פרסום ושיווק

מהי תכנית המשכיות עסקית ומדוע היא כל כך חשובה לעסק שלך

כתיבת מומחים | 
בעל עסק (צילום בלפור)
אין דבר גרוע יותר לעסק מאשר השבתה מיידית וממושכת בפעילות - בין אם בשל שריפה, הצפה, אירוע מלחמתי, או אסון טבע - בכל מקרה התוצאה עלולה להיות הרסנית לעסק.
מעבר לעלות תיקון הנזקים עצמם, כל יום שהעסק מושבת גורם להפסדים כספיים רבים, ולקוחות עלולים לאבד את האמון בעסק ולפנות לעסקים מתחרים.
היערכות לשעת חירום ותכנית ניהול מצבי משבר מבעוד יום יכולים להוות את ההבדל בין עסק שיצליח להשתקם באופן מלא, לבין עסק אשר יפסיק לתפקד.
 
איך ניתן להגן על העסק מפני נזקים לא צפויים?
לא משנה כמה נשקיע בתפעול העסק בצורה האיכותית והבטוחה ביותר, וביטוחו בכל ביטוח נידרש, עדיין אין כל דרך מושלמת להתגונן מפני נזקים לא צפויים ואסונות טבע. המקסימום שניתן לעשות הוא היערכות מוקדמת, כך שברגע באמת ניתן יהיה לטפל בנזקים במהירות וביעילות המירבית ולשוב בהקדם האפשרי לפעילות העסקית.
בנוסף,  אחת הבעיות המרכזיות באסונות גדולים היא שהנזקים נוטים להחמיר עם הזמן. אם לא מטפלים בהם באופן מהיר ויסודי, עד מהרה יופיעו גם נזקי מישנה העולים לעתים בחומרתם על הנזק המקורי: נזקי מים מובילים לעובש, רקב, הרס ציוד ותשתיות וקורוזיה. עקב שרפות נוצרים עשן ופיח, שנספגים בקירות ובתכולה וגורמים לזיהום אוויר ולריחות שקשה מאד להיפטר מהם, בנוסף, נוזלי הכיבוי גורמים לנזקים הדומים לנזקי הצפה. עסקים רבים שנפגעים מגורמי נזקים כאלה לא מצליחים להתאושש מהם רק משום שתהליך השיקום לא התחיל בזמן ולא בוצע באינטנסיביות הראויה.
 
המשכיות עסקית בכל מחיר
תכנית  המשכיות עסקית הינה כלי ניהולי המאפשר לעסק לתפקד בצורה הטובה ביותר, לפני שהגרוע מכל התרחש, אך גם אחרי התרחשות האסון ובמקרים מסויימים אפילו במהלכו. זוהי תכנית היערכות מקיפה לשעת חירום שכוללת את עצירת הנזקים במהירות, מניעת החמרתם, ושיקום מהיר ויעיל על ידי צוות מיומן המתמקד בהחזרת העסק לתפקוד מלא בזמן הקצר ביותר.
בעזרת תכנית המשכיות עסקית יכול בעל העסק להיות שקט שבעת צרה הוא יקבל את המענה האנושי, הלוגיסטי והתפעולי שהוא זקוק לו על מנת להתאושש ולחזור לרציפות תפקודית במהירות האפשרית.
חוזרים לשגרה במהירות
במיוחד כשמדובר באסון אזורי, כמו שריפה גדולה, או שיטפון שמוגדרים כאסונות טבע, רצוי שהעסק שלך ימצא ראשון בסדר העדיפויות. הדרך היחידה להבטיח קדימות היא היערכות מראש בעזרת תכנית המשכיות עסקית.
דוגמה נהדרת לתוכנית המשכיות עסקית היא תכנית Red ALERT® של בלפור ישראל, הפועלת בהתאם לתקן ISO 22301. תכנית Red ALERT®מתחילה עם סקר היכרות מעמיק עם העסק, ותכנון דרכי תגובה ייחודיים הדרושים במקרה של אסונות מסוגים שונים, כך ניתן לוודא שפעולות החירום יתבצעו באופן המהיר והיעיל ביותר. השעות הראשונות לאחר קרות הנזק הן הקריטיות ביותר לתהליך השיקום - הצוות המקצועי של בלפור מתחייב להגיע תוך זמן קצר מרגע האסון כדי להתחיל מיד בפעולות החירום לעצירת הנזקים ומניעת התפשטותם.
כבר למעלה מ- 30 שנה וביותר מ-28 מדינות עוזרת חברת בלפור לעסקים בשעותיהם הקשות.   בלפור מסייעת לשמור על המשכיות עסקית בעת מצוקה על ידי תגובה מהירה , עצירת נזקים ומניעת התפשטותם.  בלפור ערוכה גם למתן פתרונות בנושאי חשמל זמני, גנרטורים, אספקת מים ואמצעים נוספים הנדרשים להמשך תפקודו התקין של העסק.
שירות Red ALERT® נותן לכם שקט נפשי בידיעה ש- BELFOR תהיה לצדכם בכל צרה ובכל תרחיש, תבטיח המשכיות עסקית, ותחזיר אתכם למסלול עבודה תקין במהירות, תוך חיסכון עצום במשאבים ובכסף.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה