פרסום ושיווק

מפקחי הבנייה מוחים: "נשקפת סכנה לחיינו"

כ-600 מפקחים החלו בשביתה כוללת ברחבי הארץ לאחר שלטענתם המדינה מסרבת לספק להם אמצעי ביטחון נגד גילויי אלימות יומיומיים לצד החלטה לפגוע בשכרם
מורן ישעיהו | 
אתר בניה (צילום Istock)
(עדכון - 16:10) מפקחי הבנייה ברשויות המקומיות ובוועדות המרחביות החלו היום בשביתה כוללת ברחבי הארץ במחאה על אוזלת יד מצד המדינה לדאוג לביטחונם בעת ביצוע תפקידם. לטענתם, זו מסרבת לספק להם אמצעי ביטחון בעבודה החושפת אותם לגילויי אלימות יומיומיים. השביתה צפויה להימשך גם מחר.
בשביתה משתתפים כ-600 מפקחים, במסגרתה לא יצאו לשטח, לא יטפלו בטופסי גמר ובטופסי 4, לא יתקיים מענה טלפוני ולא יתקיימו ועדות.
על פי ההסתדרות, "למרות דרישות נציגות העובדים לדאוג לעובדים לסידורי ביטחון מתאימים, הרשויות והמדינה מסרבים לשאת בעלויות הנדרשות לכך ומתנערות מחובתן לדאוג לשלום עובדיהן. אם לא די בכך, לאחרונה הוחלט לפגוע בשכרם של העובדים עם החלטה חד-צדדית שלא לתת להם קצובת ביגוד אותה נהגו לקבל במשך שנים ארוכות".
 
הרקע למחאה קשור בתקנות חדשות המחייבות את המפקחים להוציא בעצמם צווים וקנסות על חריגות ועבירות בנייה, ולא בהליך משפטי. לטענתם, יישום התקנות מעמיד את ביטחונם האישי בסכנה מוחשית וחושף אותם לגילויי אלימות מפני האוכלוסייה הנבדקת. עוד הם טוענים כי הדרישה ללבוש מדים מזהים מגבירה עוד יותר את הסכנה בה הם נמצאים.
כבר בשבוע שעבר החלו שיבושים בעבודת המפקחים, אולם כעת אלו החליטו להרחיב את הצעדים לכדי שביתה כוללת. זאת, לאחר שהשלטון המקומי והממונה על השכר הורו למעסיקים לנכות שכר באופן מלא מעובדים אשר נקטו בעיצומים.
  
"המעסיקים טרחו להעביר תיקון בחקיקה אך זנחו את ביטחונם של העובדים", אמר יו"ר הסתדרות המעו"ף, עו"ד גיל בר-טל. "אנו דורשים שמהאגרות ומהקנסות יוקצו סכומים לטובת הענקת אמצעים לשמירה על ביטחונם הגופני והאישי של העובדים".
 
יו"ר חטיבת הרשויות המקומיות בהסתדרות ההנדסאים, משה שגב, מסר כי "פקחי הבנייה רוצים לבצע את עבודתם למען הציבור, אך לא יהיה מוכנים לעשות זאת כשנשקפת סכנה לחייהם והמעסיק שלהם פועל בבריונות ובאופן חד-צדדי. אני קורא למדינה להתעשת ולפעול בהקדם לפתרון המשבר ולדאוג לביטחון הפקחים".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה