שיווק ופרסום

משכירים קורקינט וזורקים באמצע הרחוב? מעכשיו סיירת מיוחדת תעקוב אחריכם ותשמור על הסדר

מפעילות הקורקינטים השיתופיים מקימות סיירת מיוחדת לשמירה על הסדר במרחב הציבורי בתל אביב. הסיירת תהא משותפת לחברות Bird, Lime ו - WIND ותפעל 24 שעות ביממה 

ארנולד נטייב | 
סיירת קורקינטים (צילום סוף כהן)
חברות הקורקינטים השיתופיים, Bird, Lime ו – WIND, מקימות את "שותפים לסדר" - סיירת שתהיה אחראית על שמירת הסדר במרחב הציבורי בעיר תל אביב במשך כל שעות היממה. הסיירת תורכב מצוותים שיחולקו למשמרות במהלכן יסרקו את כלל האזורים ברחבי העיר ויוודאו שהסדר נשמר. פעילותה של הסיירת תתמקד בסידור הכלים לטובת כלל משתמשי הדרך: הזזת כלים העומדים במקומות המפריעים במרחב הציבורי, הכנסת כלים שנמצאים מחוץ לתאי החנייה המסומנים ושמירה על הסדר הציבורי.
המהלך מבוצע ביוזמת החברות ומגיע על מנת לקחת אחריות כוללת על המרחב הציבורי של העיר, מתוך תפיסה משותפת לעירייה ולחברות בדבר התפקיד המשמעותי של החברות בתחום המיקרו מוביליטי במארג העירוני ותרומתן להפחתת הגודש בכבישי העיר וזיהום האוויר. החברות מאמינות כי פעילות הסיירת המשותפת תגביר את הסדר במרחב הציבורי ותשפר את איכות השירות.
גורמים בכירים בחברות מוסרים כי מטרת העל בהקמת הסיירת היא שיפור הסדר במרחב הציבורי בעיר והעמקת המחויבות לרווחת התושבים ומשתמשי הדרכים. מדיי חודש יוצגו לבכירי העירייה כמות האירועים בהם טיפלה הסיירת, היכן התבצעה הפעילות וכמה כלים טופלו בשטח הלכה למעשה, נתונים אלו יאפשרו לעירייה לנהל חלוקת משאבים חכמה ויעילה יותר. עוד נמסר כי החברות עבדו קשה על מנת למצוא את הדרך לשתף פעולה עבור מטרה זו, כאשר הן עשו זאת בעבר לטובת קמפיין פרסום להעלאת המודעות לחבישת קסדה ואיסור רכיבה על מדרכות. החברות אף יטילו סנקציות על רוכבים שיחנו בניגוד לכללי החניה בעיר על מנת לשפר את הסדר הציבורי.
מיטל להבי, סגנית ראש עיריית תל אביב יפו וממונה על התחבורה: "הבטיחות של הולכי הרגל נמצאת במקום הראשון בסדר העדיפויות העירוני והפטרול המשותף יסייע גם לקידום מטרה זו. לכן, אני מברכת על הרגולציה העצמית שלקחו על עצמן  החברות לבצע כדי לשפר את הפיקוח על הסדר הציבורי, לרווחת כלל תושבי העיר ולהסדרת השימוש בכלים הזעירים השיתופיים. אני מייחלת להצלחת ה-'שותפים לסדר' בתקווה שהללו ימזערו את הצורך באכיפה עירונית כך שיתאפשר לנו להפנות משאבי פיקוח ליעדים חדשים".
מהחברות נמסר: "אנו עושים מאמץ לשמירת ההרמוניה בעיר, כאשר גם לרוכבים עצמם יש חלק מהותי ומשמעותי בהשגת התוצאה הרצוייה: התחשבות באחר, נסיעה במקומות המותרים וחנייה באזורים המסומנים המיועדים לכך. החלטנו לנקוט צעדים פרו-אקטיבים כדי לשפר את הסדר הציבורי .אנו מקווים למצוא אוזן קשבת בקרב קברניטי העירייה שיסייעו לנו להעניק שירות איכותי ובטיחותי המתחשב בכלל משתמשי הדרכים".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה