פרסום ושיווק

דסק"ש הציעה - קחו שופרסל, תביאו אג"ח; הגופים המוסדיים לא התלהבו

דסק"ש כשלה ברעיון החלפת מניות שופרסל שברשותה באגרות חוב שלה; מניית שופרסל ירדה אתמול, על רקע הרעיון; האם היא תתקן היום, או שהשוק יעריך שבמוקדם או במאוחר המניות האלו יוצעו למכירה ויהיה לחץ על המחיר? 
ערן סוקול |  1
אדוארדו אלשטיין (צילום דרור עינב)
חברת {דיסקונט השקעות}  יורדת מהרעיון להחליף את מניות החברה המוחזקת שופרסל בתמורה לאגרות חוב שלה (של דסק"ש). הרעיון המקורי (כתבה מאתמול) היה להציע לגופים המוסדיים להחליף את החזקתם באגרות החוב של דסק"ש במניות שופרסל, וכך למעשה להקטין את ההחזקה בשופרסל בתמורה להקטנת חוב.
מהלך כזה היה משפר דרמטית את מאזן החברה - מקטין את החוב ואת המינוף. אם כל ההחזקה (26%) היתה נמכרת בדרך הזו, המינוף היה יורד למתחת ל-50% בעוד שהיום הוא 67%. בפועל ציפו בחברה להקטנת המינוף, אבל לא לרף ה-50%, אחרי הכל, לא כולם היו מוכנים להחליף את אג"ח דסק"ש, במניות שופרסל.  
בפועל התקבלו הזמנות של מאות מיליוני שקלים, ודסק"ש וויתרה על הרעיון, גם כי המחיר בהצעה לא היה אטרקטיבי מבחינתה. 
דסק"ש מחזיקה בשופרסל, נכסים ובניין בסלקום באלרון. סלקום נערכת להנפקה גדולה בקרוב, ונראה שדסק"ש שתמכה בה בעבר תמשיך לתמוך בה. על רקע זה, נראה שלמרות שהניסיון להחליף מניות שופרסל באג"ח דסק"ש לא הצליח, בקרוב נראה רעיונות נוספים לחזק את המאזן של הקבוצה, ולשחרר מזומנים לצורך הגיוס בסלקום.
בתגובה להודעה של החברה אתמול על ההחלפה האמורה עלו אגרות החוב של דסק"ש, ומניית שופרסל ירדה בשיעור יחסית גבוה. ככה זה כשמשתחררת סחורה בשוק ו/או כשמפיצים סחורה גדולה בשוק. ביטול העסקה, עשוי להביא לעלייה בשופרסל וירידה באג"ח של דסק"ש. עם זאת, ייתכן שנראה רק תיקון חלקי למהלך של אתמול, שכן השוק יעריך שההחזקה בשופרסל עדיין על המדף, כלומר שייתכנו לחצי מכירות והמניה תהיה תחת מגננה.
בעניין זה, צריך לציין שלחצים מסחריים במניה, לא משנים את השווי הכלכלי של החברה. כלומר מדובר בלחץ זמני שנובע בעיקר מהחלפת מניות - מכירה מוקדמת של שחקנים שבכוונתם להזמין מניות או שצפויים לקבל מניות בהפצה, תוך שמירה (בסופו של דבר) על פוזיציה קיימת, כאשר הרווח מהמהלך נובע מההנחה שנהוג להעניק במסגרת ההפצה (בדרך כלל 3%-2%).
תגיות דסקש | שופרסל
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  דסקש זולה
  משקיע 02/10/2019 06:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דסקש לא עולה למרות גל של דיווחים חיובי ולמרות שסלקום עלתה ושופרסל בשיא ונכסים בשיא .....משחקים במניה לאסוף סחורה
  סגור