כסף וצרכנות

אושר בועדה: מענק מוגדל לחיילים ומתנדבי שירות-לאומי

הסיוע למשוחררים יעמוד על סכום של כ-1,800-1,000 שקל על פי משך תקופת השירות. כאשר חיילים שזכאים לת''ש וחיילים בודדים יהיו זכאים למענק מוגדל. הועדה גם החליטה כי לראשונה יהודי שאינו אזרח ישראל יוכל להתנדב לשירות לאומי
ארנולד נטייב |  1
חיילים (צילום Nasser Ishtayeh/Flash90)
ועדת העבודה והרווחה של הכנסת בראשות ח''כ חיים כץ, אישרה היום (שלישי), תיקון לחוק קליטת חיילים משוחררים שיכלול מתן מענק חד פעמי בגובה 1,000 - 4,500 שקלים לכלל החיילים, משרתי השירות הלאומי ומשרתי השירות הלאומי-אזרחי שסיימו או יסיימו לשרת בשנת 2020, זאת בשל משבר הקורונה. על פי ההערכות, הגדלת הזכאות למענק המוגדל שיזמה הוועדה תגדיל את עלות הצעת החוק בכ-10 מיליון שקל נוספים.
על פי הצעת החוק שאושרה חיילים ומשרתים ששירתו 22 חודשים לפחות יקבלו 1,800 שקל, חיילים ומשרתים ששירתו מעל שנה יקבלו 1,000 שקל. חיילים בודדים וחיילים שבזמן שירותם הוכרו כזכאים לתשלומי משפחה (תשמ"ש) יקבלו סיוע מוגדל של 4,500 שקל. כמו כן, לדרישת יו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ נוספו לזכאות למענק המוגדל גם משרתי שירות לאומי- אזרחי שקיבלו בעת שירותם דמי כלכלה כנשואים או כנשואים עם ילד אחד לפחות, וכן משרתי שירות לאומי שהיו נשואים בעת שירותם.
  
מענק הסיוע יינתן בתוך 30 יום מיום השחרור או עד ה-31 בדצמבר 2020, לחיילים שכבר שוחררו, באמצעות הקרן לקליטת חיילים משוחררים במשרד הביטחון.
עוד בגזרת השירות לאומי-אזרחי, הוועדה החליטה כי לראשונה יהודי התפוצות שאינם בעלי אזרחות ישראלית יוכלו לבצע שירות לאומי בישראל. כאשר על פי התנאים השירות יתבצע בישראל בלבד, וימשך לפחות 12 חודשים.
לדברי ראובן פינסקי, מנכ"ל רשות השירות הלאומי- אזרחי: המטרה במהלך זה היא לעודד עליה ולהדק את הקשר עם יהדות התפוצות. עוד לדבריו "ההגדרה של השתתפות בתוכנית זהות כתנאי מספק לכניסה למעגל המתנדבים נועדה לחסוך את המסלולים הביורוקרטים של משרד הפנים הנדרשים להכרה בזכאות לתעודת עולה".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מעריך אתכם "אייס"
  חייל משוחרר 12/2020/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתם היחידים שמצאו לנכון לעדכן אותנו מתי אומרים לקבל את המענקים.
  סגור