קריירה ולימודים

100 אלף איש ניסו להירשם הלילה לאתר שירות התעסוקה

קיצור תקופת האכשרה לדמי אבטלה היא כנראה הסיבה למספר הנרשמים העצום, לצד הרחבת מספר המפוטרים והמוצאים לחל"ת. ביטוח לאומי: "אין צורך להסתער. גם אם תירשם עוד יומיים זכויותיך לא יפגעו"
מערכת אייס | 
המוסד לביטוח לאומי (צילום wikimedia)
החל מההצהרה שנשא ראש הממשלה נתניהו אמש (ב') ועד היום בבוקר, ניסו להירשם לשירות התעסוקה כמאה אלף איש. 15 אלף מתוכם גם הצליחו. נראה שסיבה מרכזית למספר הנרשמים העצום היא קיצור תקופת האכשרה לדמי אבטלה משנה לחצי שנה. סיבה נוספת היא, כמובן, ההרחבה הבלתי פוסקת של מספר המפוטרים והמוצאים לחופשה ללא תשלום. ההערכה בביטוח הלאומי היא שיש במשק 380 אלף עובדים עם ותק של חצי שנה עד שנה, אבל לא ידוע כמה מתוכם יפוטרו או יוצאו לחל"ת.  
שירות התעסוקה היה רגיל להרשמה ממוצעת של 500-700 איש ליום. מאז תחילת גל הפיטורים וההוצאה לחל"ת הוא הגדיל את יכולות האתר מספר פעמים. כדי למנוע נפילה של האתר, מתאפשרת כניסה של מספר מוגבל של אנשים בו זמנית לדפי ההרשמה. במקביל, מחפש השירות אמצעים טכנולוגיים חדשים. בשירות מציינים שבלי קשר למועד ההרשמה, הזכויות של הנרשמים ישמרו מיום הפיטורים או ההוצאה לחל"ת. "אין צורך להסתער. גם אם תירשם עוד יומיים זכויותיך לא יפגעו", אומרים שם.

מספר גדול מאוד של אנשים שפוטרו או הוצאו לחל"ת לא היו זכאים עד כה לקבל דמי אבטלה, בשל הדרישה לוותק של שנה רצופה בעבודה, ולכן לא היה להם טעם להירשם בשירות התעסוקה. קיצור תקופת האכשרה הכניס אותם למעגל מקבלי דמי האבטלה, והפך את ההרשמה לכדאית.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה