פרסום ושיווק

"הפנסיה זה מגרש משחקים מאתגר, אנחנו רק בתחילת הדרך ומתכוונים לגדול"

אלטשולר שחם מסכמים עשור מוצלח; יאיר לוינשטיין מדבר על החיבוק החם שקיבלו בהנפקה של חברת הגמל, מסביר מה סוד ההצלחה של החברה, ואומר - "הכסף לא שינה אותי"; וגם - ומה היעדים של אלטשולר שחם גמל לשנים הבאות

עדי ברזילי |  4
יאיר לווינשטיין (צילום יחצ)
הנה זה בא - אנשי השנה של ביזפורטל - הבחירות אוטוטו נסגרות, ואז יוכרזו עשרת אנשי השנה ונכתיר את איש השנה שלכם - של הגולשים. האמת הופתענו - יש מעל 30 אלף בוחרים!
במקביל אנחנו חושפים את הראשון מבין חמישה אנשי השנה של המערכת - יאיר לוינשטיין, מנכ"ל אלטשולר שחם גמל. לוינשטיין הצליח להנפיק את אלטשולר שחם גמל, חברת הגמל והפנסיה של בית ההשקעות לפי שווי של כ-1.3 מיליארד שקל ומאז המניה זינקה והשווי האמיר ל-2 מיליארד שקל.
הרוח החיה מאחורי החברה הוא יאיר לווינשטיין, אך האמת שמגיע שאפו לאנשים נוספים - גלעד אלטשולר ורן שחם שעומדים בראש הקבוצה כולה. השלושה אחראים לתוצאות הטובות של הבית בכלל ושל הגמל בפרט - תשואות שהפכו את אלטשולר שחם גמל לגוף ענק שמנהל 100 מיליארד שקל ומרוויח בקצב של 100 מיליון שקל.
כשחושבים על זה לעומק, אז למרות שלוינשטיין המנכ"ל הוא האיש שבחרנו להיות בין חמשת אנשי השנה של המערכת, והתמונה שלו מתנוססת בכתבה והראיון הוא איתו, הרי שבמקרה של החברה הזו, באמת נראה שזו הצלחה משותפת של השלושה, אולי אפילו "מגיע" קצת יותר לאלטשולר עצמו שהשכיל לפתח הנהלה מוכשרת ואנשי השקעות חזקים סביבו.
האם זה מבטיח שההצלחה תימשך - בטח שלא. באלטשולר ובגופי ההשקעות עובדים באופן שוטף, יומיומי להצליח. לא תמיד הם מצליחים, וחשוב להבין זאת, אבל ככל שהם מצליחים במשך זמן ארוך יותר, המשמעות היא שזה לא "סתם", זה לא מקרי - הם יודעים לנהל השקעות. 
לצד השלישיה באלטשולר, ממשיכים לככב גם ילין לפידות (יאיר לפידות הוא אחד מאנשי השנה של הגולשים) וכאן המקום להדגיש אחרים שסיפקו לאורך זמן תשואות טובות - גופים כמו אנליסט ומור, ויש נוספים.
אז נעבור לראיון. "לא הייתי בונה על זה שגם ב-2020 יהיו כאלה תשואות טובות" - אומר יאיר לוינשטיין בראיון מיוחד ל-BizTV על רקע בחירתו לאחד מאנשי השנה של מערכת ביזפורטל. לוינשטיין מסביר שבחיסכון פנסיוני ובכלל בחיסכון ארוך טווח לרבות קופות גמל וקרנות השתלמות, צריך לבחון את מנהל ההשקעות על פני זמן ממושך. בזמן ארוך - אלטשולר מספקים כאמור תשואה עודפת, ולצד ההנפקה המוצלחת, זו הסיבה לבחריתנו:
 
בסיום הראיון, לוינשטיין מדבר על לוינשטיין, על החלטנה שגרמה לו לפתוח בית השקעות בסיום הלימודים, איך התחושה להיות על ההגאים של חברה ששווה 2 מיליארד שקלים, איך משלבים קריירה ומשפחה ומתייחס לפנטזיות של כל ישראלי כשהוא עונה האם הכסף וההצלחה שינו אותו. 
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  דירה = קורת גג
  דירה = קורת גג 02/01/2020 15:00
  הגב לתגובה זו
  1 0
  דירה = קורת גג
  סגור
 • 3.
  גלעד אלטשולר מס 1 (ל"ת)
  דני 01/01/2020 07:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  עלה והצלח (ל"ת)
  חוסך בהשתלמות 31/12/2019 16:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  מכיר אותו כל הכבוד מגיע לו (ל"ת)
  גיא 31/12/2019 14:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור