קריירה

היקף המובטלים ירד מתחת ל-10%, מה יקרה לדמי האבטלה שלכם?

ימים ספורים לפני הכניסה לסגר ארוך, מדווחת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה על ירידה מתחת ל-10% מובטלים באוגוסט, מה שצפוי היה להוביל לקיצוץ של כ-10% בדמי האבטלה. שר האוצר ישראל כ"ץ הודיע כי לא יחיל את סעיף ההורדה 

רועי בהריר-פרל | 
חתימה על מסמכים (צילום pixabay)
דו"ח נתוני התעסוקה של הלמ"ס לחודש אוגוסט חושף כי שיעור האבטלה באוגוסט ירד מתחת ל-10% מהאוכלוסייה ל-9.8%. דו"ח הלמ"ס מצביע על ירידה של 0.7% בשיעור האבטלה - כ-31 אלף איש - בחודש אוגוסט, כתוצאה מהמשך פתיחת המשק. זאת, על פי החישוב המרחיב של הלשכה, המתייחס למספר הכולל של האזרחים הבלתי מועסקים עוד מלפני תקופת הקורונה, של השכירים הנמצאים בחל"ת ושל מפוטרי הקורונה החדשים, שעמד על 11.2% בחודש אוגוסט, לעומת 11.9% ביולי.
 ואולם, לפי ההגדרה המצומצמת - הרלוונטית לצורך חישוב דמי האבטלה ומתייחסת רק למובטלי הקורונה ולעובדים השכירים בחל"ת - במהלך אוגוסט עמד שיעור האבטלה בישראל על 9.8%, לעומת 10.3% ביולי. 
יש לציין כי נתוני הדו"ח הנוכחי של הלמ"ס מצביעים על מגמה מדאיגה של עליית מספר הבלתי מועסקים שמחפשים עבודה לצד ירידה ביוצאים לחל"ת - כלומר, חלק לא קטן מהיוצאים להחל"ת הפכו במהלך אוגוסט למובטלים "קבועים". ביולי, עמד שיעור הבלתי מועסקים על 5.1% מהאוכלוסייה ובאוגוסט הנתון צמח ל-5.4%.


המשמעות היבשה הייתה כי מובטלים רבים צפויים לקבל דמי אבטלה מופחתים בכ-10%. אולם שר האוצר ישראל כ"ץ הודיע כי אין בכוונתו להפעיל את סעיף ההורדה למקבלי החל״ת בתקופה זו והנחה את מנכ״ל הביטוח הלאומי לפעול בהתאם.
תגיות אבטלה | סגר | קורונה
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה