צרכנות

נתניהו הודיע: הקניונים והשווקים ייפתחו ביום חמישי

בהצהרה לתקשורת על אסטרטגיית היציאה מהמשבר, הכריז ראש הממשלה כי השווקים והקניונים יחזרו לפעילות עוד השבוע. מוקדם יותר בישיבת הממשלה נרשמו חילוקי דעות סביב המתווה שפרסם משרד הבריאות בנושא

איתי פת-יה | 
בנימין נתניהו (צילום מתוך עמוד הפייסבוק של בנימין נתניהו)
הקניונים והשווקים יוכלו להיפתח כבר ביום חמישי הקרוב, כך הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה לתקשורת אתמול בערב (ב'). תנאי המתווה המלאים טרם נחשפו.
מוקדם יותר אתמול בדיוני הממשלה סערו הרוחות סביב סוגיית פתיחת הקניונים. הדרישה של משרד הבריאות לרישום כל הנכנסים לתחומי הקניון גוררת ביקורת רבה מצד חלק מהשרים, לפיהם מדובר בפתרון מסורבל שיביא להתקהלות בתורים שיווצרו בכניסה, וחוסר אפקטיביות של החלוקה המוצעת למתחמים בתוך כל קניון.
כבר לפני כן בשעות הבוקר נרשמו התכתשויות בנושא, כשמשרד המשפטים אישר את דרישת משרד הבריאות להפעיל אפליקציה שתתעד את כניסת הלקוחות לקניונים. גורמים בשולחן הממשלה טענו כי במשרד הבריאות מנסים הלכה למעשה לסכל באמצעות דרישה זו את הפעלת הקניונים.
בישיבת הממשלה שהחלה כמה שעות לאחר מכן, נמתחה ביקורת על רישום הלקוחות כתנאי לפתיחת הקניונים, בטענה שהדבר יפריע להפעלתם התקינה ועלול להביא לכך שלקוחות יעדיפו לא להגיע אליהם - בשעה שהקניונים תלויים יותר מתמיד בתנועת הלקוחות.
ביקורת נוספת הושמעה סביב הדרישה לחלק כל קניון למתחמים נפרדים, במטרה לצמצמם את מספר האנשים שישלחו לשווא לבידוד במקרה שיאותר חולה בקניון. אחת הטענות שהועלו היא שחלוקה שכזו כוללנית מדי, ויש לרדת לרמת החנות הבודדת כדי להשיג את המטרה ביעילות.
קראו עוד ב-ice
מנגד, גורמים בדיונים ביקשו לקבוע יחס מחמיר יותר להגבלת מספר הלקוחות בכל אזור בקניון. היחס שהופיע במתווה משרד הבריאות ועומד על לקוח אחד לכל 15 מ"ר.
בכל הנוגע לתאריך פתיחת הקניונים, נרשמה הבוקר התגמשות מצד משרד הבריאות. עד אתמול במשרד עוד עמדו בדעה שאת הקניונים יש לפתוח החל מה-17.5, בעוד שבאוצר ביקשו את פתיחתם כבר מחר. במתווה שפרסמו במשרד הבריאות לפני הדיון בממשלה, הוקדם התאריך לסוף השבוע הקרוב, 8.5. כאמור, לבסוף הוחלט על פתיחתם יום קודם לכן, בחמישי.
בסוף השבוע שעבר העביר אופיר שריד, מנכ"ל חברת הקניונים מליסרון, מכתב לחלק ממשרדי הממשלה ובו קבל על הדרישה לרישום לקוחות הקניונים. "דרישות משרד הבריאות מהוות פגיעה חמורה בזכות הבסיסית של המבקרים לפרטיות", שריד כתב.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה