פרסום ושיווק

דסק"ש מממשת שופרסל; אגרות החוב שלה צפויות לעלות

דסק"ש בוחנת מימוש מניות בשופרסל כנגד אגרות חוב שלה; החוב יקטן, ה-LTV יהיה מתחת ל-50% ונראה שזה צעד מקדים להורדת שכבה בפירמידה בהתאם לחוק הריכוזיות
נועם בראל |  3
אדוארדו אלשטיין (צילום סיון פרג')
חברת {דיסקונט השקעות} מדווחת על כוונה לממש נתח גדול מהשקעתה בשופרסל. ההשקעה בשופרסל (26%) היא המשמעותית ביותר בקבוצה של דיסקונט השקעות והמצליחה ביותר. המימוש צפוי להיות מול משקיעים מוסדיים ומשקיעים כשירים ויהיה כנגד אגרות חוב של דסק"ש. כלומר דסק"ש בעצם קונה את האג"ח של עצמה מהמוסדיים, ומקטינה את החוב הכולל.
ההחזקה בסלקום נשחקה בשנה האחרונה ב-60%, נכסים ובניין אמנם התאוששה, ועדיין שופרסל היא לב ההחזקה.

המימוש מגיע על רקע הצרכים של קבוצת דסק"ש, וכן בשל צרכיו של אדוארדו אלשטיין בעל השליטה שהוא גם בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי שזקוקה למזומנים. הפחתת המינוף בדסק"ש עשויה לשחרר מקורות מימון ואשראי. הפחתת המינוף מאוד משמעותית מ-LTV Loan To Value של 67% אל מתחת ל-50% וזה עשוי להעלות את הדירוג של החברה - אגרות החוב צפויות לעלות בעקבות המהלך.

מעבר לכך, מהלך בשופרסל עשוי להיות פתרון משולב לעניין חוק הריכוזיות, ולהפחתת קומה בפירמידה של דסק"ש. המזומנים שיכנסו ממכירת שופרסל יעזרו למחיקה של חברה בפירמידה. נזכיר כי החברה חייבת עד סוף השנה להוריד שכבה אחת.

בדסק"ש מסרו כי "למועד דיווח מיידי זה אין ודאות ביחס לביצוע המכירה, בדרך של הליך תחרותי כאמור, או בדרך אחרת, וככל שתבוצע המכירה כאמור, אין ודאות בעניין אופן תשלום התמורה לחברה. המכירה, עיתויה, היקפה ותנאיה טרם נקבעו סופית".
תגיות דסקש | שופרסל
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אדילשטין בא מילארדר.
  עינים בראש.. 25/09/2019 21:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הביא מילניום .
  סגור
 • 2.
  אז מה ישאר בסוף בקבוצה? (ל"ת)
  PAN 25/09/2019 19:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  ולכן המליצו עליה בשנה האחרונה!
  עמי 25/09/2019 12:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המליצו עליה בשנה האחרונה כדי שיוכלו להרוויח כמה ויותר. עכשיו הכל מובן!
  סגור