שיווק ופרסום

מסחר במניות חינם?

כך תדעו שבחרתם נכון את הברוקר ותשלום עמלות ודמי ניהול נמוכים

המסחר בבורסה הוא אפיק השקעה פופולרי במיוחד אך כרוך בעלויות של דמי ניהול ועמלות שונות. הבנקים גובים הרבה יותר מבתי ההשקעות – אז מדוע הלקוחות עדיין לא מצביעים ברגליים*?
יותר ויותר ישראלים סוחרים בבורסה באופן עצמאי, כאשר אפיקי החיסכון המסורתיים מניבים תשואה נמוכה מאוד, עקב סביבת הריבית האפסית. למגמה זו תורמת גם הזמינות הגוברת של מקורות מידע על שוק ההון והמסחר בו – החל מאתרים כלכליים ועד מאמרים, כתבות ואף סרטונים של מומחים בתחום.
ואולם, אף שבתחומים אחרים הצרכן הישראלי נהפך למודע יותר, והוא דואג לבצע השוואת מחירים לפני ההחלטה איזה מוצר או שירות לרכוש – הרי שבכל הנוגע למסחר בבורסה, נראה כי ישראלים רבים עדיין מאמינים כי הדרך הטובה ביותר היא לעשות זאת בבנק. זאת, אף שהעמלות שגובים הבנקים גבוהות  בעשרות ומאות אחוזים מאלה של בתי ההשקעות*.
גם הבורסה מצאה: הבנקים גובים מכם יותר
בדיקה שערכה הבורסה עצמה בשנתיים האחרונות, העלתה כי גובה העמלות ודמי הטיפול בבנקים גבוה פי ארבע  ויותר מאשר בבתי השקעות המספקים שירותי מסחר עצמאי בבורסה. כאשר ההשוואה העלתה כי באקסלנס ברוקראז', עלויות אלה הן מהנמוכות ביותר בשוק**.
על פי ההשוואה, בעוד בבתי השקעות, ממוצע דמי  החזקת החשבון על ני"ע ישראליים הוא 0.01%, ועמלות הקנייה והמכירה הממוצעות בישראל מגיעות ל-0.08%, הרי שבבנקים קופצים המחירים – לדמי החזקת חשבון (דמי משמרת) של 0.38% ועמלות קנייה ומכירה של 0.34%**.
לדברי אלעד בנבג'י, מנכ"ל אקסלנס ברוקראז', "בישראל קיים כשל שוק בתחום שירותי הברוקראז'. הרוב המוחלט של הלקוחות עדיין סוחרים בניירות ערך במערכת הבנקאית ומשלמים עמלות גבוהות מאוד".
פתחו חשבון מסחר עכשיו – ותיהנו מפטור מעמלות ודמי ניהול  >>

מחירים נמוכים גם בסוף המבצע
במטרה לעורר את התחרות בשוק, החליטו באקסלנס ברוקראז' לפתוח במבצע מעניין במיוחד: למשך שלושה חודשים, לקוחות חדשים שיצטרפו לחברה ייהנו מפתיחת חשבון בחינם, ללא עמלות קנייה ומכירה וכן ללא דמי  טיפול. המבצע כולל מסחר במניות בבורסות העולם, אג"ח, קרנות סל בארץ ובעולם, וכן נגזרים – אופציות וחוזים עתידיים – בשוקי העולם בלבד.
בחברה מתחייבים כי גם לאחר גמר המבצע, דמי הטיפול  והעמלות יהיו נמוכים משמעותית בהשוואה לבנקים – בשיעור של עשרות אחוזים, וכן אטרקטיביים גם ביחס לבתי השקעות אחרים. "הרעיון שלנו פשוט - להעלות את המודעות של הצרכן לנושא העמלות ודמי  הטיפול, ולעודד אותו לבחון כמה הוא משלם היום – כדי להבין שאפשר גם אחרת", אומר דרור יריב, מנהל תחום לקוחות פרטיים באקסלנס בורסה.
"ישנם לקוחות שעדיין סבורים כי הבנק הוא האפיק הבטוח היחיד למסחר, אך יש גם גופים אחרים, כמונו, שהם חברי בורסה שנתונים תחת פיקוח מתמיד של הבורסה ורשות ניירות ערך, ומציעים מסחר בטוח לא פחות", אומר יריב.
מי שיצטרפו למערכות המסחר של אקסלנס במסגרת המבצע ייהנו ממעטפת השירותים המלאה שהיא מציעה לסוחרים, כולל מערכות מסחר מתקדמות וחכמות ושירותי מסחר הזמינים עד 23:00 בלילה, בישראל ובעולם.

למידע נוסף על מסחר באמצעות אקסלנס בפטור מעמלות ודמי ניהול למשך שלושה חודשים >>

 
* על פי בדיקה משותפת של רשות ההגבלים העסקיים ורשות ניירות ערך מנובמבר 2018. ** על פי עיבוד דה מרקר לנתוני הבורסה מאוגוסט 2018.
הסקירה אינה מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.

האמור בכתבה זו נכון למועד פרסומה בלבד. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
אקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ ("החברה") הינה חבר בורסה לניירות ערך בתל אביב ומציעה ללקוחותיה בין היתר שירותי מסחר בניירות ערך.
סכום מינימאלי לפתיחת חשבון השקעות הינו 20 אלף ₪. כל התקשרות בין החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס לבין הלקוח תעשה באמצעות הסכם פתיחת חשבון ובהתאם לדין, ותנאי הסכם ההתקשרות כאמור, הם אלו שיחייבו את החברה והם בלבד.
לחברה זיקה למוצרים פיננסיים בשל היותה חלק מקבוצת אקסלנס אשר הינה חלק מקבוצת דלק, אשר עוסקת, בין היתר, בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, שיווק השקעות, ביצוע פעולות בבורסה, בבנקאות להשקעות, חיתום והפצה להנפקות, ניהול קרנות נאמנות והנפקת תעודות סל.
למידע ולגילוי נאות אודות זיקתן של חברות מקבוצת אקסלנס לנכסים פיננסיים ו/או לגופים מוסדיים, ראה לשונית "גילוי נאות" באתר אקסלנס https://www.xnes.co.il/media/2501/גילוי-נאות.pdf
אין לראות במסמך זה ובמידע ו/או הניתוח הכלולים בו הצעה לרכישה ו/או מכירה ו/או החזקה של ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים כלשהם או המלצה להשקעה באפיקים ספציפיים כלשהם. הניתוח במסמך זה נעשה בהתבסס על מידע אשר פורסם ו/או היה נגיש לכלל הציבור ומידע אחר ומידע הנובע ממקורות אחרים, הנחזה כמידע מהימן, וזאת, מבלי שהחברה ביצעה בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנותו. האמור לעיל אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע זה או אחר. לפיכך, האמור לעיל אינו מהווה בשום צורה שהיא תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. לא מומלץ לקבל החלטות השקעה בהסתמך על סקירה זו בלבד ויש להתייעץ עם בעל רישיון מתאים בטרם ביצוע כל השקעה שהיא. החברה ו/או כל חברה אחרת מקבוצת אקסלנס, חברות בשליטתה וכך בעלי מניותיהן, מנהליהן ועובדיהן, לא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לנזק ו/או הפסד שיגרם מהסתמכות על האמור לעיל, אם ייגרמו.
כל הזכויות בסקירה זו שייכות לחברה והעברת חלקים מתוכנה לאחרים, שימוש בהם או פרסומם בכל דרך שהיא, ללא קבלת אישור מראש ובכתב מהחברה וללא ציון הערה זו בגוף הטקסט, במקום הבולט לעין, הנה אסורה, אם לא צוין אחרת.


תגיות אקסלנס | מסחר | קסם
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כפי שאמרתי שבזק תיפול
  ררונן 11/2019/25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כפי שאמרתי בזק תיפול וצדקתי כרגיל גם עם טבע והבנקים..לא טועה
  סגור