פרסום ושיווק

רגע לפני הבחירות: אור ירוק להרחבת משכן הכנסת, היקף הבנייה יצומצם

בחודש שעבר אישרה עיריית ירושלים תכנית המשדרגת את הלשכות של חברי כנסת תוך הוספת שטחים לשירותים כלליים אך כעת מודיעה הוועדה המחוזית על החלטתה לצמצם את היקף הבנייה

מורן ישעיהו |  1
הדמיה כנסת ישראל החדשה (צילום משרד פלג אדריכלים)
רגע לפני הבחירות, הוועדה המחוזית ירושלים אישרה את קידום התכנית להרחבת משכן כנסת ישראל, אמנם החליטה על צמצום היקף הבינוי. "האתגר אדריכלי הגדול אשר עמד בפני התכנית הינו הוספת הבינוי הנדרש לכנסת באופן שלא יסתיר או יתחרה במבנה המונומנטלי", הסבירה מתכננת מחוז ירושלים, שירה תלמי-באבאי. לדבריה, "התכנון המעודכן הצליח לעמוד באתגר זה".
בחודש אוגוסט האחרון אישרה הוועדה המקומית תוספות בינוי למשכן הקיים לטובת הקמת בניינים חדשים מדרום לבניין הקיים לטובת לשכות חדשות לחברי הכנסת, משרדי מנהלה, מטבחים וחדרי אוכל, חדרי וועדות, מלונית, משרדי וועדת הבחירות המרכזית וכו'. אמנם, בהתאם להחלטת המחוזית יבוצעו שינויים בתכנית.
הבינוי בתכנית המעודכנת הינו בגובה של 1-2 קומות מפני הקרקע ובשטחי בנייה של כ-2,8000 מ"ר מעל לקרקע וכ-66,500 מ"ר בתת-הקרקע כולל חניון תת-קרקעי. זאת בניגוד לתכנית שהגישה הוועדה המקומית שהציעה בינוי גבוה יותר של כ-12 מטר ממפלס רחוב רופין ובינוי של כ-2-3 קומות בדירוג עולה כלפי רחוב קפלן, בינוי שכאמור הסתיר בחלקים רבים את משכן הכנסת. בנוסף, התכנית הקודמת כללה כ-56,000 מ"ר שטחים מעל פני הקרקע.
"מתוך הבנה לחשיבות השמירה על ייחודיותו של מבנה הכנסת המקורי כמבנה היסטורי, המהווה את סמלה של הדמוקרטיה הישראלית, הנחתה מתכננת המחוז לשנות את הבינוי באופן מהותי כך שמרבית תוספת השטחים תהיה בתת-הקרקע, והבינוי העילי לא יתחרה במבנה המקורי", נכתב בהסבר להחלטה. על כן, ההרחבה מוצעת בעיקרה בבינוי שרובו מצוי בשיפולי הקרקע באופן כזה שניתן לראות את משכן הכנסת בכל היקפו. כמו כן, ניתנה התייחסות נופית מיוחדת לגגות המבנים שיהיו "גגות ירוקים".
בדברי ההסבר לתכנית עצמה נכתב כך: "בעידן של התרחבות, האצה והעמקה של הקשרים התרבותיים והכלכליים בין מדינות חברות ויחידי, באופן היוצר שילוב של כלכלות, תרבויות ותנועות פוליטיות מכל העולם, ובמקביל הרחבת השקיפות - הכנסת צומחת בפעילותה הפרלמנטרית, צמיחה המחייבת תוספת שטחים לכנסת". 
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לזרוק אותם לרחוב שישבו בעוטף מושחתים
  תום 16/09/2019 13:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כנסת של מושחתים לשכות מפוארות משכורות מטורפות וכל היום בורחים מהכנסת והוועדות שצריכים להיות שם לבת מצווה של חברי מרכז וללקק לחברי המרכז.
  סגור