פרסום ושיווק

יאיר אבידן מונה למפקח על הבנקים במקום חדוה בר

אבידן, שמילא תפקידים בכירים בבנק דיסקונט והיה חלק מהנהלת הבנק מאז 2010, יחליף את בר, שהודיעה כי בכוונתה לפרוש באפריל 2020. את ההחלטה על מינויו קיבל נגיד בנק ישראל, פר' אמיר ירון

מערכת אייס | 
יאיר אבידן, שניהל בעבר את חטיבת ניהול סיכונים בבנק דיסקונט ופרש בתחילת 2020, מונה היום לתפקיד המפקח על הבנקים במקום חדוה בר, שפורשת לאחר חמש שנים בתפקיד.
 
את ההחלטה על מינויו של אבידן, ששימש במקביל גם כדירקטור בחברות הבנות של דיסקונט, קיבל נגיד בנק ישראל, פרופסור אמיר ירון, והיא כפופה לחתימתו של אבידן על הסכם ניגוד עניינים.
 
לוועדה הוגשו לא פחות מ-21 מועמדויות, אך לאחר סינון ראשוני היא נפגשה עם שמונה מועמדים. בין אלו עליהם גבר אבידן ניתן למצוא את גל יערי לנדאו, לשעבר מנכ"לית הבורסה וטלי קיסר סטויה, סגנית המפקחת על הבנקים. אחד משני המועמדים הסופיים לתפקיד היה יעקב פלד, סמנכ"ל אשראי ושותפים בחברת כאל. בעבר שימש פלד כמנהל אגף בנקאות מסחרית בדיסקונט וכמנהל יחידה באגף הפקוח על הבנקים במשרד האוצר.
 
אבידן הוא בוגר תואר ראשון בכלכלה ובסטטיסטיקה מאוניברסיטת ת"א, שם גם קיבל את התואר השני במינהל ומנהיגות חינוכית. את שני התארים סיים בהצטיינות. הוא גם בוגר קורס ניהול מתקדם של בית הספר לעסקים של אוניברסיטת הרווארד. הוא שימש כחלק מהנהלת דיסקונט מאז 2010
 
אבידן נשוי ואב לשלושה מתגורר ברמת השרון ועוסק בפעילות למען הקהילה בלא מעט מסגרות כמו חבר הוועד המנהל של כפר הנוער הדסה נעורים, מנטור בעמותת מנטור לחיים וחבר באגודת הידידים של בית החולים לניאדו בנתניה.
בר, שתפרוש בחודש הבא אחרי קדנציה של חמש שנים, הודיעה על כוונתה לפרוש כבר לפני שלושה חודשים, מה שהוביל את הנגיד להקמת ועדת האיתור.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה