פרסום ושיווק

תרופת נגד? נתניהו העלה את הסיוע מארבעה ל-10 מיליארד שקל

רה"מ הודיע כי 8 מתוך ה-10 מיליארד ישמשו לטובת הלוואות לעסקים שנפגעו מהמשבר הכלכלי. מיליארד נוספים יועברו לבריאות ועוד מיליארד "למניעת התפשטות המגפה", לדבריו. נגיד בנק ישראל ניסה להיות אופטימי: "ננקוט כל צעד שיגן על המשק"
מערכת אייס | 
ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתיחת מושב החורף של הכנסת (צילום ערות הכנסת)
ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט היום להגדיל את היקף הסיוע הממשלתי לטיפול במשבר הקורונה מארבעה ל-10 מיליארד שקלים.
הגדלת הסכום תתבטא בהגדלת קרן ההלוואות לעסקים מ-4 ל-8 מיליארד, מיליארד נוספים יועברו למערכת הבריאות ומיליארד נוסף לסיבה כללית יחסית שהוגדרה כ"מניעת התפשטות הנגיף".
"אנחנו מוסיפים עוד שישה מיליארד שקל כדי לייצב את המשק. זו עזרה ראשונה, וככל שנדרש ניתן סיוע נוסף", אמר נתניהו, שלא ציין אם יוזרם כסף לחברות התעופה שלמעשה היו הראשונות להיפגע קשה מההשפעות של הווירוס. "דבר ראשון, מיליארד שקל יועברו לבריאות. הכספים מיועדים להגדלת מלאי התרופות, לאפשר הצטיידות ולהכין את בתי החולים והצוותים. כל עסק שנפגע, זכאי לבקש הלוואה מהקרן, והורדנו את הריביות".
לדברי נתניהו במסיבת העיתונאים שנערכה בצהריים (ד'), "אין מחסור ולא ייווצר מחסור בסחורות בישראל. הסיבה היא שרוב התעבורה ימית, ולכן גם לא יהיה מחסור בחומרי גלם לתעשיה. נעשה כל מה שצריך כדי לאפשר אספקה באוויר. אנחנו מגייסים גורמים דרושים".

נגיד בנק ישראל: "השווקים בישראל מתפקדים טוב"
במשרד האוצר בוחנים את המצב כל הזמן, והשר משה כחלון הוסיף כי במידת הצורך ייתכנו צעדים נוספים. "אנחנו בשליטה מלאה", אמר, "עם ידיים על ההגה".
גם נגיד בנק ישראל, פר' אמיר ירון, ניסה להרגיע. "חרף הירידות בעולם השווקים בישראל מתפקדים טוב", טען, "בנק ישראל, ואני בראשו, נחושים לנקוט כל צעד שיידרש כדי להגן על המשק. מטרת העל היא לתמוך בהמשך הפעילות הכלכלית של המשק וליצור רשת בטחון לעסקים ומקורות תקציביים למערכת הבריאות. משרד האוצר, בתיאום עם בנק ישראל, יסייעו לכך".
הנגיד הוסיף כי "לשמחתי המערכת הבנקאית נרתמה באופן ראוי לציון לסייע להתמודדות עם ההשלכות הכלכליות של המשבר ולתמוך בפעילות העסקית במשק. לבנק ישראל יש את הכלים, בכל מצב של החמרה או סימנים לכשלי שוק בשווקים הפיננסיים, להחזיר את הנזילות לשווקים. המדיניות המוניטרית ממשיכה להיות מרחיבה ובכך תומכת בפעילות הכלכלית".
במסיבת העיתונאים השתתפו גם שר הכלכלה אלי כהן, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה