פרסום ושיווק

מורגן סטנלי ישקיע כ-46 מיליון דולר בפרויקטים של אנרג'יקס

בנק ההשקעות יקבל זכויות בפרויקטים של החברה בווירג'יניה, כחלק מהסכם שותפות מס  כמקובל בעסקאות מסוג זה, אשר מיועדות לקבלת הטבות מס בגין הפרויקטים
ערן סוקול | 
אסי לוינגר
חברת {אנרג'יקס} מדווחת כי בהמשך להודעות קודמות אודות ארבעת הפרויקטים בהספק כולל של כ-82MWp שהיא מקדמת בווירג'יניה, התקשרה החברה בהסכם עם בנק ההשקעות מורגן סטנלי (Morgan Stanly), כשותף מס של הפרויקטים.
בהתאם להסכמים, מורגן סטנלי ישקיע כ-46 מיליון דולר כנגד קבלת זכויות בפרויקטים, כמקובל בעסקאות מסוג זה, אשר עיקרן הטבת המס הפדרלי (ITC) בגין הפרויקטים.
ההשקעה תועמד בכפוף להשלמת התנאים המוקדמים שנקבעו לצורך כך, לרבות סיום עבודות ההקמה של הפרויקטים עד לתאריך מוסכם, כשסכום ההשקעה הסופי יקבע, בין היתר, כתלות בעלות ההקמה בפועל של הפרויקטים.
 
ההתקשרות עם מורגן סטנלי כשותף מס הושלמה לאחר שלפני כחודש החברה דיווחה כי חתמה על הסכמים מחייבים לגידור מחירי החשמל של כ-80% מהספק הייצור הצפוי לפרויקטים ומכירת כלל התעודות הירוקות שיוקצו בגין ייצור החשמל, זאת לתקופה של כ-12 שנה. עבודות ההקמה של הפרויקטים החלו בשבועות האחרונים ולהערכת החברה, צפויות להסתיים ברבעון הראשון של 2020.
 
אסא (אסי) לוינגר, מנכ"ל אנרג'יקס: "עם החתימה על מסמכי ההתקשרות עם Morgan Stanly שהינו אחד מהבנקים המובילים בארה"ב, כשותף המס בפרויקטים, החברה השלימה את מערך ההסכמים הדרושים לה לצורך סגירה פיננסית של הפרויקטים. אנו רואים בכך נדבך משמעותי לפעילותינו בארה"ב ומאמינים כי מדובר בצעד חשוב אשר יסייע לנו לבסס את פעילותינו בארה"ב וליצור תשתית איתנה לצמיחה משמעותית בפעילות החברה בארה"ב בשנים הקרובות. בנוסף להקמת הפרויקטים, נכון להיום אנו מפתחים בארה"ב צבר פרויקטים בהספק של 700 מגה וואט אשר נמצאים בשלבי ייזום שונים".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה