פרסום ושיווק

הכלכלה הישראלית בשיא ויש אנשים שלא גומרים את החודש - הכיצד?

אין כניסה לחרדים. למה חרדים לא מתקבלים לטכניון, אבל מצליחים מאוד בלימודי חשבונאות, ואיך זה שפרופ' פרץ לביא נשיא הטכניון פוגע בכלכלת ישראל?
אבישי עובדיה |  68
חרדים (צילום יחצ)
בטח שמעתם מה סוד ההצלחה של חנות מצליחה – מיקום, מיקום, מיקום; ובאנלוגיה - סוד ההצלחה של ישראל – טכנולוגיה, טכנולוגיה, טכנולוגיה. הגיע הזמן להפנים שיש כאן שתי מדינות - לא של חילונים וחרדים, לא של מזרחים ואשכנזים, אלא של עובדי טכנולוגיה (וספקי שירותים לטכנולוגיה) מול כל היתר. אם אתם רוצים שהילדים שלכם יהיו מסודרים אתם מייעצים להם ללכת ללמוד תוכנה, הנדסה, בקיצור טכנולוגיה. אחרת, הם במקרה הטוב יחיו בסדר, במקרה הרע, לא יגמרו את החודש.
כן, בגדול ובהכללה - יש את ישראל הטכנולוגית העשירה, ויש את ישראל של הלואו טק שחיה מהיד לפה. הגיע הזמן לא רק להודות בזה, אלא פשוט לשים עוד ביצים בסל הטכנולוגיה, ולהפסיק לחשוש מעוד איזה מפעל ייצור שנסגר - זה אמנם כואב, אבל מה לעשות, אנחנו לא טובים, לא יעילים ולא זולים בייצור. היתרון היחסי שלנו הוא טכנולוגיה, וכמה שיותר כך עדיף.
ושלא תחשבו שזה הימור לא מחושב. אני יודע שמשבר בנאסד"ק מחר בבוקר, מפיל את תעשיית הטכנולוגיה לקרשים, אבל אני גם יודע שטכנולוגיה זו צמיחה ארוכת טווח - לא בקצבים המטורפים של השנים האחרונות (על רקע מהפכת האינטרנט ותתי המהפכות שהביאה), אבל צמיחה גבוה משמעותית יותר מאשר בלואו טק ובייצור. אז אם אנחנו טובים במשהו בואו נתמקד בו ונתחזק בו. אולי ככה נהפוך להיות מדינה אחת – ישראל הטכנולוגית והעשירה.
שתי מדינות לשני מקצועות
הכלכלה הישראלית, בעיני רוב הישראלים, היא בלוף - מספרים להם שהכלכלה צומחת, שהמצב טוב מבעבר, שאנחנו מעצמה כלכלית. אבל הם לא מרגישים את זה בחשבון הבנק שלהם. הם מרגישים שהמחירים עולים, הם מרגישים שקשה להם לגמור את החודש, הם מגדילים את ההלוואות שהם לוקחים. ספרו להם על המעצמה הכלכלית מהמזרח התיכון, והם צוחקים. הם צודקים – אמנם מעגל הטכנולוגים הולך וגדל ועדיין זה לא מספיק, זה צריך להיות גדול הרבה יותר – צריך שתהיה עלייה, שיגיעו הרבה עולים מישראל הלואו טקית לישראל הטכנולוגית, צריך לפתוח את השערים – במיוחד את השערים של מוסדות הלימוד.
אז איך עושים את זה? לימודים. צריך לחנך לטכנולוגיה כבר מגיל צעיר. צריך ללמד יותר מקצועות טכנולוגיים וסמי טכנולוגיים. צריך לייצר פסי ייצור של מהנדסים, מתכנתים, בודקי תוכנה, מתמטיקאים, פיזיקאים ועוד. צריך לפתוח את האוניברסיטאות ליותר אנשים, צריך להוריד את סף הקבלה, אבל לא את רמת הלימודים. זה קורה, אבל צריך בכל הכוח.     
והכי חשוב - צריך להיות פתוחים ולקבל את "העולים החדשים".
למה בטכניון אין סטודנטים חרדים?
הפוסל במומו הוא פוסל גם אם הוא נשיא הטכניון, גם אם הוא פרופסור, גם אם הוא פרץ לביא. בראיון חג ל"ידיעות אחרונות" סיפר פרופ' לביא שהחרדים לא משתלבים בלימודי הטכנולוגיה פשוט כי הם לא יודעים חשבון בסיסי – חלקם לדבריו לא יודעים לחלק 36 ב-6. כמות הסטודנטים החרדים בטכניון זעומה, ולביא מתח ביקורת חריפה ומוצדקת על כך שהחרדים לא לומדים לימודי ליבה. אבל במקום לתת להם צ'אנס הוא פסל אותם.
הוא פסל אותם בגלל תפיסתם, בגלל שהם - החרדים - חושבים שהם יודעים מה צריך ללמוד ומה לא, וזה לא מתאים לתפיסתו על מה שצריך ללמוד ומה לא. אלא שהגמל לא רואה את דבשתו. פרץ, ממרומי מגדל השן, חושב שהוא יודע הכול ומחלק ציונים. אבל אני רוצה לספר לפרופ' הנכבד, שאם הוא יבקר באוניברסיטאות בארץ ובמכללות שונות, הוא יגלה הרבה מאוד חרדים ששמים בכיס הקטן הרבה מאוד חילונים, מבלי לפגוע באף "מגזר".
אני רוצה לספר לפרופ' פרץ שבמקצוע החשבונאות, שצריך לדעת בו חשבון (לא חשבון אינטגרלי, אבל בטח חשבון בסיסי), החרדים משתלבים מצוין. מדובר בהצלחה גדולה של כמה מכללות באחד המקצועות הקשים ביותר – שיעורי המעבר של החרדים (גברים ונשים) גבוהים מאוד. אז אולי הם לא הגיעו עם יכולות גבוהות בחשבון, אבל עזרו להם, לימדו אותם, והכי חשוב – הם הגיעו עם יכולות אחרות.
אני חילוני מרוצה בלי הרהורי כפירה בחילוניות, וקשה לי להודות בכך, אבל החרדים טובים מאתנו ביכולת הריכוז, בהקשבה ובחריצות. נכון, זאת הכללה, אבל אני לפחות מודע לה. פרץ הדביק תווית על מגזר שלם וסימן את המשתייכים אליו כפגומים, מבלי להיות מודע להכללה שהוא עושה.
חבל - אנחנו צריכים הרבה מהנדסים ומתכנתים. חבל – הטכניון הוא בית הספר המוביל שלנו ללימודי טכנולוגיה. חבל שדעות קדומות מונעות שילוב של חרדים, חבל שהמשק לא צומח בגלל חסמים כאלו. תדמיינו מה היה קורה אילו היו כאן עוד אלפים רבים של מהנדסים חרדים. פרופ' פרץ, אם זה היה קורה, אני מבטיח לך שהילדים שלהם היו לומדים חשבון כבר מינקות ובטח ובטח שבבתי הספר - היית משיג את המטרה שלך בדרך אלגנטית. ככה בנונשלנטיות, כמעט בלי לשים לב, ובטח שבלי לשים דעת, הפרופ' המכובד פגע בכלכלת ישראל - חבל. 
תגיות חרדים
תגובות לכתבה(68):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 47.
  אם אני מסתכל כמו סוחר בבאסטה של ההיטק,
  סתם אחד 17/10/2019 15:18
  הגב לתגובה זו
  5 0
  אז חשבונאות - היא כיתה ב' וטכנולוגיה זו הנדסת טילים. אם כב' מבין מה זו אינטגרציה הוא חכול להבין שחדע דורש זמן.אין טעם ללמוד תלמוד כי את מה שאמר רבה וחלק עליו אביי - יש באינטרנט, אבל חישובי חוזק של בניין דורשים - מהנדס. ךא כל מי שיודע לכתוב קוד הוא מתכנת, ואם מישהן לא שולט באנגלית , שיחפש את חבריו בישיבה. ואת זה חביבי מתחילים בכתןת היסוד !
  סגור
 • 46.
  איך אפשר להשוות לימודי חשבונאות ללימודי הנדסה -
  איתי 17/10/2019 13:35
  הגב לתגובה זו
  5 0
  זה מראה על בורות בעניין
  סגור
 • 45.
  ערביים הוא מכניס בכמויות רמה נמוכה
  אילן 17/10/2019 11:03
  הגב לתגובה זו
  3 1
  גזען שכנזי ששונא יהודים עוד אחד שהגרמנים גמרו זרע כוזרי גוי מסריח שרק מדינה
  סגור
 • 44.
  לימודי ליבה חובה
  שולתתתת 09/10/2019 21:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לא רואה שום סיבה שחרדי לא ילמד לפתור משוואה עם שני נעלמים. באמת חבל שלא לומים לימודי ליבה. תורה וליבה - זה התו"ל...
  סגור
 • 43.
  חרדים לליבה
  מורה 08/10/2019 17:39
  הגב לתגובה זו
  4 0
  אם חרדי נרשם לטכניון ועושה בהצלחה לימודי הכנה כדאי למדינה לתמוך כלכלית.
  סגור
 • 42.
  שהכותב ילך לרופא או מהנדס בנין שיהורידו לו את רף הלימוד
  d 07/10/2019 14:29
  הגב לתגובה זו
  4 1
  חתיכת כלומניק שמבין רק במספרים. מעבר לזה כלום. אה...צריכים טוקבקים..
  סגור
 • 41.
  כתבה מטופשת שמבוססת על דעה קדומה (ל"ת)
  יוסי 07/10/2019 13:32
  הגב לתגובה זו
  4 3
  סגור
 • 40.
  מה שכתבת על נשיא הטכניון זה הבל ומיותר
  בוגר טכניון 07/10/2019 07:41
  הגב לתגובה זו
  9 3
  הוא עושה מעל ומעבר לשלב אותם בתוכניות כאלו ואחרות. והביקורת שהוא השמיע גם היא למטרה מטרתה שילובם והפעלת לחץ על מנהיגיהם.
  סגור
 • 39.
  נו...אני בטכנולוגיה ו...?
  יוסי 07/10/2019 03:53
  הגב לתגובה זו
  3 1
  כל קשקוש בשלטון המקומי מרוויח יותר
  סגור
 • 38.
  אני חרדי שמצליח בחשבונאות אבל לא מצליח בתכנות
  יצחק 06/10/2019 23:37
  הגב לתגובה זו
  7 1
  הסיבה העיקרית היא בגלל האנגלית. שמיהו ילמד את הכתב הנכבד, שלימודי ליבה זה לא רק מתמטיקה אלא אנגלית. יותר קל להתמודד עם מתמטיקה, אבל כמעט בלתי אפשרי ללמוד אנגלית בגיל מבוגר. אגב... גם המתמטיקה במחשבים גבוהה יותר מהחשבון של החשבונאות.
  סגור
 • טען עוד
 • 37.
  גם אם יש אמת בדברים חסרה קצת צניעות ופחות שויץ (ל"ת)
  ארי 06/10/2019 23:08
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 36.
  כמה מילים לכתב
  מנהל פיתוח 06/10/2019 20:43
  הגב לתגובה זו
  3 1
  הרף כניסה לרופאים ? האם תרצה להגיע לרופא מסוג זה? היום לא צריך לסיים את החוג לתקשורת - אפשר לכתוב באתרי אינטרננט - מה שבא, או לסיים לימודי מכללה(לאלה שלא עברו את הרף). אפשר לעשות מכללה מיוחדת עבור האנשים, להם אתה דואג, ושילמדו שם ללא ידע בסיסי של בית הספר - אין לי שום בעיה עם זה. ושגם יקומו חברות מן המגזר הזה והם בכוחות עצמם יטפלו בעשיית המוצרים שלהם. התחום חי רק בכוחות השוק - בפיתוח, למשל, אין אנשים שלא נותנים תפוקה לעומת התחומים האחרים שעוסקים בפרזנטציות ובמילים.
  סגור
 • 35.
  לא לערבב
  נתן 06/10/2019 19:50
  הגב לתגובה זו
  2 7
  לעשות להם מכללות משלהם. לא לשלב אותם עם חילונים ...יתחילו להגיד לנו איך להתלבש ...לא לומד עם בנות וכו. קודם כל תתרמו למדינה מכל הבחינות.
  סגור
 • 34.
  פרופ' פרץ צודק.
  קובי 06/10/2019 19:45
  הגב לתגובה זו
  10 2
  פרופ' פרץ צודק.
  סגור
 • 33.
  כתבה דבילית האם כל מי שלא איש תכנה רעב ללחם - רעיון רע (ל"ת)
  משה ראשל"צ 06/10/2019 18:25
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 32.
  מי שלא עובר סף קבלה המורכב מפיזיקה מתמטיקה ופסיכומטרי
  תמשיכו עם הקצבאות 06/10/2019 16:36
  הגב לתגובה זו
  6 2
  לא מתקבל בין אם אתה חרדי או צ'רקסי או סתם אחר. אחרת רמת הלימודים תרד ותוריד את רמת ההי טק בארץ.
  סגור
 • 31.
  לא קשורה לתוכן באמת
  סתירה 06/10/2019 16:29
  הגב לתגובה זו
  2 1
  איך אתה טוען מצד אחד שצריך להתמקד במה שכל אחד חזק ואז "אולי באמת נגיע למקום טוב יותר", ומצד שני אתה מנסה להכניס בכוח את החרדים לתוך הטכניון מבלי שהם לומדים לימודי ליבה. אין לי שום בעיה עם החרדים - אבל צריך להבין שאם הם כל כך מבקשים להיות שונים, אז שיהיה להם בהצלחה במה שהם עושים.
  סגור
 • 30.
  יחי
  hagbi 06/10/2019 15:46
  הגב לתגובה זו
  1 4
  פרופסור אך לא מבין את היכולות שלהם
  סגור
 • 29.
  אין קשר בין הכותרת לתוכן
  כתבת קשקוש 06/10/2019 14:36
  הגב לתגובה זו
  10 8
  הכלכלה הישראלית היא בלוף של ביבי וחבורתו . חבל להתעלם ממה שאמר ביבי לאחרונה שיש גירעון גדול הצבור לא צריך להאמין לבלופים האלה כי הוא רואה חנויות נסגרות אחת אחרי השניה . יש קיפאון גדול אין עסקאות בנדלן. והכי חשוב הבורסה משקפת את המצב האמיתי . שום מניה לא בשיא להפך המניות ירדו לשפל יותר גדול משנת 2008. זמן המשבר. וזה רק אומר דבר אחד שביבי הוא פינוקיו והעם פתי
  סגור
 • העובדות הכלכליות מדברות
  סבב3בלתי נמנע 08/10/2019 09:37
  הגב לתגובה זו
  1 2
  אתה פשוט במחלה פשוטה ונפוצה בעיקר בשמאל "רק לא ביבי"! ומתלווה אליה שינאה ליאיר ולשרה
  סגור
 • בגלל ביבי יש פקקים בנתבג וכל אשה נוסעת בגיפ למכולת (ל"ת)
  משה ראשל"צ 06/10/2019 18:26
  הגב לתגובה זו
  4 4
  סגור
 • 28.
  קודם שילכו ללמוד לימודי ליבה. בלי חשבון ואנגלית אין להם
  אני 06/10/2019 13:44
  הגב לתגובה זו
  5 6
  מה לעשות.
  סגור
 • 27.
  אתה לא מדייק אי אפשר לגשר על פערים של שנים
  יוני 06/10/2019 13:14
  הגב לתגובה זו
  6 15
  כאשר הפער הוא עשר שנים ויותר בלימודים אין אפשרות לגשר על זה בשנה שנתיים אתה צריך להבין הבעיה היא לא רק חשבון ומטמטיקה שהיא קיימת כם אצל חילונים אחרי הלימודים בבתי ספר עם רמה נמוכה בארץ הבעיה היא גם אנגלית וגם פיזיקה וכימיה וכל המדעים לא קיימים במגזר החרדי אי אפשר פתאום בגיל 20 ללמוד מה שהיתה צריך ללמוד במשך 15 שנים זה יקח לך הרבה שנים במקרה הטוב במקרה הרע זה פשוט לא אפשרי.ההשוואה לכמה שמצליחים בלימודי חשבונאות שזה מקצוע קשה אבל טכני בלבד היא לא נכונה מעבר לזה יתכן שכאלה שמצליחים כן למדו לימודי ליבה יש כאלה שלומדים עד גיל מאוחר אבל לחשוב שכל החרדים יוכלו עכשיו להיות מתכנתים ומהנדסים זה להתעלם מהמציאות.הנשירה של חרדים מהאוניברסיטאות ומהמכללות הכי גבוהה.לפי מה שאתה אומר אז אפשר גם שכל החילונים יהיו מהנדסים ומתכנתים אבל בפועל זה לא קורא כי אפילו שהם לומדים לימודי ליבה ומעבר לכך זה לא עוזר כדי לשפר השגים צריך להשקיע הרבה בחינוך לשפר את המורים לשפר את רמת החינוך.
  סגור
 • 26.
  אין קשר בין רישום מספרים והתאמת רשימות למתמטיקה גבוהה
  צביצ 06/10/2019 13:08
  הגב לתגובה זו
  6 3
  העיתון משלם למחבר הכתבה הילדותית?
  סגור
 • 25.
  אלוהים לא יסלח להם על הבורות והצלנות שהם משמרים , בשמו.
  נורית 06/10/2019 12:43
  הגב לתגובה זו
  4 9
  אלוהים לא יסלח להם על הניצול הציני שהם עושים בדת, כדי להמשיך להיתבטל על חשבון אחרים.
  סגור
 • צודקת
  יוני 06/10/2019 19:54
  הגב לתגובה זו
  2 0
  צודקת.
  סגור
 • את כותבת דברים לא נכונים.תבדקי לעומק את העינינים (ל"ת)
  זלי 06/10/2019 13:31
  הגב לתגובה זו
  5 2
  סגור
 • 24.
  יש "מכינה" שנועדה לעזור לחלשי מיומנות מתמטית להגיע לסף
  אלי 06/10/2019 12:32
  הגב לתגובה זו
  1 3
  הנדרש, ללא הסף הזה אין להם סיכוי להצליח בהמשך. החרדים זקוקים ל"מכינה" ארוכה הרבה יותר ולזה צריכים לדאוג בחוגים שלהם.
  סגור
 • 23.
  אמיץ אחד שמעיז להגיד את האמת
  אדם 06/10/2019 11:19
  הגב לתגובה זו
  20 9
  שאפו לכתב האמיץ שמעיז להוציא את האמת לרבים האמת שהתקשורת מסתירה כדי שתוכל להמשיך להסית תשאלו כל אחד שנפגש עם החרדים הם חדים מאוד לומדים חומר לעומק ומהר והמעסיק לא יותר עליהם כ"כ מהר
  סגור
 • 22.
  הרגילו החרדים לקבל הקלות בכל מקום בטכניון אין הקלות.
  אור לגויים 06/10/2019 11:16
  הגב לתגובה זו
  13 12
  בטכניון, או שאתה יוגע, או שאתה לא מהנדס. מה יגידול למשפחות ההרוגים אחרי קריסת בית שתיכנן חרדי?? הייתה הפלייה מתקנת ולכן הענקנו לחרדי תואר שלא ממש היה ראוי לקבל ??? מדינת ישראל השתגעה. במקום להשקיעה את כל הונה ומרצה בילדיה הנאמנים המשרתים, היא דווקא בחרה לתמוך בחרדים, האנטי ציונים שבכל מקום אחר היו מוגדרים כבוגדים, שאין בהם שום תועלת לאומית, והם רק ממרים לאחרים את החיים, וחולבים את כספי הציבור !!!
  סגור
 • אתה ממחזר כל כך הרבה קלישאות וקשקושים תקשורתיים
  שאולי 06/10/2019 18:32
  הגב לתגובה זו
  5 3
  שזה נורא. צא והכר את המציאות האמיתית, לא דרך עיתון או פייס. אני מעסיק כמה וכמה חרדים. היי טק. החריצות, הריכוז וההישגים שלהם שמים בצל הרבה אחרים.
  סגור
 • אתה חושך ליהודים (ל"ת)
  זלי 06/10/2019 13:32
  הגב לתגובה זו
  3 5
  סגור
 • נותנים הקלות לערבים ולאנשי קבע
  אחד 06/10/2019 12:10
  הגב לתגובה זו
  3 3
  זה ידוע אבל לחרדים לא. למד איתי בתיכון אחד בינוני עשה 3 יחידות בגרות במתמטיקה. הצבא שלח אותו לתואר בהנדסת חשמל בטכניון.. לא ברור איך התקבל ואיך סיים. כמובן שהוא לא עובד בזה היום לאחר השירות כי אין לו מושג
  סגור
 • 21.
  אנשים שלא רוצים לעבוד רעבים ללחם. שהפרזיטים ילכו לעבוד
  אור לגויים 06/10/2019 11:11
  הגב לתגובה זו
  8 8
  ואם עבודה אחת לא מספיקה שילכו לעבוד בכמה עבודות. צריך לעזור רק לאלה שרוצים לעבוד ולא מצליחים לשים לחם על השולחן !!!
  סגור
 • אתה שונא חינם ומוסת סידרתי (ל"ת)
  אחד 06/10/2019 13:33
  הגב לתגובה זו
  2 5
  סגור
 • 20.
  יש גם את האוניברסיטה הפתוחה, שאפשר ללמוד בה ללא ידע
  צבי 06/10/2019 10:49
  הגב לתגובה זו
  8 3
  שאפשר ללמוד בה ללא ידע מקדים. אני בתור בוגר ישיבה חרדית ללא תעודת בגרות בכלל מסיים שם תואר ראשון לא היה לי צורך בשום מתמתיקה או פסיכומטרי או מסננן כל שהו כדי להתקבל..
  סגור
 • 19.
  לא בודקים אם אתה חרדי או לא בכניסה לטכניון
  שג 06/10/2019 10:43
  הגב לתגובה זו
  14 2
  בשביל להתקבל לטכניון צריך בגרות טובה ופסיכומטרי טוב. לא בודקים אם אתה חרדי או לא.
  סגור
 • 18.
  ישראל 2019
  תל-אביבית 06/10/2019 10:42
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כאשר הממשלה קופצת יד בקשיחות ומטילה על האזרח ברירת תשלומים בתחומי רווחה ,חינוך ובריאות היא נוטלת מכיסו המצומק של האזרח ומותירה את מרביתם בסוף החודש בחוב בנקאי. מנגד היא ,הממשלה מקטינה את התחייבויותיה (חוב-תוצר) ומראה כי מצבה יציב מאוד.' לא קונץ'. מזלה של ממשלה בישראל שהציבור אינו מבין ואינו יודע מה פשר האירוע המכונן 14 ביולי בתולדות הדימוקרטיה. .
  סגור
 • 17.
  זה לא חדש .יש הדרה ושנאת חינם כלפי החרדים.
  שלמה 06/10/2019 10:40
  הגב לתגובה זו
  18 9
  זה 72 שנה התקשורת משניאה אותם על עם ישראל בחצאי אמיתות .לא נשכח את האם המרעיבה שהתברר שלא חטאה וכן את מה ששיקרו בעימנואל על הדרת ספרדים והרי שליש מההורים שנכנסו לכלא היו בעצמם ספרדים .וזה ממשיך גם היום עם ליברמן ןלפיד
  סגור
 • הרוויחו את זה ביושר (ל"ת)
  אני 06/10/2019 13:46
  הגב לתגובה זו
  3 3
  סגור
 • הרווחת לא ביושר את מה שאמרו על היהדים באירופה בעבר (ל"ת)
  שלמה 06/10/2019 14:15
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • החרדים מרוויחים את התיעוב בצדק מוחלט ! לא הגונים ולא
  חנן 06/10/2019 11:07
  הגב לתגובה זו
  6 8
  ראויים שלוקחים כל מה שהמדינה נותנת (ושולטים בה) ומלמדים את ילדיהם שהמדינה היא אם כל חטאת .
  סגור
 • מה שאתה כותב מוכר לי מההיסטוריה של מה שאמרו על היהודים (ל"ת)
  שלמה 06/10/2019 14:17
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • אתה כותב דברים לא נכונים תבדוק את האמת על רובם (ל"ת)
  זלי 06/10/2019 13:35
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 16.
  פייר ניוז שלביבי כרגיל שהכלכלה במצב מעולה
  עידן 06/10/2019 10:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אבל מעמד הביניים קרס וממשיך לקרוס ובקושי גומר החודש למרות ששני בני הזוג עובדים
  סגור
 • 15.
  גם הכלכלה הישראלית לא תגמור את החודש
  בקרוב 06/10/2019 10:31
  הגב לתגובה זו
  1 1
  עם חוב שמתקרב כבר ל 60 מיליארד כמעט פי 3 משנה שעברה,והזהרה של מודיס, וצמיחה רק 1% ברבעון האחרון והייצוא שצנח ב 50% העתיד לא נראה וורוד
  סגור
 • 14.
  תודה אבישי (ל"ת)
  סתם חרדי 06/10/2019 10:28
  הגב לתגובה זו
  5 2
  סגור
 • 13.
  מי מונע מהחרדים להתקבל ?
  עדו 06/10/2019 10:09
  הגב לתגובה זו
  9 2
  יש חרדי שעמד בדרישות הסף ולא התקבל ? אולי הם לא מתקבלים כי אין בגרות ואין פסיכוטכני אולי צריך לכל מגזר לארגן דרישולת סף שונות שייענו על טעמו של הכותב למה החילונים צרכים להשתנות ולהתאים עצמם לדרישות המיעוט אולי המיעוט צריך למרוד ברבניו ולהשתנות ולשנות את ערכי הלימוד והשרות אצלם
  סגור
 • בשביל להיות מהנדס צריך כישורי לימוד ולא בערות בגרות
  מישהו 06/10/2019 11:27
  הגב לתגובה זו
  4 6
  בשביל להתקבל למוסד אקדמי צריך לבדוק אם לבן אדם כישורי לימוד תעודת בגרות יכולה אולי לבדוק כישורי לימוד אבל גם לימודי גמרא מוכיחים שאפשר לרכוש השכלה ןיוכיח רבי עקיבא שעד גיל 40 היה בור ועם הארץ והפך לגדול בתורה גם תלמיד ישיבה יכול להיות מהנדס רק אם ילמדו אותו והוא ישב ללמוד
  סגור
 • 12.
  אוי כותב טיפש - אתה חי בסרט , נשיא הטכניון אומר אמת !
  שלומי 06/10/2019 10:05
  הגב לתגובה זו
  5 8
  החרדים יוצאים בורים מוחלטים מהמערכת. מה זאת אומרת לתת להם צאנס . אולי גם נכריח חברות לגבל אותם בכוח לעבודה ו"לתת להם צאנס". למה משהוא נתן לי או לבן שלי צאנס??? פשוט צריך להקטין להם את הילודה ולסגור את המוסדות שלהם !! לתובת עתיד טוב יותר לילדים שלהם ושלי.
  סגור
 • גאון
  ארי 16/10/2019 18:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לתובת,יגאון
  סגור
 • אתה מבייש את שמו של שלמה המלך,שונא חינם (ל"ת)
  שלמה 06/10/2019 13:36
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • 11.
  איבדת אותי כשכתבת שחרדים משתלבים מצוין בחשבונאות
  מני 06/10/2019 10:01
  הגב לתגובה זו
  8 7
  המרחק בין הבנה וידע בחשבונאות לבין תואר הנדסי הוא עצום! בנוסף, ההתנשאות על "הפרופסור המכובד" לא במקומה ולא משרתת את המטרה שלך. קצת כבוד לאדם שהגיע לאן שהגיע לא באמצעות קשרים פוליטיים או חברות במפלגה. אין קיצורי דרך לעמידה בסף הכניסה ללימודי תואר הנדסי (או דומה), והדרך חייבת לעבור בלימודי מתמטיקה ברמה גבוהה כבר בתיכון. (ולא, חשבנאות אינה מתמטיקה). רק אחרי השגת מטרה זו אפשר לקבל כל אחד (לא רק חרדים, אלא כל אחד) לנסות את יכולותיו בהשגת תואר הנדסי. ולכן לימודי ליבה חיוניים, ויסגרו פער מול חילונים. ועוד לא דיברנו עלהגיבנת הזו שסוחבים החילוניים.. אחרי התיכון, שירות צבאי. הכל קל כשאתה חרדי, אתה רק צריך לרצות ללמוד ומסלול ההמראה לתואר ועבודה פתוח לך.
  סגור
 • 10.
  אין בעיה שיעמדו בתנאי סף
  יוסי 06/10/2019 09:58
  הגב לתגובה זו
  6 1
  100 בגרות מתמטיקה ופזיקה 90 אנגלית פסיכומטרי מעל650 ציון בגרות משוכלל 95 כך נכדי התקבל לטכניון
  סגור
 • 9.
  כל כך נכון. אנחנו לא פחות מצליחים מחילוניים (ל"ת)
  דוד 06/10/2019 09:54
  הגב לתגובה זו
  4 2
  סגור
 • 8.
  חצי נכון
  יואב 06/10/2019 09:48
  הגב לתגובה זו
  2 0
  זה נכון שהמנוע של המשק הישראלי הוא הטכנולגיה אבל צריך לקחת בחשבון שנותני השירותים למגזר הזה הם גם שיפוצניקים שבונים להם את המשרדים ומשפצים להם את הבתים ובעצם כל מי שמוכר לעודי הטכנולוגיה מוצרים, כך שהמצב פחות גרוע ממה שתיאר הכותב. לגבי הקרדיט לסטודנטים החרדים זה בהחלט נכון ופגשתי רבים מהם. הם פשוט יודעים ללמוד חומר(גם מאוד מורכב) במהירות יחסית. הם רגילים ללמידה מעמיקה מגיל 3.
  סגור
 • 7.
  כתבה נהדרת
  גבי 06/10/2019 09:38
  הגב לתגובה זו
  4 3
  כתבה נהדרתגם ערכית וגם כלכלית(ואני לא חרדי)מזדהה עם הרבה מן הנאמר
  סגור
 • 6.
  יש אנשים שלא גומרים את החודש?
  הצדיק מסדום 06/10/2019 09:35
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מעל 50 אחוז לא גומרים את החודש
  סגור
 • 5.
  מסכים...הבחור צודק (ל"ת)
  רפי 06/10/2019 09:30
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 4.
  עולם שבו כולם (או הטובים) עוסקים בטכנולוגיה הוא עום דל
  מ. 06/10/2019 09:26
  הגב לתגובה זו
  0 2
  ומה עם רוח, תוכן, נשמה - מה עם מקצועות חברתיים? מה עם מורים, עו"ס אנשי תרבות, דת? ומה עם עבודות פשוטות חיוניות? האם להביא עוד ועוד פועלים זרים? האם בריא לשים את רוב הביצים בסל אחד? מה קורה בשעות משבר? האם לא יגרום להצפה של עובדים והורדה משמעותית בשכר?
  סגור
 • 3.
  כתבה טיפשית מי שלא לומד לימודי ליבה איך ימשיך ללימודים
  טוני 06/10/2019 09:06
  הגב לתגובה זו
  2 6
  מה אתה רוצה שיקבל את החרדים בלי מבחנים יש ללמוד מדעי המחשב. ברור שהחרדים יכלו ללמוד בכל מקום אם ראשי הקהילות שלהם היו נותנים להם לימודי ליבה.\ אבל אם ילמדו ויחכימו וחס וחלילה יפתחו עיניהם איך ראשי קהילתם ישלטו בהם . רק על ידי החזקתם כבורים וענים יוכלו להמשיך לשלוט בהםץ
  סגור
 • זה שקר .גדולי ישראל הם שונאי שררה (ל"ת)
  יהודי 06/10/2019 13:40
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • חרדים מוציאים תואר מהנדס ב-7 שנים
  מקור ראשון 06/10/2019 12:20
  הגב לתגובה זו
  2 2
  כמו שאבישי הגיב לך, יש מסלולים מיוחדים לחרדים, גם בטכניון. מתחילים בשנה שמקבילה להשלמת בגרויות במתמטיקה פיזיקה, לאחר מכן לומדים שנתיים לתואר הנדסאי, ולאחר מכן עוד 3 שנים לתואר מהנדס. מסלול שרוב הסטודנטים לא היה שורד ולא היה נכנס אליו מלחתחילה, ויש מספר ל מועט של חרדים שעושים את המסלול הזה!
  סגור
 • גם אני חשבתי תמיד כמוך
  אבישי 06/10/2019 11:26
  הגב לתגובה זו
  2 0
  גם אני חשבתי תמיד כמוך אבל כשהתחלתי לבדוק עובדות בעצמי הופתעתי לך תבדוק בעצמך מבטיח לך שתשנה קו מחשבה חוץ עם אתה שונא בעיוור
  סגור
 • 2.
  נו באמת....
  בוריס 06/10/2019 09:03
  הגב לתגובה זו
  2 6
  איך הם יותר מרוכזים בעבודה שכל 5 דקות הם צריכים ללכת להתפלל, לצום, לעשות שיעור תורה, לדאוג ל 15 ילדים, עבדתי עם חרדים והדבר היחידי שיש לי להגיד עליהם שהם בידיוק כמו ערבים... נצנצים צריך לרדוף אחריהם תמיד ולהתפלל שלא ימציאו לך תרגילים חדשים כדי להתחמק מעבודה
  סגור
 • אבל מפרסמים שחרדים לא עובדים..
  חרדים 06/10/2019 12:20
  הגב לתגובה זו
  4 0
  אז איך עבדת איתם?
  סגור
 • 1.
  מילים ריקות, מנהיגי החרדים הם שדנים אותם לבורות ועוני (ל"ת)
  עמי 06/10/2019 09:03
  הגב לתגובה זו
  5 7
  סגור
 • תמשיך לדקלם את השדר בתקשורת ולחשוב שאתה מדבר חכם (ל"ת)
  בן 06/10/2019 11:20
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור