כסף וצרכנות

מופתעים? רשות החברות קובעת שלסוכני ביטוח אכפת רק מתמריצים ולא מלקוחות

בעקבות בקשה של רשות שוק ההון, ברשות התחרות בדקו האם סוכני ביטוח הבריאות פועלים למען המבוטחים שלהם. מהדוח עולה כי הסוכנים מעדיפים את התגמול מצד חברות הביטוח | אלו הפתרונות עבור הצרכן
ארנולד נטייב |  1
בית חולים (צילום הדס פרוש, פלאש 90)
רשות התחרות הוציאה היום (שלישי), את מחקר ביטוח הבריאות שלה. הממצא המרכזי והמדאיג יש לומר, שנמצא בדוח הוא שסוכני הביטוח פועלים בהתאם לתמריצים ולעמלות מחברות הביטוח, ולא בהכרח לטובת המבוטחים. הדוח הוכן לאחר בקשות מצד רשות שוק ההון.
ברשות ממליצים לאסור על תשלומים מהחברות לסוכנים ("סוכן אובייקטיבי"), או לחייב להציג בשקיפות את הסכום שמגולגל לסוכן כעמלה ממכירת הביטוח.
בדוח נכתב: "סוכן הביטוח אינו ממלא בצורה המיטבית את אחת המטרות העיקריות שבבסיס ההתקשרות של הלקוח עימו – סיוע בבחירת ביטוח הבריאות הפרטי הטוב ביותר עבורו. סיוע זה נדרש, בין היתר, נוכח מורכבות המוצר הביטוחי; ריבוי ומגוון המוצרים הקיימים בשוק; והיעדר אוריינות של הלקוחות בתחום. בשל מאפיינים אלו המבוטח תלוי במתווך שמסייע לו בבחירת המוצר ובהתאמתו, כאשר הוא בעל יכולת מוגבלת להעריך את איכות וטיב עבודתו של סוכן הביטוח בהיבטים רבים".
עוד עולה כי, מבנה התגמול של הסוכן משפיע על המוצרים שהוא מציע למבוטחים. אשר כתוצאה מכך, מתפתחת בין חברות הביטוח תחרות על התגמול שיוצע לסוכנים, תוך כדי הגברת התחרות על הצעת המוצרים המשתלמים ביותר למבוטחים. 
הפתרונות של רשות התחרות, כדי למנוע מקרים דומים כוללים בין היתר: בחינת המבנה הבסיסי של התשלומים, במסגרתו התגמול של הסוכן נגזר בעיקרו מדמי הפרמיה בגין הפוליסה, לאסור על מתן תגמול בצורת בונוסים, פרסים והטבות כמו גם תגמול בעבור עמידה ביעדים מחברות הביטוח לסוכן, וייקבע כי כל תגמול חייב להיות בדרך של תשלום כספי בלבד.
בנוסף, הוצאו פתרונות שיגעו באופן ישיר במבוטח, כמו: שיפור יכולתו להשוות בעצמו בין פוליסות, באופן שיפחית את התלות שלו בסוכן ו- שיפור יכולת המבוטח לקבל החלטה מושכלת יותר באשר לסוכן שאיתו יתקשר, באופן שגם צפוי לשינוי במערך התמריצים של הסוכנים והפיכתם לאובייקטיבים יותר, עקב המודעות הגוברת של הצרכנים לעיוותים בשוק.

תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ארנולד נטייב אתה אדם חוצפן
  חרטא 12/2020/30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מגיע אדם כמוך, שלוח חברות הביטוח / רשות, ומשחיר ציבור שלם של סוכני ביטוח, תתבייש לך, מי אתה בכלל?
  סגור