פרסום ושיווק

חולדאי נגד עמותת אפרת: האם ראש העיר ת"א פעל נכון?

רון חולדאי לא אהב את השלט של עמותת אפרת, המתנגדת להפלות, שנתלה בסמוך לבניין העירייה, והחליט לשים פרסומת עוקבת. אבל האם בסופו של דבר הפעולה הליברלית שלו כביכול לא הרחיבה את השיח ובכך תרמה לקידום המסר של העמותה?
בועז גולדברג | 
שילוט חוצות של עמותת אפרת מאבק בהפלות (צילום מתוך עמוד הטוויטר של רון חולדאי)
רון חולדאי הוא לא אחד שמוותר בקלות. לא לחינם הוא השליט הבלתי מעורער של תל אביב כבר יותר משני עשורים. אבל יש מקומות מסוימים שבהם גם ראש עיר דומיננטי לא יכול לכפות את דעתו, וצריך למצוא פתרונות יצירתיים.
במצב כזה נתקל חולדאי אתמול, כשממש מול מקום עבודתו, בניין העירייה בואך כיכר רבין, הופיע שלט של עמותת אפרת, המתנגדת להפלות ומנהלת קמפיין קבוע נגד התופעה.
חולדאי, כאמור, לא ממש אהב את הפרסומת, אך מכיוון שהעמותה והמסרים שלה עומדים בדרישות החוק, הוא לא יכול היה להסיר את השלט (השילוט מושכר לזכיין חיצוני) כפי שעשה עם השלט של אנשי החמאס ש"הורדו" על הברכיים ונראו כנועים במהלך תקופת הבחירות.
 
מה עשה ראש העיר? הוא שם על אותו שלט דיגיטלי פרסומת עוקבת מטעם העירייה, שמבהירה כי כל ההחלטות לגבי גופה של האישה הן בידיה בלבד. בהחלט מהלך יצירתי, אבל השאלה היא האם הוא משרת את האינטרס הליברלי של חולדאי, או למעשה משרת רק את האגו שלו ובפועל תורם להפצת המסר של עמותת אפרת, בעקבות העיסוק התקשורתי בכל הסיפור.
"כששלט כזה מוצב במרכזה של העיר תל אביב, עיר שרוצה ולרוב גם מצליחה לסמל סל ערכים כמו חופש בחירה, ליברליזם וכו' שמנוגדים לגמרי למסר שעל גבי השלט, זה פשוט לא מותיר לה ברירה אלא להגיב לו, גם אם זה אומר שאכן השיח סביב העניין מסייע לעמותת אפרת להגיע ליותר עיניים ואוזניים", טוען רותם גרוסמן, שותף ומנהל חטיבת אסטרטגיה וגופי תקשורת במשרד דני לוי תקשורת. 
"השלט הזה הוא הטרלה שהצליחה חלקית", מוסיף גרוסמן. "אני מניח שבעמותה ייחלו לכך שחולדאי ינסה לגרום להורדת השלט הזה בכל כוחו, על ידי צו ביהמ"ש, או איום בחרם על חברת השילוט, דבר שהיה גורם להד תקשורתי גדול יותר. בסופו של דבר, העירייה בחרה לטפל בפרשה באופן אלגנטי ולא מתלהם, שגם גידר את הנושא בתחומי הרשתות החברתיות (כנראה שגם "בזכות" הקורונה). 
"הפוסט של ראש העיר, רון חולדאי, היה קצר ומדויק, וכך גם משפט הנגד שעלה ברצף על אותו שלט אלקטרוני. בימים אלו, בהם כל המדינה בלחץ וחשש מהנגיף, שגרם אפילו לתל אביב להאט את הקצב, זה נחמד מאוד לראות שיש דברים שלא ניתן לעצור - וזה את הקראייטיביות והחופש שתל אביב מאפשרת, גם לעמותת אפרת וגם למי שמתנגד באופן נחרץ למסרים שלה".
גם גור מוטולה, שותף ומנכ"ל בפאר-לוי תקשורת, חושב שחולדאי הגיב בצורה נכונה. "בעידן שבו מנהיגים ונבחרי ציבור מתקרנפים ומטשטשים את תפיסות עולמם, אם בכלל יש להם כאלה, רון חולדאי הוא כשושנה בין החוחים", הוא קובע, "על מנהיגות מוטלת חובה לבטא ערכים ולפעול למימושם בכלים נכונים, ובמקרה הזה חולדאי עשה זאת בצורה מדויקת וטובה". 
לגבי האפשרות שהתגובה של חולדאי תרמה למטרה של עמותת אפרת, מוסיף מוטולה כי "גם אם פעולתו העצימה את האקט המקורי של עמותת אפרת והדהדה אותה אל מחוץ לגבולות כיכר רבין, היא עוררה ויכוח ומחלוקת, שהם נשמת אפה של חברה ליברלית ופתוחה. עכשיו, שכל אחת ואחד יחליטו עם איזו גישה מבין השתיים הם מזדהים".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה