פרסום ושיווק

דסק"ש נערכת למכירת החזקותיה בשופרסל בדיסקאונט על השוק; אג"ח של דסק"ש צפויות לעלות

דסק"ש תמכור החזקותיה בעיקר לגופים מוסדיים; המשמעות הצפויה - לחץ זמני על מניית שופרסל, ירידה במינוף הקבוצה ועלייה באג"ח של דסק"ש  
ערן סוקול |  2
אדוארדו אלשטיין (צילום דרור עינב)
חברת {דיסקונט השקעות} נערכת למימוש כל החזקותיה (26%) או חלקן בחברת {שופרסל}, כך נודע לביזפורטל. מהלך שהיה צפוי לאור הכישלון בהחלפת מניות שופרסל באגרות החוב של דסק"ש (הרחבה כאן), כך שהתגובה במניית שופרסל צפויה להיות אמנם משמעותית אבל לא דרמטית מדי. בחברת אי.די.בי מכחישים את נכונות הדברים.
השוק לכאורה היה מוכן למימוש בשופרסל - מימוש שיעשה ככל הנראה בדיסקאונט (לרוב בחבילות שמופצות מוענקת הנחה של אחוזים בודדים), כך שחלק מהמלך כנראה כבר מתומחר במחיר המניה. המכירה צפויה להיות בעיקר לגופים מוסדיים, אם כי, ייתכן שיצטרפו גם גופים פרטיים וחברות שירצו לקחת נתח בשופרסל שמובילה את שוק הקמעונאות המקומי. 
המהלך הצפוי ישפר דרמטית את מאזן דסק"ש - מקטין את החוב ואת המינוף. המינוף צפוי לרדת למתחת ל-50% בעוד שהיום הוא 67%. המשמעות הצפויה - אגרות החוב של דסק"ש יעלו.
{דיסק השק אגח ו} {דיסק השק אגח י}
דסק"ש מחזיקה בשופרסל, נכסים ובניין, בסלקום ובאלרון. סלקום נערכת להנפקה גדולה בקרוב, ונראה שדסק"ש שתמכה בה בעבר תמשיך לתמוך בה. 
תגובת אי.די.בי: "החברה אינה בוחנת כעת הפצת מניות שופרסל בבורסה. החברה הינה תאגיד מדווח וככל שיהיה על מה לדווח, היא תדווח. לגופו של עניין, הדברים המצויינים בכתבה אינם נכונים".
תגיות דסקש | שופרסל
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  דסקש טסה
  אריאל 10/2019/27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לחגור חגורות
  סגור
 • 1.
  אגח אידיבי ט' הוא המומלץ- סיכוי ענק וסיכון קטן (ל"ת)
  רפי 10/2019/27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור