פרסום ושיווק

מדוע חשוב לעשות ביטוח לעסק

כתיבת מומחים | 
ביז 240 (צילום פוטוליה)
מנהלי ובעלי עסקים קטנים, בינוניים וגדולים שואפים על פי רוב למזער ככל הניתן את הוצאות העסק, ובמיוחד הוצאות שוטפות וקבועות. אחת ההוצאות המשותפות לכלל העסקים, אותה לא כדאי ולא משתלם לנסות לצמצם היא ההוצאה על ביטוח לעסק. קיימים כמובן סוגים שונים ומגוונים של פוליסות ביטוח לעסק, המתאימות לסוגים שונים של עסקים על פי צרכיהם הייחודיים. עם זאת, לכלל בתי העסק מספר קווים משותפים אשר הופכים את רכישת הביטוח לעסק לא רק לכדאית ומשתלמת, אלא לחובה של ממש, לצעד הגיוני ובסיסי בניהולו של העסק. מה כולל ביטוח לעסק ומדוע חשוב כל כך לעשותו?
סוגים שונים של כיסויים עבור סוגים שונים של עסקים
פוליסת "ביטוח לעסק" אינה דבר אחד וקבוע המשותף לכלל העסקים. פוליסה זו מותאמת לעסקים מסוגים שונים, על פי צרכיהם הספציפיים. לדוגמה, עסק הכולל עובד או שניים אשר עובדים מן הבית אינו זקוק לאותו סוג של כיסוי ביטוחי כמו עסק המעסיק עשרות עובדים אשר עובדים ממקום העסק עצמו. כלומר, פוליסת ביטוח לעסקים משתנה בין עסקים הכוללים גם מיקום פיזי של בית העסק (לעומת עסקים הפועלים בעיקר באינטרנט, למשל) לבין כאלו שלא, בין עסקים המעסיקים עובדים רבים לבין כאלו שאינם, בין עסקים יצרניים לבין נותני שירותים וכו'.
כך, במקרה של עסק יצרני, למשל, עשויה לכלול פוליסת הביטוח גם כיסוי עבור חומרי הגלם ומלאי המוצרים המוגמרים, או למשל כיסוי עבור המכונות והציוד של העסק. כיסויים דוגמת  ביטוח אחריות מוצר או אחריות מעסיקים מוצעים לעסקים עבורם זה רלבנטי ומהותי. את פוליסת הביטוח לעסק ניתן להרכיב באופן כמעט פרטני מול חברת הביטוח, אך חשוב להכיר את כלל הכיסויים האפשריים השונים אשר עשויים להיות רלבנטיים עבור העסק שלכם ספציפית.
אינספור סיטואציות בהן ביטוח העסק יציל אותו מקריסה
התשובה לשאלה – "מדוע צריך ביטוח עבור העסק?" היא פשוטה ביותר – קיימים אינספור תרחישים פוטנציאליים ואפשריים בהחלט אשר עשויים לגרום לעסק נזק כלכלי כבד, כמו גם להביאו לכדי קריסה של ממש. תארו לעצמכם מצב בו פורצים למבנה של עסק חדש וגונבים ממנו ציוד ומיכון בשווי עשרות או מאות אלפי שקלים, שבעל העסק רכש לאחרונה. לחילופין, מצב בו עובד נפצע במקום העבודה ותובע את בעל העסק בעבור הוצאותיו הרפואיות או מקרה בו פורצים למחשבי העסק וגונבים מידע רב ערך או פשוט מרוקנים חלק מחשבונות הבנק של העסק – כל אלו תרחישים אשר רחוקים מלהיות דמיוניים – הם קורים מדי שנה לאינספור עסקים בארץ ובעולם.
כל אחד מן המקרים הללו, כמו גם אינספור תרחישים פוטנציאליים נוספים, יכולים לגרום לעסק נזק כבד ואף להביאו לכדי מצב של קריסה. ביטוח לעסקים יכול להציל, פשוטו כמשמעו, את העסק מקריסה ולאפשר לו להמשיך לפעול תוך ספיגת נזק מינימאלי, גם במקרים מצערים וחמורים.
מידע מפורט על פוליסת ביטוח עסק מבית חברת כלל ביטוח תמצאו בכתובת:
https://www.clalbit.co.il/businessins/
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה