כסף וצרכנות

מגיע לכם: כך תוכלו לנייד כספים מקופות גמל בלי לשלם מס

שר האוצר חתם על תקנות שפותחות את האפשרות לנייד כספים בין קופות גמל להשקעה ללא חיוב של 25% מס. בנוסף, ניתן למשוך את הכספים מהקופה כקצבה חודשית במקום כסכום חד פעמי ללא מס, החל מגיל 60
אנגלינה יוסים | 
שוק ההון
שר האוצר, ישראל כ"ץ, חתם היום (חמישי) על תקנות העברת כספים בין קופות גמל אשר פותחות את האפשרות לנייד כספים ללא חיוב במס רווחי הון שעומד על 25% מהרווח. בנוסף, התקנות החדשות מאפשרות לעמית בקופת גמל להשקעה שהגיע לגיל 60 פטור מתשלום מס על רווחים שהצטברו בקופה, במידה ויבחר למשוך את הכספים מהקופה כקצבה חודשית במקום כסכום חד פעמי.
בתקנות שקידמה רשות שוק ההון נקבע כי עמיתים יוכלו לנייד את כספם מקופת גמל להשקעה אחרת ללא חיוב במס רווחי הון, המהלך נועד לאפשר לכל עמית לבחור את מסלולו, כך שיתאים לצרכיו וממדיו בניהול החיסכון. התקנות החדשות מקדמות תחרות שלא הייתה קיימת עד היום בשוק קופות הגמל ועתידות להוביל לגמישות ולהתאמות פרטניות בתחום קופות הגמל להשקעה.
שר האוצר, ישראל כ"ץ, מסר כי "אני פועל למען חוסנם וביטחונם הכלכלי של אזרחי ישראל הצו עליו חתמתי היום, מבטל את מס הניוד ועתיד לקדם את התחרות. אני רואה חשיבות רבה בתכנון כלכלי ארוך טווח בקרב הציבור ואמשיך לפעול להורדת החסמים והמיסים בחסכונות הציבור תוך עידוד התחרות בין הגופים במדינה".
הממונה על רשות שוק ההון, ד"ר משה ברקת, אמר כי "התקנות מטיבות פעמיים עם ציבור החוסכים. ראשית, בביטול מס משיכה בעת ניוד הקופות, ושנית, במתן אפשרות להתאמה מיטבית בין אפיק החיסכון לחוסך הן ביצירת התחרות והורדת דמי ניהול כתמריץ המעודד תחרות בין החברות והן באפשרות להגדיל את חסכונותיהם בגיל הפרישה. אני מברך על המהלך ומודה לכלל העוסקים במלאכה, ומבטיח כי רשות שוק ההון תמשיך לפעול במרץ למען ציבור החוסכים".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה