פרסום ושיווק

סלקום ופרטנר בצניחה חופשית - מה הסיבה, והאם זה ישתנה?

חברות הסלולר תחת מתקפה - רמי לוי מוריד את המחירים, והשאלה לאן הולכים מכאן? האם חברת סלולר תקרוס או תגיע להסדר חוב, או שהרגולטור יספק הקלות והחברות יצליחו לשרוד; הנה התרחישים וגם - מה האסטרטגיה של רמי לוי?  
עדי ברזילי |  3
ירידות (צילום iStock)
מניות הסלולר צונחות - הסיבה הפעם היא התחרות שמחריפה. {רמי לוי} יוצא במבצע של 12.5 שקל למנוי חודשי - זה הכי זול בשוק, והוא מצפה לקחת מנויים מחברת פלאפון, מחברת {סלקום} ומחברת {פרטנר}.
אז הירידה במניות הסלולר ברורה, אבל למה {בזק} צונחת - בגלל פלאפון החברה המוחזקת שצפויה להיפגע (אבל לא מסבירה את כל הנפילה במניית בזק), ואולי גם בגלל תגובה מאוחרת לאזהרת הרווח של החברה מהשבוע שעבר.
  
 
* יתכנו קשיים בצפיה בדפדפן עם חוסם פרסומות.
בשיחה שערכנו עם אילנית שרף, מנהלת מחלקת המחקר של פסגות ניירות ערך רצינו לברר האם יש קשר בין הירידות במניה להודעת בזק מאתמול, לפיה הפרקליטות שוקלת להגיש כתב אישום נגד בעל השליטה לשעבר בקבוצת בזק - שאול אלוביץ', וכנגד נושאי משרה בכירים נוספים בקבוצה.
אלוביץ' ונושאי המשרה האחרים כבר אינם חלק מבקבוצת בזק, אז מה הקשר למניה?
לדברי שרף, "בשביל להבין את הקשר בין הפרשה הנוכחית לתגובת מניית בזק צריך לחזור מעט אחורה, לתקופה בה בעל השליטה בחברה היה עדיין אלוביץ', תקופה בה משרד התקשורת ביקש להגדיל את התחרות בתחום, אולם על פי החשד, לכאורה, נתן יחס מועדף לבזק".
"כעת, הגשת כתבי אישום כאמור, עלולה להצביע על התנהלות פסולה של משרד התקשורת מול החברה בזמנו, אשר עשויה להשפיע על התנהלות משרד התקשורת בעתיד מול החברה, בניסיון 'לאזן' את הפער שנוצר, לכאורה ממניעים פסולים, בשוק התקשורת לטובת בזק, אשר עדיין מחזיקה בחלק העיקרי של עוגת ההכנסות בשוק התקשורת המקומי", הוסיפה שרף. 
אז למה לא אתמול?
במסגרת השיחה אמרה שרף לביזפורטל כי במהלך השנה החולפת, עיקר הירידה שספגה מניית בזק נובעת ממימוש מניות על ידי משקיעים זרים. אם כן, סביר להניח שגם הירידה הנוכחית במניה, מיוחסת, מעבר לתגובת השוק להודעת רמי לוי כאמור, למימוש מניות על ידי משקיעים זרים, אשר חזרו היום לפעילות (אתמול לא התקיים מסחר בוול סטריט לרגל ה-Labor Day) והגיבו גם לדיווח של בזק מאתמול.
תגיות סלולר
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ס
  יצחק 04/09/2019 06:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כול כאלב יג'י יומו. לא שכחנו את העושק
  סגור
 • 2.
  בישראל צריך 4 חברות סלולר ולא יותר (ל"ת)
  אבי 03/09/2019 18:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מגיע לנכלולים האלו
  מניסיון אישי 03/09/2019 16:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  גנבים
  סגור