פרסום ושיווק

עלות ההיפרדות מבנק לאומי - רווחי MAX ירדו ב-50% ברבעון השלישי

חברת כרטיסי האשראי (לשעבר לאומי קארד) דיווחה על ירידה של 1% בהכנסות וצניחה ברווח הנקי, בעיקר נוכח עלייה בתשלומים לבנקים בעקבות כניסתם לתוקף של הסכמי תפעול הנפקה חדשים
ערן סוקול | 
מנכ"ל חברת לאומי קארד , רון פאינרו (צילום רפי דלויה)
חברת כרטיסי האשראי MAX (לשעבר לאומי קארד) דיווחה על תוצאות הרבעון השלישי של 2019 עם ירידה של 1% בהכנסות וצניחה של 50% ברווח הנקי, בעיקר נוכח עלייה בתשלומים לבנקים בעקבות כניסתם לתוקף של הסכמי תפעול הנפקה חדשים.
הכנסות החברה ברבעון השלישי הסתכמו בכ-351 מיליון שקל, ירידה של כ-1% ביחס לרבעון המקביל, בעיקר כתוצאה מעיתוי החגים והתייקרות משמעותית בעלויות המימון. 
בשורה התחתונה דיווחה החברה על רווח נקי של כ-27 מיליון שקל, ירידה של 50% לעומת 54 מיליון שקל ברבעון השלישי אשתקד.
הוצאות התפעול של החברה ברבעון השלישי הסתכמו בכ-315 מיליון שקל, גידול של כ-11% ביחס לרבעון המקביל (גידול של כ-35 מיליון שקל). עיקר הגידול נבע מעלייה בתשלומים לבנקים בעקבות כניסתם לתוקף של הסכמי תפעול הנפקה חדשים עם הבנקים ומגידול בהוצאות הפסדי האשראי של החברה, הנובע בעיקר משינוי בתמהיל תיק האשראי של החברה
מחזור ההנפקה של החברה הסתכם ברבעון השלישי בכ-22.4 מיליארד שקל, גידול של כ-5.4%. כמות כרטיסי האשראי התקפים בסוף ספטמבר 2019 גדלה בכ-3% לכ-2.6 מיליון לעומת סוף ספטמבר 2018, כאשר כמות הכרטיסים החוץ בנקאיים גדלה בכ-10.5% וכמות הכרטיסים הבנקאיים ירדה בכ-0.8%. 
אשראי צרכני – יתרת תיק האשראי הצרכני (לקוחות פרטיים) הסתכמה ביום 30 בספטמבר 2019 בכ-5.4 מיליארד שקל, בדומה ליתרה בסוף הרבעון השלישי של 2018. 
אשראי לעסקים – יתרת תיק האשראי לעסקים הסתכמה ביום 30 בספטמבר 2019 בכ-381 מיליון שקל, גידול של כ-80% לעומת סוף הרבעון השלישי של שנת 2018. שיעור הריבית הממוצעת בגין אשראי עסקי עלה ונכון לסוף הרבעון השלישי עמד על 6.2% לעומת 5.8% אשתקד.
מנכ"ל MAX, רון פאינרו: "תקופת הדוח משקפת היטב את מחיר ההתבססות שלנו כגוף פיננסי עצמאי והקמתה של MAX. למרות מחירים אלה לצד בניית מותג חדש ותשתית צמיחה עצמאית, הצלחנו לצמוח על ידי שינוי תמהיל תיק האשראי, גידול משמעותי באשראי לעסקים קטנים והשקתם המוצלחת של שלושה מועדונים חדשים. לצד זאת, אנחנו ממשיכים לעמול על פיתוח מוצרים חדשניים ופורצי דרך שיאתגרו את השוק ואשר יהוו עבורנו מנוע צמיחה".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה