פרסום ושיווק

טכנולוגיה היברידית ברכבים

כתיבת מומחים | 
לקסוס היברידי (צילום shutterstock)
העולם בו אנו חיים נמצא בעיצומן של מספר מהפכות שונות, ובראשן מהפכות טכנולוגיות למיניהן. כולנו התרגלנו כבר מזמן לחיות עם הסמארטפון המלווה אותנו לכל מקום, אך יותר ויותר משאבים מופנים כיום אל עבר פיתוחים חדשים או וותיקים אשר באים לנסות ולתקן את הנזק המצטבר שהאנושות גורמת למערכת האקולוגית המקיימת אותה.
במסגרת כך ניתן למצוא פיתוחים רבים ושונים במספר תחומים מרכזיים שונים, אחד מהם הוא עולם הרכב אשר אחראי לאחוז בלתי מבוטל מתביעת הרגל הפחמנית של האדם על כדור הארץ. אחת הטכנולוגיות החלוצות המובילות את המהפכה המתגבשת בעולם הרכב היא הטכנולוגיה ההיברידית – מהי בדיוק טכנולוגיה זו וכיצד היא אמורה לסייע להפוך את העולם שלנו לירוק, נקי ובר קיימא יותר עבורנו?
הנעה חסכונית במיוחד בתצרוכת הדלק – ההנעה ההיברידית
את ההנעה ההיברידית פיתחה חברת הרכב היפנית טויוטה, עוד בשנות התשעים של המאה הקודמת (הדגם ההיברידי הראשון – טויוטה פראיוס, יצא לשוק כבר בשנת 1997).
הרעיון המרכזי העומד מאחורי פיתוח זה הוא הרצון להפחית ככל הניתן את תצרוכת הדלק של הרכבים בהם אנו נוהגים, מתוך ההבנה כי דלקי המאובנים המשמשים את עולם הרכב כיום מזיקים משמעותית לסביבה, בראש ובראשונה בפליטת הגזים המזהמים המתקבלת כתוצר לווי של השימוש בדלקים אלו. ההנעה ההיברידית היא למעשה מערכת הכוללת שני מנועים שונים, אחד מהם הוא מנוע בנזין "רגיל" כמו שאנחנו מכירים ממרבית הרכבים שסביבנו, והשני הוא מנוע חשמלי אשר נטען כתוצאה מהנסיעה של הרכב בעת שהוא משתמש במנוע הבנזין. כך, המנוע החשמלי מניע את הרכב במהירויות נמוכות, מה שמתגלה כאפקטיבי ביותר במהלך הנהיגה בסביבה עירונית, למשל.
התוצאה המתקבלת באה לכדי ביטוי בתצרוכת דלק יעילה יותר בעשרות אחוזים לעומת רכבים בעלי הנעה רגילה (מנוע בנזין בלבד). כאשר סוכמים יחדיו את החיסכון המתקבל ממיליוני מכוניות שונות הנוסעות בעולם מדי יום, מתקבל חיסכון עולמי משמעותי ביותר המאפשר להתחיל ולדבר על צמצום אמיתי ועמוק של ההשפעה השלילית של הטכנולוגיה המשמשת אותנו על המערכת האקולוגית בכללותה.
מרכבי שטח ועד מכוניות יוקרה היברידיות – המהפכה הולכת ומתרחבת
בעוד ההנעה ההיברידית היא כאמור פיתוח אשר קיים בעולם כבר למעלה משני עשורים, קיימת התפתחות והתרחשות מתמדת בתחום זה. כיום, ניתן למצוא מגוון נרחב ביותר של רכבים היברידיים מסוגים שונים, בניגוד למצב לפני עשר או עשרים שנים בלבד.
מכוניות יוקרה היברידיות, מכוניות מיני היברידיות, רכבי שטח וקרוסאובר היברידיים וזו רק ההתחלה – נראה כי המהפכה ההיברידית הולכת ומתפשטת במהירות מסחררת, בראש ובראשונה מפני שהיא עובדת – מדובר בטכנולוגיה המוכיחה עצמה כאפקטיבית בהשגת המטרות לשמן היא פותחה.
ייתכן כי בעתיד הקרוב כבר נראה מעבר הולך ומתגבש לרכבים חשמליים לחלוטין, אך גם על מנת להגיע לשלב זה יש צורך במהפכה ההיברידית הנמצאת כבר בעיצומה. אם אתם בדרך לרכוש רכב חדש או משומש, מומלץ בהחלט לבחון את האופציה של מעבר לרכב היברידי...
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה