כסף וצרכנות

תוכי צרחן, מלון רפאים והבטחה לכלה: מצעד התלונות המשעשעות של שנת 2020

נחיתה במדינה אליה התייר לא התכוון להגיע, ריהוט לבית בובות במקום הסלון במבצע ועוד שלל תלונות הזויות. במועצה לצרכנות קיבצו את התלונות הכי מעצבנות או משעשעות שנתקלו בהן ואין ספק, זה מאוד משעשע
כפיר אדר | 
תלונות אתרי אונליין (צילום Pexels)
שנת 2020, שנת הקורונה, אמנם תיזכר בעיקר בשל המשבר הכלכלי העולמי, התחלואה הגואה, חוסר הוודאות וכן, כמו מדי שנה גם עם תלונות מאוד מקוממות ועצובות, אבל במהלך השנה החולפת התקבלו במועצה לצרכנות תלונות שהעלו שם דווקא חיוך. אז הנה מצעד התלונות לצד ההמלצות: איך להישמר ומה חשוב לבדוק?
זה לא כל כך נעים לראות מלון סגור, לנחות במדינה אליה לא התכוונת להגיע או לקבל ריהוט לבית בובות במקום הסלון במחיר מבצע. במועצה לצרכנות מתקבלות מידי שנה אלפי תלונות מקוממות, אבל לפעמים, עם כל ההבנה למצוקת הצרכן, התלונות מעלות חיוך קטן . לרגל סוף השנה קיבצנו עבורכם את התלונות הכי מעצבנות או משעשעות שנתקלנו בהן

ארה"ב במקום קוסטה ריקה
צרכנית שהזמינה טיסה לסן חוזה בקוסטה ריקה, נדהמה לגלות שיעד הטיסה הוא בכלל ארצות הברית. אז הסתבר לה כי יש עוד מדינות בהם יש עיר בשם סן חוזה (במקסיקו, בפיליפינים ובארצות הברית). מאחר והייתה לה ויזה בתוקף לארצות הברית חשבה שמדובר בעצירת ביניים. כשהמטוס נחת, והיא הבינה שזה היעד הסופי נאלצה לרדת מהמטוס, למצוא לעצמה מלון, ולרכוש מחדש כרטיס טיסה מקליפורניה לקוסטה ריקה במאות דולרים. המלצת המועצה לצרכנות: מומלץ תמיד בהזמנת כרטיס טיסה לקורא את התאריך, השעות והיעד על מנת להימנע מטעויות . במידה והזמנתם דרך סוכן נסיעות – באחריות שלו לוודא עמכם את הפרטים.

סופ"ש באמצע השבוע
צרכנית שרצתה להפתיע את בן זוגה לכבוד יום הנישואים, הזמינה לה ולבן זוגה כרטיסי טיסה לסוף שבוע ארוך בפריז מחמישי עד שני. שנכנסה לכמה אתרי הזמנות על מנת להשוות מחירים, קפצה על הצעה זולה ומשתלמת, אבל לא שמה לב שמדובר בטיסה משני עד חמישי ולא להיפך. כשפנתה לחברה נדרשה לשלם מחיר מלא על תיקון הטעות. המלצת המועצה לצרכנות: מומלץ לפני שמשלמים לבדוק שוב לא רק את תוקף הדרכון, אלא את פרטי הכרטיס. בכל אתר הזמנות רובריקת בחירת התאריכים שונה , מומלץ להדפיס את ההזמנה או לעשות צילום מסך, על מנת לחסוך עוגמת נפש.

מלון רפאים
צרכנית הזמינה לה ולבן זוגה חדר במלון מפנק בהרצליה של רשת מלונות גדולה וקיבלה על כך אישור במייל (ואוצ'ר). כשהגיעו למלון הופתעו לגלות שהמלון ריק ושומם לחלוטין. מרשת המלונות נאמר להם כי המלון סגור בשל הקורונה. רק לאחר דין ודברים ממושך הופנתה למלון אחר בדרגת תיירות נמוכה ממה שהזמינו. המלצת המועצה לצרכנות: מה צריך לעשות כשמזמינים דרך האתרים השונים? לאחר קבלת הוואוצ'ר - להתקשר למלון על מנת לוודא שההזמנה נקלטה אצלם כראוי כפי שהזמנתם.

בית הבובות
צרכן רכש מערכת ישיבה חדשה לגינה במחיר אטרקטיבי. כשקיבל את המשלוח גילה לתדהמתו כי מדובר במערכת ישיבה מיניאטורית המיועדת לבית בובות. המלצת המועצה לצרכנות: במקרה של הטעיה, כשלא מצוין תיאור מדויק של המוצר, והמידות של הרהיטים צרכן רשאי לבטל את העסקה ולקבל את הכסף בחזרה. במקרה הזה הצרכן העדיף להשאיר את המערכת לביתו למשחק.

ביצים ביצים 
צרכן הזמין תבנית של 12 ביצים בעת שערך את הקניה השבועית מהסופר באונליין. כשהגיע השליח הופתע לגלות שקיבלת 12 תבניות - 144  ביצים בסה"כ שאין לו מה לעשות איתן ויותר מכך – אין לו מקום במקרר. המלצת המועצה לצרכנות: חייבים לזכור כי החוק אוסר על קבלת מזון בחזרה כך שבמקרה של טעות כמותית בהזמנה - שאתם ביקשתם לא ניתן לקבל את העודפים בחזרה. מומלץ לערוך קניות ממחשב ולא מהנייד, להקדיש תשומת לב לפרטים, ולבדוק לפני שמשלמים את הרשימה פעם נוספת.

התוכי הצרחן
צרכן שרכש תוכי מדבר במאות שקלים גילה שהתוכי לא מפסיק לצרוח ועל כן דרש להחזיר את התוכי לחנות אך סורב. המלצת המועצה לצרכנות: צריך לזכור כי בעל חיים הוא לא מוצר, לכן, לפני שאתם חושבים על הכנסת בעל חיים למשפחה- תבדקו האם אתם אלרגיים, האם תוכלו לעמוד במחויבות של הטיפול בו , והאם אתם מוכנים להוצאה הכספית (לא גדולה אבל עדיין יש לקחת אותה בחשבון). מעבר לכך, תקנות ביטול עסקה אינן חלות על בעלי חיים, ולא בכדי רכישת בעלי חיים עדיין נקרית "אימוץ" ולא רכישה.

הבטחה לכלה
צרכן רווק נתקל בפרסום שתמורת לסכום כספי מכובד יזכה לחופה וקידושין בתוך 12 חודשים באמצעות שיטה ייחודית למציאת הזיווג המיוחל. לאחר שלא מצא את הכלה המיועדת בפרק הזמן המובטח, ביקש לקבל את כספו בחזרה. המלצת המועצה לצרכנות: מדובר בשירות לכל דבר ועניין כשהספק אמור לפעול באופן אקטיבי למציאת מועמדים לשידוך ולא רק ייעוץ לקידום העניין באמצעות תפילות. לכן עולה חשש להטעיה בעניין התועלת שהצרכן יכול להפיק מהשירות. באם עניין חובת התפילות לא עלה בעת חתימת ההסכם, הוא זכאי לביטול העסקה והשבה מלאה של הכסף.

מושב לאסלה במקום מזרן
צרכנית הזמינה מזרן לכלב שלה, אולם נדהמה לגלות כי המקום מזרן קיבלה מושב לאסלה. כשהתקשרה לברר אודות הטעות, נענתה  שהמזרן שהזמינה אזל מהמלאי ועל כן הוחלט לשלוח לה מושב לאסלה במקום. המלצת המועצה לצרכנות: במקרה של אי התאמה (קבלת מוצר אותו לא ביקשת), לצרכן זכות לבטל את העסקה ולהשבה מלאה של הכסף, כשהחברה חייבת להשיב את הכסף ללא דמי טיפול וביטול, כשהאיסוף/הובלה על חשבון העסק. אם לא ישיבו- יש עילה לתביעת פיצוי ללא הוכחת נזק עד 10,000 שקלים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה