פרסום ושיווק

קבוצת דלק: עסקת הפניקס הושלמה בסכום של 1.57 מיליארד שקל

החברה קיבלה במזומן 1.3 מיליארד שקל מקרנות סנטרברידג' וגלאטין פוינט קפיטל במעמד החתימה; העסקה בוצעה ללא פרמיית שליטה ובדיסקונט של כ-11% על מחיר השוק הנוכחי
ארז ליבנה |  6
תשובה (צילום יחצ)
דלק קיבלה הזרקה של מזומנים: {דלק קבוצה} , של יצחק תשובה, מדווחת על השלמת עסקת מכירת גרעין השליטה בחברת הביטוח {הפניקס} . דלק מכרה את 32.5% ממניות החברה שהיו ברשותה תמורת כ-1.57 מיליארד שקלים ל- Belenus Lux S.a.r.l, השייכת לחברות סנטרברידג' וגלאטין קפיטל.
המכירה תאפשר לקבוצת דלק לעמוד בדרישות חוק הריכוזיות, לפיהן נדרשת הפרדה בין אחזקות פיננסיות לריאליות עד סוף השנה. ככל הנראה, נוכח לוח הזמנים שהחל להיות לחוץ, נמכרו מניות השליטה בחברת הפניקס ללא פרמיית שליטה (שעשויה לעיתים להגיע לשיעור דו ספרתי) ולפי שווי חברה של כ-4.8 מיליארד שקלים, כלומר בדיסקאונט של כ-11% על שווי השוק שלה שעומד הבוקר על כ-5.5 מיליארד שקלים.
 
את מרבית הסכום, 1.335 מיליארד שקל, קיבלה החברה במזומן במעמד סגירת העסקה. בהסכם ‏נקבעו ‏התאמות ‏למחיר ‏המכירה ‏אשר ‏עשויות ‏להביא ‏לתוספת ‏בתמורה ‏הכוללת ‏שתקבל‏ החברה, ‏מעבר ‏לסכום ‏המכירה שיכול להגיע לכ-866 מיליון שקלים, במקרה והפניקס תעמוד ביעדים שנקבעו בהסכם או להפחתה של עד 196 מיליון שקל בתרחיש הפסימי ביותר.
ההתאמות בהיקף התמורה תלויות, בין היתר, בתוצאות חברת הביטוח עד מועד השלמת העסקה ובמחיר מניית הפניקס בשוק.
מעבר לירידה ברמת הסיכון של קבוצת דלק, נוכח השלמת העסקה. בקבוצת דלק מציינים כי לא צפויה מחיקה מהותית בספרים בגין העסקה, שכן שווי מניות השליטה בספרים אינו שונה באופן מהותי מאומדן השווי ההוגן של רכיבי התמורה בעסקה.
 
הרוכשות של אחזקות הקבוצה בהפניקס הן קרנות Centerbridge ו-Gallatin Point Capital Centerbridge Partners LP הבריטית היא קרן הון סיכון פרטית אשר הוקמה בשנת 2005. הקרן מנהלת השקעות בסך כולל של כ-27 מיליארד דולר, בחברות אשראי, גופים פיננסיים, חברות נדל"ן, חברות ביטוח ועוד. קרן Gallatin Point Capital LLC האמריקאית מתאפיינת בהשקעות ייחודיות הנובעות משינוי רגולציה וטכנולוגיה במוסדות פיננסיים, שירותים ונכסים ברחבי העולם.
בן לנגוורת'י, מנכ"ל משותף, סנטרברידג': "הפניקס היא הקבוצה המובילה בישראל בתחום הביטוח והפיננסים. אנו בטוחים שהיא תמשיך במסלול הצמיחה והרווחיות שלה לטובת הלקוחות שלה והמשקיעים בה. בכוונתנו למנף את הניסיון הבינלאומי שלנו על-מנת לעבוד עם הנהלת החברה, ולתמוך בפתרונות ושירותים חדשים, אשר יועילו ללקוחותינו וימצבו את הפניקס כחברה המובילה והחדשנית ביותר בתחום שירותי הביטוח והפיננסים".

לי סאקס, מייסד שותף בקרן גלאטין: "צוות הניהול יוצא הדופן של הפניקס ועובדיה בנו את אחד המוסדות הפיננסיים החזקים והחדשניים ביותר בישראל, וזאת על ידי התמקדות מתמדת בלקוחותיהם. אנו שותפים למחויבות הזאת ומצפים לעבוד איתם ולתמוך בהם כשהם ממשיכים לצמוח ולספק פתרונות ביטוח, חיסכון ופרישה חדשניים יותר ויותר לשוק הביטוח הישראלי הדינמי".
תגובות לכתבה(6):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  הפניקס
  נוק. 04/11/2019 16:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מניית הפניקס מנופחת בחמש עשרה אחוז.
  סגור
 • 5.
  מה יוצא לנו מזה (ל"ת)
  עובד פניקס 04/11/2019 14:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  הם טובים כמו תשובה לא פחות
  יוסף 04/11/2019 14:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כבר שלש נים שהפניקס מתנהלת מעצמה. ללא התערבות בעלי השליטה. וראה זה פלא - הפניקס היא הכי רווחית בין כל חברות הביטוח. המניה עלתה פי 2. תבדקו
  סגור
 • 3.
  מניית דלק תמשיך לזנק עוד ועוד
  אחד שמעריך 04/11/2019 12:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בשורות מצויינות למחזיקי מנית דלק קבוצה. המנייה תמשיך לעלות באחוזים ניכרים בחדשים הקרובים.
  סגור
 • 2.
  צריך גם לדעת לפרגן
  תשובה אלוף עולם 04/11/2019 11:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מניית דלק ירדה בחודשים האחרונים. האסטרטגיה של דלק מוכיחה את עצמה. עסקת שברון שמה את דלק בשורה הראשונה וכחברה מובילה בתחום הגז והנפט. תעלה עוד הרבה
  סגור
 • 1.
  מאוד מעניין (ל"ת)
  אנונימי 04/11/2019 10:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור