פרסום ושיווק

גב-ים תקים פארק הייטק בירושלים בהשקעה של 1.4 מיליארד שקל

החברה זכתה במכרז להקמת פארק הייטק בשטחי האוניברסיטה העברית בגבעת רם. החברה צופה הכנסות בגובה 113 מיליון שקל בשנה
איתן גרסטנפלד |  2
אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב ים (צילום סיוון פרג')
חברת הנדל"ן {גב ים} מדווחת על זכיה במכרז של האוניברסיטה העברית להקמת פארק עסקים לתעשייה עתירת ידע וניהולו. הפארק יוקם בקמפוס האוניברסיטה בגבעת רם בירושלים. עלויות הפרויקט מוערכות בכ-1.4 מיליארד שקלים, אשר יתפרסו על פני כ-10 שנים. חלק החברה בהכנסות הצפויות נאמד בכ-113 מיליון שקל בשנה, לאחר השלמת כלל הפרויקט ואכלוסו במלואו. 
החברה אשר נמצאת בניהולו של אבי יעקובוביץ, תקים את הפארק, אשר צפוי לכלול כ-270 אלף מ"ר. הפאר יוקם על עתודת קרקע בת 30 דונם, בבעלותה של האוניברסיטה העברית. מדובר בפארק ההיי טק הראשון שיוקם בתוך שטח אוניברסיטה בישראל. 
במסגרת המכרז תעניק האוניברסיטה זכויות חכירת משנה בקרקע ל-48 שנים בתמורה לשירותי הבנייה שתעניק החברה. החברה תשווק את שטחי הפארק להשכרה ותנהל אותו עד שנת 2067 עם אופציה להארכה ב-49 שנים נוספות. חלוקת הזכויות בפרויקט תהיה 66% לחברה ו-34% לאוניברסיטה. 
הפארק יוקם בשני שלבים, כאשר בשלב הראשון יוקמו 3 בניינים בשטח כולל של כ-127 אלף מ"ר. מועד השלמת השלב הראשון הוא 36 חודשים ממועד קבלת היתר הבניה. בשלב השני ייבנה מגדל נוסף בן 30 קומות בהיקף כולל של כ-140 אלף מ"ר של שטח מסחרי. השלמת השלב השני תלויה במספר תנאים בהתאם למכרז והשלמתו צפויה תוך 42 חודשים ממועד קבלת היתר בנייה לשלב.
 

הדמיה: משרד אדריכלות סקורקא
אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב-ים: "חברת גב-ים ממשיכה במסלול מאוד ברור ועקבי של מהלכי ייזום אינטנסיביים ומציבה היום נדבך נוסף באסטרטגיה המובנית של גב-ים להקמת פארקי הייטק. הקמת פארק ההיי טק בירושלים הינו שילוב של שני תחומים בהם מתמחה גב-ים: הקמה של פארקי הייטק והפעלתם (כדוגמת פארק מתם בחיפה, פארק גב-ים נגב בבאר שבע, פארק גב-ים הרצליה ומרכז גב-ים הרצליה, פארק גב-ים רחובות) לצד שיתוף פעולה עם האקדמיה (פארק גב-ים נגב, בשיתוף אוניברסיטת בן-גוריון; ופארק גב-ים רחובות, בשיתוף מכון ויצמן). זכייה זו ממשיכה לבסס את המוניטין של גב-ים כחברת הנדל"ן המניב המובילה בארץ. אנו גאים ומודים להנהלת האוניברסיטה העברית על האמון, ואין לי ספק כי הפארק אשר יוקם בירושלים יעניק לחברות הצעירות והפעילות בעיר אפשרות להיות חלק מפארק חדיש אשר יהווה אבן שואבת לחברות מובילות ויחבר בין העשייה האקדמית לתעשיית ההייטק והתעשיות המתקדמות".
 
רותם רביבי, מנכ"ל חברת נכסי האוניברסיטה העברית, אשר נהלה את המכרז: "הוג'יטק הינו פרויקט ייחודי וראשון מסוגו בישראל שיאפשר שילוביות וממשק ישיר בין המחקר שבקמפוס ספרא לבין החברות שבפארק. אחד מיתרונותיו המרכזיים של הפארק יהיה האקו סיסטם הייחודי שישנו בקמפוס ספרא הכולל את השילוב בין הידע, ההון האנושי והתשתיות הפיזיות האיכותיים הקיימים בקמפוס, לרוח היזמית והיצירתיות של חברות ההיי טק והביוטכנולוגיה אשר מאפשרים ניצול מקסימלי של סביבת העבודה הקיימת בקמפוס הן לטובת החברות והן לטובת האקדמיה. אני משוכנע כי חברת גב ים יחד עם האוניברסיטה העברית והרל"י יקימו את פארק ההי טק המתקדם בישראל אשר ישנה את מפת התעסוקה בירושלים ויוסיף כ 5,000 מקומות עבודה".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  גבעת רם
  משה 25/09/2019 11:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל ההר הזה תוכנן מראש כפארק בוטני.עכשיו אחרי הולילנד כרישי הנדל"ן שמו עין גם על הקמפוס היפה בעולם,בעיה לדורות
  סגור
 • 1.
  הבנין הגבוה הוא בכיה לדורות. הורס את גבעת רם ובית הכרם (ל"ת)
  לעצור את הטרוף 25/09/2019 07:39
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור