פרסום ושיווק

אושרה להפקדה תכנית להקמת 446 דירות במתחם אמת המים בירושלים

התכנית ממוקמת ממזרח לדרך חברון וקובעת חלוקה ל-4 מגרשים, שניים מהם על ציר הרכבת הקלה. עוד מיועדים שטחים למסחר, תעסוקה ומבני ציבור
 

מורן ישעיהו | 
ירושלים (צילום מורן ישעיהו)
הוועדה המקומית לתכנון ובניה ירושלים אישרה להפקדה בוועדה המחוזית את תכנית מתחם אמת המים בדרך חברון להקמת 446 יחידות דיור בשני מגרשים לצד שטחי מסחר, תעסוקה ומוסדות ציבור.  
התכנית ממוקמת ממזרח לדרך חברון, פינת רחוב אשר וינר, ממערב לשטחי קיבוץ רמת רחל, בשטח המצוי בתחום שיפוט ירושלים ומועצה מקומית מטה יהודה, בסמוך לציר הרכבת הקלה, הקו הכחול. 
התכנית משתרעת על שטח של כ-20 דונם וקובעת חלוקה ל-4 מגרשים, הקמה של כיכר עירונית ויצירת שטח ציבורי פתוח נרחב תוך חיבור לתכנית רמת רחל. 
בתוך כך, יוקצו שני מגרשים לפיתוח על ציר הרכבת הקלה: האחד, בשטחה הצפוני של התכנית המשתרע על 2.6 דונם בצמוד לאמת המים, בו מתוכננים 3 מבנים בני 10 קומות שיכללו 72 יח"ד לצד שימושי מסחר ותעסוקה, בהיקף בניה כולל של כ-8,000 מ"ר. בשטח זה קיים מבנה המיועד לשימור ולשימושים של מגורים ומשרדים.
המגרש השני, בשטח הדרומי המשתרע על 5.4 דונם, מיועד לבניה של 3 מבנים בני 30 קומות שיכללו 374 יח"ד לצד מבני ציבור, מגורים ומסחר, בהיקף בניה כולל של כ-48,000 מ"ר.
 
מגרש נוסף בצפון שטח התכנית המשתרע על פני 855 מ"ר כולל מבנה לשימור המיועד לתעסוקה - 4 קומות בהיקפי בניה של 805 מ"ר. עוד מיועד מגרש עבור הקמת מבנה לתנועת נוער, והוחלט על הריסת הבניין הפינתי לטובת הקמת בניין חדש הכולל 10 קומות. 
 
התכנית הוגשה על ידי רשות מקרקעי ישראל ונערכה על ידי משרד אדריכלים ארי כהן.
 
ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אנו ממשיכים לקדם בנחישות תכניות בניה במטרה לחזק את השכונות בעיר, לפתח ולהרחיב את אפשרויות הדיור למשפחות צעירות בעיר ולחזק את ירושלים. תכניות הבניה החדשות ייבנו בסטנדרט מגורים גבוה ליצירת מרחב ציבורי איכותי יותר וישפרו משמעותית את איכות החיים בעיר".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה