קריירה ולימודים

סוכמה רשת ביטחון כלכלית לסטודנטים שנפגעו ממשבר הקורונה בהיקף של כ-800 מיליון שקל

משרד ראש הממשלה, משרד האוצר, המשרד להשכלה גבוהה ומשלימה, המשרד לשוויון חברתי, ות"ת והתאחדות הסטודנטים סיכמו על תכנית הסיוע לתלמידים. נתניהו: "הבטחנו לדאוג לסטודנטים שלנו - וקיימנו"
כפיר אדר | 
הפגנת הסטודנטים (צילום ארגון שכחו אותי בבית)
בהמשך להנחיית ראש הממשלה על גיבוש תכנית סיוע לסטודנטים, סיכמו בנימין נתניהו, שר האוצר ישראל כ"ץ, השר להשכלה גבוהה זאב אלקין יו"ר ות"ת פרופסור יפה זילברשץ ויו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית, שלומי יחיאב, על השקת תכנית סיוע כלכלית בסך של 800 מיליון שקל שתוענק באופן מהיר ויעיל לציבור הסטודנטים.
התכנית מורכבת משלושה רכיבי סיוע עיקריים – הרחבת מערך המלגות לסטודנטים, קידום תעסוקת צעירים והפחתה חד פעמית בתשלום דמי אבטחה למוסדות האקדמיים, כל זאת על מנת לסייע לציבור הסטודנטים שנפגעו כלכלית כתוצאה ממשבר הקורונה, לצלוח את המשבר ולהימנע מנשירה מלימודיהם האקדמיים. יצוין כי תכנית זו בהיקף של כ-800 מיליון שקל מתווספת לתמיכה השוטפת בסטודנטים הניתנת מטעם המדינה בהיקף של מעל חצי מיליארד שקל בשנה.
להלן פירוט על רכיבי התכנית: 1. הרחבת מערך המלגות לסטודנטים ומתן סיוע נוסף לעשרות אלפי סטודנטים במסגרת קרן הסיוע, הקמת כוח משימה לאומי של סטודנטים, בהובלה של רשות הצעירים במשרד לשוויון חברתי והתאחדות הסטודנטים הארצית, העדפת העסקת סטודנטים ע״י הרשויות המקומיות בצהרוני משרד החינוך והרחבת מערכי הסיוע של המוסדות להשכלה גבוהה המתוקצבים עבור הסטודנטים בעקבות משבר הקורונה. 2. פעולות לקידום תעסוקת צעירים, הרחבת תכנית ההתמחויות, הפחתה חד פעמית בתשלום דמי אבטחה במוסדות האקדמיים המתוקצבים: הפחתה רוחבית של 50% בתשלום דמי האבטחה למוסד".
ראש הממשלה, בנימין נתניהו אמר: "הבטחנו לדאוג לסטודנטים שלנו - וקיימנו: בשיתוף פעולה עם התאחדות הסטודנטים אישרנו תוספת של 800 מיליון שקל לסיוע לסטודנטים במצוקה. נמשיך להביא עוד תכניות סיוע ולדאוג לכל אזרחי ישראל".
שר האוצר, ישראל כ"ץ הוסיף: "אישור תכנית הסיוע לסטודנטים, מהווה בשורה גדולה לציבור הסטודנטים שהם דור העתיד של מדינת ישראל. כבר בגיבוש חבילת הסיוע הקודמת קיימתי מספר פגישות עם נציגי הסטודנטים ודנו בבעיות שאיתם מתמודדים הסטודנטים במדינת ישראל וכעת אנו מביאים סיוע משלים נוסף על מנת להקל על אוכלוסייה זו. אני מברך על שיתוף הפעולה של הגורמים השונים בגיבוש מתווה זה. אמשיך לפעול מול האתגרים הרבים, לעודד תעסוקה ולהוביל את המשק והכלכלה לצמיחה".
יו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית, שלומי יחיאב: "נלחמנו, והבאנו בשורה אדירה לסטודנטים בישראל. חתימת ההסכם מגיעה לאחר חודשים ארוכים בהם ניהלנו מאבק בלתי מתפשר יחד עם אגודות הסטודנטים כדי לוודא שכל סטודנט וסטודנטית שנפגעו כלכלית, יזכו לסיוע שיאפשר להם לצלוח את המשבר, להשתלב מחדש בשוק העבודה ולהמשיך את לימודיהם האקדמיים. לצד מערכי הסיוע לסטודנטים, אנחנו נמשיך לתמוך את החברה הישראלית כולה ובמסגרת ההסכם נקים מערך סטודנטיאלי לאומי לתמיכה במסגרות החינוך ואוכלוסיות נוספות שנפגעו כלכלית במשבר. ברצוני להודות לשר להשכלה גבוהה זאב אלקין, שר האוצר ישראל כ"ץ, יו"ר הות"ת פרופסור יפה זילברשץ, והמוסדות האקדמיים המתוקצבים על המאמץ הרב לגיבוש המתווה וההכרה בחשיבותם של הסטודנטים לעתיד החברה הישראלית".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה