פרסום ושיווק

3,000 עובדי המעבדות הרפואיות שבתו; יחזרו לעבוד בראשון

לאחר ששבתו במהלך היום, העובדים שמחו על עומסי עבודה חריגים, חריגה מהסכמים קיבוציים וחוסר יכולת לגייס כוח אדם, היום אחר הצהריים הוחלט לסיים את השביתה לאור הסכמה במשרד האוצר לדון עם השובתים
ארז ליבנה | 
מרפאה (צילום באדיבות דוברות ההסתדרות)
עובדי המעבדות שהחלו הבוקר (ה') בשביתה ארצית, הודיעו שהשהו את השביתה וישובו לעבודה סדירה כבר ביום ראשון. לאחר שבתיווכו של יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, הוסכם כי כבר בימים הקרובים הצדדים נציגי ההסתדרות והעובדים ייפגשו עם נציגי האוצר והבריאות, במטרה לפתור את הסוגיות שבמחלוקת בין הצדדים.
כאמור, הבוקר כ-3,000 עובדי המעבדות הרפואיות והמעבדות לבריאות הציבור ברחבי הארץ החלו בשביתה, במחאה על תנאי העסקתם וחוסר היכולת לגייס עובדים חדשים בשל כך, דבר היוצר עומסי עבודה חריגים לטענתם.
 
כחלק מהשביתה הופסקה פעילותן של כל המעבדות הרפואיות בבתי החולים הציבוריים, המעבדות המחוזיות של משרד הבריאות ומעבדות לבריאות הציבור ברחבי הארץ. השביתה השפיעה על עבודת חדרי הניתוח ועל בדיקות למאושפזים בבתי החולים. 
הרקע לשביתה קשור לעומסי עבודה חריגים, הנובעים מקושי לגייס עובדים ולשמרם בתנאי העבודה ובשכר הקיימים, בהעסקת עובדים באמצעות צורות העסקה העוקפות את ההסכמים הקיבוציים ובשינויים ארגוניים המתווספים באופן חד-צדדי, אשר מטילים על העובדים משימות חדשות.
 
קריסת המעבדות הרפואיות הוכרה גם בדו"ח מבקר המדינה ועל ידי גורמים מקצועיים במערכת הבריאות, והיא בולטת במיוחד לאור יעדי מערכת הבריאות למאבק בזיהומים ושיפור השירות למטופל, בהם עובדי המעבדות הרפואיות מהווים ראש החץ המקצועי. אולם במחלקות המיון והפגיות לא הופסקה העבודה ובמקביל הוקמה ועדת חריגים למקרים דחופים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה