כסף וצרכנות

איקאה סוגרת במוצ"ש ומצמצמת שעות פעילות; מאריכה חל"ת למאות מעובדיה

באיקאה זיהו "שינוי בהתנהגות הצרכנית" בצל הקורונה מה שהוביל להחלטה על צמצום שעות הפעילות. באיקאה ישיבו מחל"ת כ-30% מעובדי החברה ויעמידו חבילת פיצוי לפורשים 
שרון טל | 
איקאה (צילום ויקיפדיה)
משבר הקורונה מאלץ את ענקית הריהוט איקאה לחשב מסלול מחדש. הרשת הודיעה היום (ג') כי היא נאלצת לצמצם את שעות הפעילות, ולסגור את הסניפים במוצאי שבת.
"השינויים בהרגלי הצריכה ואי הוודאות המלווה את התקופה דורשים מאתנו יוזמה וחשיבה חדש בהיבטים של שיטות העבודה, הפעילויות בחנויות ובמטה, שעות וימי הפעילות ועוד" מסרו איקאה לעובדים. "אנו מזהים שני שינויים מרכזיים בהרגלי הצריכה. האחד, התמקדות בקניות מוגדרות 'על פי צורך' והשני, שינויי בשעות הצריכה בשווקים השונים, המתבטאת בצמצום תופעת השופינג ובהפחתה משמעותית של צרכנות הערב והלילה. השינויים בהרגלים נכונים לא רק ללקוחות, גם אצלנו העובדים חלים שינויים בהעדפות הנוגעות בעיקר לשעות הערב, מנוחת סוף השבוע ושגרת יום יום טובה יותר".
כחלק מהמתכונת המצומצמת, הסניפים יפעלו בימים ראשון עד רביעי בשעות 10:00-19:00, לעומת עד השעה 22:00 כיום. ביום ה' הסניפים יפעלו עד השעה 22:00 כמו בימי טרום הקורונה, וגם ביום ו' המתכונת תישאר דומה והסניפים יפעלו עד השעה 15:00 .חנות המטבחים בנמל תל אביב תפעל במתכונת רגילה.
כ-33% מהעובדים יושבו מחל"ת, 400 ימשיכו בחל"ת עד סוף אוגוסט
בהודעה לעובדים הודיעה איקאה גם על החזרת חלק מהעובדים מחל"ת, ותציע חבילת פרישה לאלו שלא מעוניינים בהמשך החל"ת: "הודעות פרטניות לעובדים השבים יימסרו על ידי המנהלים עד לסוף השבוע הזה. לעובדים שלא נקראו לעבודה, יוארך החל"ת. לעובדים שיבחרו שלא להמשיך בחל"ת תעמיד החברה לראשונה חבילת פרישה כספית מטיבה כתלות בוותק העובד/ת בחברה. מרכיבי חבילת הפרישה יתוקשרו לעובדים בימים הקרובים".
"בנוסף, יעמידו ההסתדרות הלאומית והנהלת החברה סיוע במציאת מקום עבודה חלופי וזאת, בין השאר, בעזרת שיתוף פעולה עם חברות השמה מובילות במשק. חברות ההשמה יגיעו למשרדי החברה ויספקו שרותי השמה לעובדים שיהיו מעוניינים בכך. זהו רגע לא פשוט בחיי חברה בכלל ושלנו במיוחד, אנו תקווה שהחלטות אלו ייקלו ככל האפשר על המצב האישי של כל אחת ואחד מכם". נמסר מהחברה.
המהלך של איקאה צפוי לחסוך לחברה עשרות מיליוני שקלים בשנה. גם היקף העובדים צפוי להצטמצם, בתקופה בה השוק הקמעונאי מתמודד עם ההשלכות הכלכליות של משבר הקורונה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה