פרסום ושיווק

איזה שרירים חשוב לחזק בגיל מבוגר?

כתיבת מומחים | 
עלייה בתוחלת החיים מביאה איתה את הצורך להתמודד עם שורה ארוכה של תופעות בריאותיות שונות. במאמר הבא נתמקד בקושי פיזיולוגי, נבין כיצד הוא עלול לבוא לידי ביטוי ונסביר איך להתמודד איתו בעזרת פעילות גופנית
גברים ונשים בגיל הזהב עלולים לסבול מתופעה של דלדול שרירים. בין היתר, ניתן לזהות אובדן מסת שריר וכוח בגיל המבוגר באמצעות חולשה, ירידה ביכולת ההליכה, עייפות ואיבוד שיווי משקל. מלבד העובדה שמדובר בתופעה טבעית, צריך לזכור שהיא נגרמת בגלל העלייה בגיל ולכן קיימת בשכיחות גבוהה יותר כיום מאשר בעבר.
במילים אחרות, העלייה בתוחלת החיים שקיימת בישראל ובמדינות מערביות נוספות בעולם מביאה איתה מטבע הדברים את הצורך להתמודד גם עם סוגים מסוימים של תופעות בריאותיות שונות. בהקשר הזה, הדגש הוא על חיזוק שרירים מסוימים ועל שילוב פתרונות חדשים שמתגלים כאפקטיביים ונוחים.
הקשר בין שרירי רצפת האגן ובריחת שתן
המקום שבו ניתן  לראות בצורה הברורה ביותר את הקשר בין היחלשות השרירים לבין תופעות מטרידות ויום יומיות הוא בריחת שתן. מבחינה רפואית, בריחת שתן מתאפיינת באובדן שליטה על שלפוחית השתן והיא גורמת לדליפה בלתי רצונית של שתן במצבים שונים ובדרגות חומרה שונות. לצד גורמים זמניים כמו הריון, דלקות בדרכי השתן וצריכת מזון או שתייה שמגרים את השלפוחית, התופעה נגרמת גם בגלל היחלשות של רקמות תומכות, שרירים ורקמת חיבור.
החדשות הטובות הן שיש מוצרי ספיגה כמו של חברת דיפנד שמאפשרים התמודדות אפקטיביות ויום יומית עם בריחת שתן. במקביל, מה שכדאי לעשות זה לאמץ שגרת אימונים שמתמקדת בחיזוק שרירי רצפת האגן. בעזרת תרגילים לחיזוק שרירי רצפת האגן ושימוש במערכת ביופידבק אפשר להפחית את תדירות האירועים של בריחת שתן, למזער את מידת החומרה שלהם ולהשיג שיפור דרמטי באיכות החיים.
כך תחזקו את השרירים החשובים
מבוגרים יכולים וצריכים לחזק את השרירים באזור הברכיים, הגב התחתון והגב העליון עוד לפני שהם מתחילים לזהות סימנים של בעיות רפואיות. למרות שדלדול שרירים הוא נורמלי ועל אף שהירידה בכל המערכות והרקמות של הגוף לא אמורה להיות מסוכנת, היא כן פוגעת בתפקוד.
הדרך לחזק את השריר ולהגביר כוח ומסה היא לבצע עבודה באמצעות משקולות או קפיצים. בניגוד לפעילות אירובית כמו הליכה, ריצה או שחייה שבה יש צריכה מוגברת של חמצן והעבודה העיקרית היא על סיבולת לב-ריאה, בפעילות אנאירובית בונים את השרירים ומחזקים אותם כדי למנוע בעיות רפואיות וכאבים באזורים הרגישים.
לבסוף, הדרך לחזק את השרירים החשובים בגיל המבוגר היא לתמוך בפעילות הגופנית בעזרת תזונה נכונה. עם העלייה בגיל מומלץ לספק לגוף תזונה הולמת שמבוססת על חלבונים, לצמצם צריכת קפאין ואלכוהול שנחשבים לגורמים מגרי שלפוחית ובמידת הצורך ליטול תוספי תזונה של ויטמין D.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה