פרסום ושיווק

גזית גלוב תמכור לפניקס 6% מאטריום ב-293 מיליון שקלים

מדובר בחלק מעסקה לרכישת כלל מניות המיעוט באטריום, במחיר של 3.75 דולר למניה. העסקה תמחק את אטריום מהמסחר. צפויה למכור 12% נוספים למנורה מבטחים בינואר 2020 ב-150 מיליון אירו
ארז ליבנה |  1
חיים כצמן (צילום יח"צ)
הפניקס תרכוש מחברת {גזית גלוב} כ-6% מהון המניות של אטריום במחיר זהה למחיר בו ירכשו החברה ומנורה מבטחים את מניות אטריום וזאת בתמורה לסך של כ-293 מיליון שקלים. לכשתושלם העסקה, תהפוך אטריום לחברת בת פרטית של גזית גלוב ומניות אטריום תימחקנה מן המסחר. השלמת העסקה כפופה בין השאר לאישור רוב מיוחד מקרב בעלי מניות המיעוט ולאישור בית המשפט.
ב-23 ביולי 2019 הודיעה גזית גלוב כי התקשרה בהסכם לרכישת כל 150 מיליון המניות אשר אינן בבעלות החברה המהוות כ-40% מהון המניות של חברת הבת אטריום, במחיר של 3.75 אירו למניה ובתמורה כוללת של כ- 2.2 מיליארד שקלים.
 
במקביל לחתימת ההסכם ביולי, התקשרה החברה בהסכם עם מנורה מבטחים על פיו בד בבד עם השלמת עסקת הרכישה, אם וככל שתאושר, תמכור החברה למנורה מבטחים כ-12% מהון מניות אטריום, במחיר זהה למחיר בו רכשה החברה את המניות, וזאת בתמורה לסך של כ-600 מיליון שקלים.
 
כפי שדווח, לפני השלמת העסקה בכוונת אטריום לחלק לכל בעלי מניותיה דיבידנד מיוחד בסך של כ-0.60 אירו למניה, שלאחריו יותאם מחיר העסקה לכ-3.15 אירו למניה וסך עלות הרכישה צפוי להסתכם בכ-1.9 מיליארד שקלים. השלמת העסקה צפויה להתבצע בחודש ינואר 2020 והיא כפופה בין השאר לאישור רוב מיוחד מקרב בעלי מניות המיעוט של אטריום ולאישור בית המשפט באי ג'רזי.
 
חיים כצמן, מייסד ומנכ"ל גזית גלוב: "אנו שמחים להודיע היום על הצטרפותה של הפניקס לעסקה האסטרטגית להפיכתה של אטריום לחברה פרטית. הפניקס מצטרפת למנורה מבטחים אשר יחד צפויות להחזיק בכ-18% מהון המניות של אטריום. אנו שמחים לראות שני גופים מובילים בשוק ההון הישראלי שמצטרפים כשותפים באחת ההשקעות המשמעותיות שלנו".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אסור היה לעצור את הדיבידנד השוטף באטריום
  נריה 01/09/2019 15:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תביעה
  סגור