קריירה ולימודים

הענף שהקורונה כמעט חיסלה: התיירות מסכמת שנת בלהות, מקווה לעתיד טוב יותר

על אף שהענף כמעט פשט רגל וניצב באחת מתקופותיו הקשות אי פעם עם צניחה של 81.3% לעומת אשתקד, אופטימיות זהירה - במשרד התיירות מסכמים את 2020 ומקווים שהתיירים יחזרו באביב. כל הנתונים המבהילים בפנים
כפיר אדר | 
הפגנת ענף התיירות בירושלים (צילום לשכת מארגני התיירות הנכנסת לישראל)
אין ספק שהייתה זו שנת הבלהות של ענף התיירות. שנת 2020 שהתחילה עם אופטימיות לשבירת שיא נוסף בכניסות תיירים לישראל, אך זו הסתיימה עם סגירת השמים ואיסור על כניסת תיירים, לראשונה בישראל. השנה נכנסו לישראל כ-850 אלף תיירים – ירידה של 81.3% לעומת שנה שעברה. בשורה התחתונה- תעשיית התיירות, שנהנתה מהכנסות של עשרות מיליארדי שקלים נפגעה ממשבר הקורונה באופן החמור ביותר.
קרוב ל-200,000 משפחות המועסקות בתיירות איבדו את פרנסתן, אך בימים אלו, עם תחילתו של מבצע החיסונים, נערך משרד התיירות עם תכנית עבודה להחזרת התיירים, במחצית 2021. התכנית כוללת התאמה לעידן הקורונה של כל תחומי פעילות המשרד – שיווק, תשתיות וחוויית התיירים. כל זאת, בכפוף למגבלת היעדר תקציב מדינה מאושר. 
נוכח החשיבות בשימור תשתית מלונאית לכלכלה הישראלית ולמנופי הצמיחה במשרד, שרת התיירות אורית פרקש הכהן קידמה את שחרור המענקים למלונאים והורידה את תנאי הארנונה שפגע בהענקת המענקים, כמו כן, התיקון מאפשר גם למלונות קטנים לקבל את המענק. המענקים בסכום כולל של 300 מיליון שקל יינתנו על ידי משרד התיירות בשלוש פעימות, שהאחרונה בהן תינתן במאי 2021. 
לשם השוואה, בשנת 2019 רשם משרד התיירות שיא של כל הזמנים בכניסות תיירים לישראל: 4.55 מיליון, שהכניסו למשק (בעיקר לעסקים קטנים ובינוניים) סכום של כ-23 מיליארד שקל. בשנים האחרונות תעשיית התיירות הישראלית נהנתה מצמיחה מהירה, הודות לצעדים שהוביל המשרד בשיווק ישראל בעולם, בפיתוח תשתיות ובקידום שיתופי פעולה עם חברות תעופה בינלאומיות ועם סוכני תיירות מובילים..
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה