פרסום ושיווק

הפניקס מחלקת את החזקותיה במהדרין כדיבידנד בעין - המניה צוללת

החשש בשוק הינו כי חלק מהמשקיעים במניות הפניקס, אשר מחזיקים במניותיה לצורך חשיפה לתחום הפיננסים, יבקשו לממש את מניות מהדרין שאינה קשורה לתחום
ערן סוקול |  2
יצחק תשובה (צילום חן גלילי)
מניית {מהדרין} צוללת כעת ב-8.6%, בתגובה להודעת חברת הביטוח {הפניקס}  מסוף השבוע, לפיה דירקטוריון החברה אישר חלוקה בעין של מניות מהדרין המוחזקות על ידי חברת הביטוח (41.42%) בשווי שוק של כ-270 מיליון שקל, לצורך עמידה בהוראות חוק הריכוזיות.
הדיווח מגיע לאחר שבתחילת חודש מאי הודיעה הפניקס כי יש לה שליטה משותפת במהדרין ביחד עם {נכסים ובנין} (45.41%), בהתאם להסכם בעלי מניות שנחתם בספטמבר 2006. 
נוכח היותה של הפניקס "תאגיד פיננסי משמעותי" על פי הגדרות חוק הריכוזיות והיותה של נכסים ובנין "תאגיד ריאלי משמעותי", החוק אוסר על השליטה המשותפת, באופן אשר חייב את אחת מהחברות לממש את אחזקתה עד ל-10 בדצמבר 2019.
על פי הערכות של חלק מהמשקיעים בשוק, לאחר השלמת מכירת הפניקס על ידי {דלק קבוצה} (30.13%) אשר צפויה לקבל מניות מהדרין בשווי כ-80 מיליון שקל כתוצאה מחלוקת הדיבידנד בעין כאמור, לא צפויה דלק להמשיך ולהחזיק במהדרין, מה שעשוי ליצור לחץ על המניה בהמשך. עם זאת, אין תמימות דעים בנושא זה. בתגובה לפניית Bizportal לקבוצת דלק לצורך קבלת הבהרות - לא נמסרה תגובה רשמית בנושא.
בכל אופן, סביר להניח כי חלק מהמשקיעים במניות הפניקס, אשר מחזיקים במניותיה לצורך חשיפה לתחום הפיננסים, יבקשו לממש את מניות מהדרין שאינה קשורה לתחום זה - החברה פועלת בתחומי הנטיעה, עיבוד, אריזה ושיווק של מטעים ופרי הדר, מחזיקה נכסי נדל"ן מניבים ומספקת שירותי אחסנה בקירור.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אמא שלך צוללת
  Zibi 18/08/2019 16:05
  הגב לתגובה זו
  0 1
  המנייה יותר בכ1%
  סגור
 • מהדרין, לא הפניקס - דביל (ל"ת)
  קונספירציה 18/08/2019 16:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור