שיווק ופרסום

כך תבחרו את הברוקר שמאחורי מערכת המסחר

החלטתם לסחור בעצמכם? הזהרו מטעויות בבחירת הברוקר

הישראלים מגלים שאפשר גם לסחור בבורסה לבד, אבל חשוב להיעזר בחברה בעלת גב כלכלי, המספקת סיוע בכל שעות המסחר ומערכת טכנולוגית מתקדמת
החלטתם לסחור בבורסה בעצמכם? בוודאי כבר הבנתם שתצטרכו להשקיע לא מעט זמן בתחקיר מעמיק על השוק בכללותו, ועל המניות בפרט, כדי שתוכלו לקבל את החלטות המסחר החכמות ביותר. עם זאת, חשוב להשקיע גם בבחירת החברה באמצעותה אתם משקיעים – שכן יש לה חלק חשוב בהצלחת המסחר שלכם. הנה כמה פרמטרים שכדאי לבדוק, לפני שמחליטים.
שירות ומקצועיות: זמינות במהלך כל יום המסחר
המסחר בבורסה הוא דינמי – כמו שוק ההון כולו. כאשר ציוץ קצר של הנשיא דונלד טראמפ יכול להעלות או להוריד את שווקי המניות, ורגולציה סינית משפיעה על חברות בכל העולם – חשוב לשמור על ערנות. תגובה מהירה לאירוע כלשהו בשוק יכולה לעשות את ההבדל שבין הפסד גדול, לבין הפסד קטן או אפילו רווח – למי שהצליח לצאת בזמן ממניה קורסת, או לקנות מניה אחרת בתחילת הזינוק שלה מעלה.

כך למשל, אקסלנס ברוקראז' מעמידה לרשות לקוחותיה הפרטיים את שירות חדר המסחר שלה, במהלך שעות המסחר בישראל ובארה"ב. בנוסף, המשקיעים יכולים להיעזר בחדר המסחר בנושאים טכניים ותפעוליים הקשורים למסחר.
עמלות המסחר: בלי לנגוס ברווחים
בבחירת מערכת מסחר, חשוב להביא בחשבון את העמלות הנגבות עבור פעולות מסחר שונות. לא פעם, הן עלולות לנגוס באופן משמעותי ברווחים של הסוחר העצמאי. לכן, חשוב לערוך השוואה מקיפה בין העמלות בחברות השונות.

בישראל, הבנקים גובים עמלות ודמי טיפול בשיעור גבוה פי ארבעה לעומת בתי השקעות המספקים שירותי מסחר עצמאי בבורסה. השוואה שערכה הנהלת הבורסה בשנתיים האחרונות אף העלתה כי באקסלנס ברוקראז', עלויות אלה הן מהנמוכות ביותר בשוק*.

לשם המחשה, בעוד שבבנקים גובים עמלות קנייה ומכירה בשיעור ממוצע של 0.34% על ניירות ערך ישראלים, בבתי ההשקעות, מגיע ממוצע העמלות ל-0.08% בלבד. דמי החזקת החשבון (דמי משמרת) בבנקים מגיעים לממוצע של 0.38% בבנקים – לעומת 0.01% בממוצע בבתי ההשקעות*.

כדי לקדם את התחרות בשוק, אף החליטו באקסלנס על מבצע שבו לקוחות חדשים יוכלו לפתוח חשבון מסחר בחינם, ללא עמלות קנייה ומכירה או דמי טיפול למשך שלושה חודשים.

למידע נוסף על מסחר באמצעות אקסלנס בפטור מעמלות ודמי ניהול למשך שלושה חודשים >>

אמינות וניסיון: הוותק מדבר
כאשר מדובר בכסף שלנו, חשוב מאוד לוודא שהפקדנו אותו בידיה של חברה ותיקה, יציבה ומבוססת, שניתן לסמוך עליה, שכן הוותק והניסיון חיוניים לתחושת הביטחון של הסוחרים. אקסלנס, למשל, היא אחת החברות הוותיקות בתחום – שהוקמה ב-1992, הונפקה בבורסה ב-1994, וכיום היא בבעלות פרטית של קבוצת הפניקס הוותיקה אף היא.
חשוב להדגיש כי אקסלנס ברוקראז', החברה הבת המציעה שרותי מסחר בבורסה, היא חברת בורסה העומדת בתנאי הרגולציה המחמירים של רשות ניירות ערך. כספי הלקוחות מופקדים בחשבונות נאמנות = שם מופרדים בחומה סינית מכספי החברה, ואינם עוברים באף שלב לחשבונות של החברה עצמה. בנוסף, מקבלים הלקוחות דיווחים חודשי על מצב החשבון – כדי שיוכלו לעקוב מקרוב אחר הנעשה בו.
מגוון אפשרויות להתאמה אישית
לסיום, חשוב לזכור שלא כל הסוחרים העצמאים דומים זה לזה. יש המתמקדים במסחר בישראל בלבד, ואחרים מעדיפים לסחור בחו"ל, ויש הדבקים במניות, ואחרים מעדיפים אג"ח או שילוב בין השניים.

אקסלנס ברוקראז' מציעה מגוון מערכות מסחר המתאימות למסחר בישראל ובחו"ל, בדרגת מורכבות משתנה – בהתאם לצרכי הסוחר. המערכות מבוססות על טכנולוגיה חדשנית, ומציעות רמת דיוק גבוהה, הוראות מסחר אוטומטיות מתקדמות, אפשרות להתאמה אישית של התצוגה ועוד, מכל מקום ובכל זמן.

למידע נוסף על מסחר באמצעות אקסלנס בפטור מעמלות ודמי ניהול למשך שלושה חודשים >>
 
* על פי עיבוד דה מרקר לנתוני הבורסה מאוגוסט 2018.
הסקירה אינה מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
סכום מינימאלי לפתיחת חשבון השקעות הינו 20 אלף ₪. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס אשר הינה חלק מקבוצת דלק, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
 
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס
https://www.xnes.co.il/media/2501/גילוי-נאות.pdf.
 
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.

תגיות אקסלנס | מסחר | קסם
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כתבה יפה
  יהושוע פיגל בומ 11/2019/27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יפה כתבה מוזמנת ומממומנת עי אקסלנס זה מותר ולביבי אסור?
  סגור