קריירה ולימודים

נתניהו וכ"ץ סיכמו: תוארך הזכאות לדמי אבטלה עד אמצע אוגוסט

הצעד צפוי לעזור לדורשי דמי האבטלה שתקופת זכאותם עמדה לפוג אף שטרם מצאו עבודה, תרחיש ממנו הזהירו מנכ"ל הביטוח הלאומי ושר הרווחה שמולי. עוד תוארך זכאותם של בני ה-67 ומעלה
איתי פת-יה | 
ישראל כץ, בנימין נתניהו (צילום פייסבוק/ישראל כץ, בנימין נתניהו)
​הזכאות לדמי אבטלה תוארך עד אמצע אוגוסט, כך סיכמו לפני זמן קצר ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ"ץ. כמו כן תוארך זכאותם של בני ה-67 ומעלה שאינם זכאים בשגרה לדמי אבטלה.
הצעד צפוי לעזור לדורשי דמי האבטלה שתקופת זכאותם עמדה לפוג, לאחר שכבר הוארכה. רק בשבוע שעבר התריעו מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר ושר הרווחה איציק שמולי על כך שזכאותם של רבים מדורשי האבטלה תסתיים בקרוב מבלי שחזרו למעגל העבודה.
 
קראו עוד ב-ice
על אף ההקלות, ואולי גם בצל החששות מהשבתן לאור העלייה בתחלואה, רבים מהעסקים שנפגעו במשבר לא חזרו להעסקה בהיקף שקדם להתפרצות הנגיף. כך, התחרות על המשרות הפנויות גדולה הרבה יותר מבעבר, ויותר מסביר כי המצב יוביל לתת תעסוקה, קרי השתלבות של עובדים במשרות שלא ממצות את יכולותיהם – מה שיוביל לפגיעה בתוצר.

באמצעות הארכה נוספת של תקופת הזכאות מקווה הממשלה לתת חמצן נוסף לדורשי העבודה, שאולי בתקופה זו יצליחו למצוא משרה הולמת עבורם. כאמור, הזכאות לדמי אבטלה הוארכה מספר פעמים מחילת המשבר, כשיש לציין שחלק מהמדינות בעולם הודיעו מראש על הארכה לפרק זמן משמעותי יותר. מנגד בישראל, חלק מהגורמים באוצר סברו כי הארכה שכזו לתקופה ארוכה תעודד את דורשי העבודה למשוך עוד זמן בחיפושים, במקום לחזור לעבוד – גם אם במשרה שאינה תואמת את כישוריהם.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה