קריירה ולימודים

התאוששות קלה במשק: שיעור האבטלה ירד ל-14.3%

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, במהלך חודש נובמבר שיעור האבטלה נשמר ולא חלה ירידה והגיע ל-14.6%, אולם בהשוואה לאוקטובר נרשמה התאוששות בשוק העבודה | כל הפרטים
יהודה לוינגר | 
אבטלה בתקופת הקורונה (צילום freepik)
לאחר העלייה בחודש אוקטובר בשיעור האבטלה הרחב, חלה ירידה קלה בחודש נובמבר, כך על פי הנתונים שהוצגו היום (שני) על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. כך, שבעוד בחודש אוקטובר היה מספר המובטלים כ-845 אלף, בחודש נובמבר ירד מספר המובטלים לכ-599 אלף.
בלמ"ס הרחיבו את נתוני האבטלה לשיעור רחב יותר, על פי שלוש קבוצות: הראשונה, הנקראת "הבלתי מועסקים" - מתייחסת לבני 15 ומעלה המחפשים עבודה ולא עבדו בשבוע שלפני הסקר. הקבוצה השנייה מתייחסת לבני 15 ומעלה שנעדרו זמנית מעבודתם מסיבות הקשורות לקורונה, והקבוצה השלישית: כאלו שפוטרו מעבודתם או שמקום עבודתם נסגר ממרץ 2020.
על פי הנתונים עולה שבמהלך חודש נובמבר חלה הקפאה במשק, והן במחצית הראשונה של החודש והן במחצית השנייה, נשאר אחוז האבטלה על 14.6%. אך עדיין נרשימה ירידה אל מול המחצית השנייה של אוקטובר אז אחוז האבטלה עמד על 18%, ועוד יותר אל מול המחצית הראשונה של אוקטובר אז אחוז האבטלה עמד על 22.7%.
בנוסף, חלה עלייה קלה באחוז הבלתי מועסקים שהגיע למחצית השנייה של נובמבר ל-5.4% שהם 213 אלף איש, וזאת אל מול המחצית הראשונה של נובמבר אז מספר הבלתי מועסקים עמד על 5.1%, כפי שהיה גם במחצית הראשונה של חודש אוקטובר.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה