קריירה ולימודים

להתראות, 9 עד 5: אחרי המגפה ייתכן שנעבוד בשעות ובימים אחרים לגמרי

על פי מחקר של אוניברסיטת הארוורד בשיתוף עם לינקדאין, שבוע העבודה לאחר המשבר ישתנה לשלושה ימים במשרד, שניים בבית ויומיים חופש. התפוקה תעלה, העובדים יהיו מאושרים והפקקים יתמעטו
רועי בהריר-פרל |  2
עבודה בזמן קורונה (צילום freepik)
האם משבר הקורונה יביא לשינוי קבוע באופן החלוקה של שבוע העבודה שלנו? על פי פרופ' אשלי ווויליאנס מבית הספר לעסקים של אוניברסיטת הרווארד, שחקרה נתונים שאספה הרשת החברתית המקצועית לינקדאין בנוגע לטרנדים העתידיים במקומות העבודה, קיימת סבירות גבוהה ששבוע העבודה ישתנה מחמישה ימי עבודה במשרד ויומיים חופש לשלושה ימי עבודה מהמשרד, שני ימי עבודה מהבית ושני ימי חופש. כלומר, שבוע עבודה בפורמט של 3-2-2.
לטענתה של וויליאנס, מבנה העבודה החדש הוא מעין פשרה בין חזרה מלאה לשבוע עבודה מלא במשרד, כפי שחוזים מחצית מהעובדים על פי נתוני לינקדאין, למעבר לשבוע עבודה מהבית, כפי שצופה המחצית השנייה של העובדים שהשתתפו בסקר. מבנה כזה, לדבריה, יאפשר לעובדים יותר גמישות בסידור זמני העבודה, כך שיתאים להם באופן אינדיבידואלי - זאת, גם בהסתמך על מחקרי עבר שהוכיחו כי מתן כמות בלתי מוגבלת של ימי חופשה לעובד מגדיל בסופו של דבר את תפוקת העובד ומעלה את איכות עבודתו.
שבוע עבודה של 3-2-2, לטענת וויליאנס, הוא פיתרון שמאפשר ליהנות משני העולמות גם יחד: מצד אחד, המפגשים עם שאר העובדים במשרד מגבירים את היצירתיות בעבודה ואת היכולת לפתור בעיות על ידי סיעור מוחות ומצד שני מאפשר לעובדים להקצות לעצמם זמנים קבועים לאימונים, לתחביבים ולפעילות משפחתית.
וויאליאנס טוענת כי בתקופה שאחרי משבר הקורונה יותר ויותר עובדים ידרשו גמישות ממקום העבודה שלהם וברוב המקרים ייקבלו אותה - מה שישפיע גם על הורדת הלחץ בכבישים ובאמצעי התחבורה הציבוריים, שכן לא כל שעות יעבדו באותן שעות.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מי לעזאזל עובד מתשע עד חמש? (ל"ת)
  חיים בסרט 12/2020/17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • את/ה........ תתחילו להתכונן. (ל"ת)
  איתן 12/2020/17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור