קריירה ולימודים

עבודה מהבית טובה לקריירה? סקר חדש בחן מה חושבים על כך גברים ונשים

סקר של Qualtrics מגלה כי לעבודה מהבית יש השפעות שונות לגמרי על גברים ועל נשים. 71% מהגברים סבורים שמודל זה יקדם אותם בעבודה, לעומת 31% בלבד מהנשים
רועי בהריר-פרל | 
עבודה מהבית (צילום pexels)
האם למעבר לעבודה מהבית בתקופת הקורונה יש השפעה זהה על גברים ועל נשים? סקר שנערך באוגוסט על ידי חברת הסקרים Qualtrics מבית SAP ו-theBroadlist בקרב 1,000 עובדים בארצות הברית מגלה שלא בדיוק: על פי הסקר, אימהות לילדים סבורות שהתפוקה שלהן בעבודה ירדה מזו שהייתה להן לפני פרוץ המגפה, בעוד שגברים, ביניהם אבות לילדים, סבורים שהעבודה מהבית דווקא תורמת להתקדמות הקריירה שלהם.
רק 29% מהנשים שהשתתפו בסקר דיווחו כי העבודה מהבית משפיעה על הקריירה שלהן לטובה, לעומת 57% מהגברים. 31% בלבד מהנשים האמריקאיות סבורות, על פי תוצאות הסקר, כי עבודה מהבית לזמן ממושך תקדם אותן בקריירה, לעומת 71% מהגברים. 41% מהנשים דיווחו שהן פרודוקטיביות יותר בעבודה מהבית, לעומת 67% מהגברים.
גם ביחס לאופי ההשפעה הכללי של העבודה מהבית בתקופת הקורונה, הסקר מציג הבדלים מהותיים בין גברים לנשים - ובעיקר בין גברים לאימהות: בעוד ש-34% מהגברים דיווחו כי הם קודמו בעבודה בזמן המשבר, 13% בלבד מהאימהות נהנו מכך. בנוסף, הסקר חושף הבדלים מטרידים באופן שבו גברים ונשים תופשים את המציאות התעסוקתית בימים אלה: 69% מהגברים סבורים ששני המינים הושפעו באותה מידה מהמעבר לעבודה מהבית באותה מידה, לעומת 39% בלבד מהנשים.
יש לציין כי רוב הנשאלים - מבין הגברים והנשים כאחד - דיווחו כי הם מעוניינים לעבוד מהבית בהיקף רחב יותר מזה שהיה לפני המשבר.  מצד שני, 71% מהאבות ו-46% מהאימהות הודו כי רמת הלחץ בבית ובעבודה גברה מאז תחילת המשבר, כך שבשורה התחתונה נראה כי עדיין, הרבה מאוד אנשים מעדיפים לעבור לפחות חלק מהשבוע במשרד.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה