צרכנות

הממשלה החליטה: הגדלת הקנס על אי חבישת מסיכה והגברת האכיפה בשטח

קבינט הקורונה סיכם להיערך לתרחיש ייחוס של 2,000 מונשמים נוספים מקורונה וראש הממשלה הציע לשקול הגבלה חוזרת על ההתקהלויות והעלאת הקנסות. סכום הקנס עליו הוחלט לבסוף נדחה לפני חודשיים

איתי פת-יה | 
מסכות (צילום freepik)
לאור העלייה המחודשת בנדבקי הקורונה המאותרים, הממשלה מודיעה על הגדלת הקנסות על אי חבישת מסיכה מ-200 שקל ל-500 שקל.
זהו הסכום שעמד על הפרק עוד באפריל, בשלהי הגל הראשון של התפרצות הנגיף. השר לביטחון הפנים דאג, גלעד ארדן, התנגד לקביעת קנס בגובה כזה, ואף סבר שהסכום צריך להיות נמוך יותר מזה עליו הוחלט לבסוף, לעמוד על 100 שקלים בלבד.
קבינט הקורונה התכנס הבוקר לדיון בצעדים הנדרשים למניעת התפשטות הנגיף, וראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח הישיבה "אנחנו עומדים בפני עלייה שיטתית בתחלואה. אנחנו רואים את זה לא רק כאן, אלא רואים את זה לצערי, גם ברחבי העולם. מדינות שונות כבר נדרשות לכך, גם אנחנו בישראל".
קראו עוד ב-ice
עוד התייחס ראש הממשלה לאפשרות של חזרה אחורנית מבחינת ההקלות, ובמסגרת זאת להגביל מחדש את ההתקהלויות, "צעד מאוד חריף", להגדרת נתניהו, שאף על פי כן יש לשקולו לדבריו. "נראה אם אנחנו נזדקק לו ומתי נזדקק לו".
 
במהלך הישיבה סיכמו חברי קבינט הקורונה על תרחיש יחוס מולו תעבוד מערכת הבריאות. הוחלט כי הממשלה ומערכת הבריאות יכינו עצמם למצב של 2,000 מונשמים נוספים עקב הידבקות מקורונה, וכן 2,000 מונשמים ממחלות אחרות. תרחיש זה הוצע לממשלה על ידי משרדי הבריאות, האוצר והביטחון.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה