פרסום ושיווק

אבוג'ן: ענקית החקלאות Corteva תשקיע בחברה הבת, המניה מזנקת 10%

Corteva תרכוש 28% מלביא ביו בתמורה ל-10 מיליון דולר במזומן ובתוספת של מניות חברת Taxon Biosciences
ארז ליבנה | 
אבוג'ן (צילום Bizportal)
חברת החקלאות של דאו ודופונט (לאחר המיזוג ביניהן) - Corteva, ואבוג'ן, הודיעו היום כי Corteva תשקיע בלביא ביו, חברת בת של {אבוג'ן} הדואלית (סימול: EVGN) בתחום האג-ביולוגיקלס.
מבנה העסקה כולל החלפת כל המניות של חברת הבת של Corteva, חברת Taxon Biosciences הפרטית, יחד עם השקעת מזומן בהיקף של 10 מיליון דולר של Corteva בלביא. בתמורה להשקעת המזומן ולהעברת המניות, יונפקו ל-Corteva כ-28% מהמניות של לביא, ואבוג'ן תחזיק בכ-72% מהמניות הנותרות.
בחברה צופים כי היכולות של Taxon Biosciences תאיץ את פיתוח המוצרים של לביא. "נכסי Taxon, הכוללים אוסף מיקרובים נרחב וצבר מוצרים בפיתוח, ישולבו בצבר המוצרים של לביא, יאיצו את פיתוח המוצרים ויתמכו בגישת התכנון המבוסס ביולוגיה של החברה", ציינו באבוג'ן.
השקעת Corteva בלביא תעניק ל-Corteva זכויות מסויימות בצבר המוצרים של לביא בתירס ובסויה, ותאפשר ללביא להנות מהגישה הנרחבת של Corteva לשווקים גלובליים אלה.
"העסקה מדגימה את המחוייבות המתמשכת של Corteva להביא לשוק טכנולוגיות חדשות ומבדלות ללקוחותינו. אנו מרוצים משיתוף הפעולה עם לביא ביו, כשאנו ממשיכים להתמקד בהאצת המסחור של מוצרים חדשניים, הממוקדים בצרכן, לשוק זה הצומח במהירות", אמרה סוזן וואסון, נשיאת פלטפורמת הגנת הצומח ב-Corteva.
"אנו שמחים מאוד על ההשקעה המשולבת של Corteva ,מובילה עולמית בתחום החקלאות, הכוללת את מניות Taxon וההשקעה במזומן, המגיעה לאחר שנתיים של שיתוף פעולה בפיתוח מוצרים", אמר עופר חביב, נשיא ומנכ"ל אבוג'ן.
עידו דור, מנכ"ל לביא ביו: "אנו מרוצים מאוד מכך ש-Corteva, מובילה עולמית בתחום החלקאות, ממשיכה לשתף פעולה עם לביא, שממוצבת היטב להשגת המשימה – שיפור הפרודוקטיביות, הקיימות החקלאית, איכות המזון ובריאות הצרכנים דרך מוצרי אג-ביולוגיקלס מבוססי מיקרוביום מהדור הבא."
אג-ביולגיקלס כוללים מוצרים שנובעים ממקור טבעי, ביולוגי כגון מיקרובים, ביוכימיקלים ומינרלים במטרה לשפר את בריאות הצמח. שוק מוצרי אג-ביולוגיה כולל ביו-סטימולנטים, לשיפור היבול והעמידות של הצמח, כמו גם ביו-פסטיצידים להגנה מפני מזיקים. שוק האג-ביולוגיקלס הוא תחום צומח במגזר החקלאות.
לביא מתמקדת בשיפור הקיימות, איכות המזון ושיפור יבול על ידי פיתוח מוצרים חדשניים מבוססי אג-ביולוגיקלס. הגישה הייחודית של לביא מתמקדת בשימוש בפלטפורמת החיזוי הביולוגי המחשובי (CPB), שפותחה על ידי אבוג'ן, וממנפת ביג-דאטה ואינפורמטיקה מתקדמת לשלבי הגילוי, אופטימיזציה והפיתוח, במטרה לייצר את הדור הבא של המוצרים מבוססי מיקרוביום. צבר המוצרים של לביא נותן מענה לצרכים המרכזיים בגידולי שדה כגון תירס וחיטה, ולגידולים ייחודיים כגון ענבים.
תגיות אבוגן | דאו | חקלאות
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה