנון מוקדם של החזרה ללימודים יאפשר לכם להגדיר לעניין הזה סעיף נפרד בתקציב משק הבית. באופן עקרוני, סעיף ההוצאה הגדול של משק בית בישראל הוא הדיור (24.4% ממשקל ההוצאה הכוללת, נכון ל-2017) ובו קשה לקצץ באופן מיידי, אבל אחריו יש את סעיפי התחבורה והתקשורת (20.2%) ואת סעיף המזון (16.9%, כולל פירות וירקות).
 
אם רוצים לשמור מקום בתקציב לרכישת ציוד חזרה לבית הספר, אפשר לוותר לתקופה מסוימת על רכב פרטי ולהחליף את זה בהליכה ברגל ולהשקיע עוד כמה דקות בהשוואת מחירים לפני שעושים את ההזמנה מהסופר.
אם גם לאחר ניסיון לחסוך "במקומות אחרים", אתם זקוקים לסכום כסף נוסף כדי לעמוד בהוצאות הכרוכות בחזרת הילדים לספסל הלימודים, עומדת לרשותכם אופציה של נטילת הלוואה חוץ בנקאית. הלוואות חוץ בנקאיות יכולות לתת מענה לצרכים ספציפיים ולרוב מאושרות בתהליך מהיר יחסית. כל עוד תנאי ההחזר של ההלוואה אטרקטיביים יותר מהריבית על החובות הקיימים, זו פעולה משתלמת שניתן להיעזר בה לצורך מימון הצרכים המשפחתיים גם לקראת וגם אחרי ששנת הלימודים תיפתח.
3. הגדירו סדר עדיפויות  ועקרונות
נצלו את התקופה הנוכחית כדי לשוחח עם הילדים על התנהלות פיננסית נכונה. הגדירו יחד איתם סדר עדיפויות ועקרונות, הסבירו להם שאי אפשר וגם לא צריך לקנות את הכל ונהלו איתם שיחה במסגרתה תקבעו גבולות ברורים להוצאות. לאחר מכן, תקצבו את הסכום שאותו אתם בוחרים להוציא על ציוד לבית הספר, העריכו את עלות כל סעיף ובדקו אם עמדתם בתקציב.
הצורך האמיתי הוא זה שמוגדר בבית ולא זה שמתעורר בחנות. אם אתם רוצים לחסוך הוצאות מיותרות, נסו לרכוש את חלק מהדברים באמצעות האינטרנט ואל תתפתו למוצרים שאין בהם צורך. במידה ובניתם רשימת קניות של ציוד לפי הנחיות שהגיעו מבית הספר, קחו איתכם את הרשימה בעת היציאה לקניות והיצמדו אליה כדי לעבור את התקופה הקרובה בשלום.  
* אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר, ואין לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.
* מס' רישיון 54414.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה