פרסום ושיווק

תנובה וכללית יוצאות למכרז על תקציב הפרסום, מי המועמדים המובילים?

קופת החולים מתניעה מחדש את התחרות על תקציב הפרסום שלה וגם חברת המזון צפויה לעשות זאת בימים הקרובים. משרדי הפרסום כבר מחממים מנועים לקראת התחרות על כ-10 מיליון שקל. מי הם המתמודדים?

שרון טל |  2
תקציבי הפרסום של תנובה וכללית (צילום freepik, Istock)
קבוצת המזון תנובה צפויה לצאת למכרז על תקציב הפרסום שלה בימים הקרובים. על פי הערכות, מדובר בתקציב הצפוי לעמוד על בין 8-10 מיליון שקלים וצפוי לכלול את הטיפול במותגיה החברה כמו "מאמא עוף", "דגי תנובה", "אדום אדום", "סנפרוסט" ועוד. במסגרת המכרז צפויה תנובה להיפרד ממשרד גליקמן-שמיר-סמסונוב שטיפל עד כה בתקציב הפרסום שלה.
מי ששם על הכוונת במיוחד את תקציב תשלובת החלב של תנובה הם לפי הערכות, משרדי הפרסום גיתם BBDO ואדלר חומסקי, שניהלו בעבר את תקציב שטראוס, יהושע TBWA שניהלו את תקציב טרה, וגם ראובני פרידמן, שניהל את תקציב יוניוולר. בכל אופן, עבור גיתם, שכבר טיפלה בעבר בתקציב תנובה אך נדחקה החוצה, זכייה במכרז צפויה להוות סגירת מעגל.
גם שירותי בריאות כללית, קופת החולים הגדולה בישראל, מחדשת את המגעים למכרז תקציב הפרסום השנתי שלה, הנאמד בכ-10 מיליון שקלים וכולל גם את תקציב הדיגיטל. לפי כללי המכרז, על משרד הפרסום בעל ניסיון בניהול תקציב של לפחות 60 מיליון שקלים בשנה, וכזה שניהל בשנתיים האחרונות לפחות שני תקציבי קרייאטיב בהיקף של 25 מיליון שקלים ללקוח. לכן, על אף שבתנאי הראשון יכולים לעמוד גם משרדים בינוניים, התנאי השני מתקיים רק במשרדי הפרסום הגדולים, לשם מכוונת כללית.
למכרז כללית ניגשו בפברואר ארבעה משרדים גדולים – מקאן תל אביב, גיתם BBDO, אדלר-חומסקי, וגליקמן שמיר-סמסונוב. כשפרצה הקורונה נדחה המכרז עד חודש מאי, והוא עתיד להתחדש בקרוב.
משבר הקורונה הטיח מכה קשה בענף הפרסום בשל ירידת הפעילות במשק של החברות הגדולות. כעת הן צפויות להילחם בכל הכוח על התקציבים הנחשקים, ואולי גם על קיומן ויוקרתן, כשהשלכות הקורונה על הענף בטווח הארוך עוד רחוקים מלהיות ברורים.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אייס? שאתם לא תדעו שזה ראובני פרידן??????? (ל"ת)
  פרידמן? 05/2020/13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  תשלובת החלב או חברות בנות?
  לא החלטיים 05/2020/07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סקרנים כמה מקאן חירבנו את היחסים עם ענת ואייל
  סגור