כסף וצרכנות

הסוף לסיכון חיי נוסעים? המהלך שישפר את הבטיחות בתחבורה הציבורית

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את התקנות המסדירות את הבאת והטמעת הטכוגרף הדיגיטלי באוטובוסים בישראל. מכשיר הטכוגרף מנטר ומתריע על המערכות והנהיגה בכלי רכב כבדים ופועל באירופה החל משנת 2006
ארנולד נטייב | 
אוטובוס בירושלים (צילום פייסבוק/אגד)
ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום (שני), לפני זמן קצר את התקנות המסדירות את הבאת והטמעת הטכוגרף הדיגיטלי באוטובוסים במדינת ישראל. ההצעה אושרה פה אחד ללא מתנגדים מצד חברי הכנסת. עד כה, אוטובוסים שיוצרו בחו"ל עם טכוגרף דיגיטלי עברו החלפה בארץ והוכנסו אליהם טכוגרף אנלוגי.
מכשיר הטכוגרף הדיגיטלי שמנטר ומתריע על המערכות והנהיגה בכלי רכב כבדים, ייכנס כאמצעי חובה. באירופה זו חובה משנת 2006, הבוקר ישראל מיישרת קו. כבר ב-2010 הצהיר משרד התחבורה שהטכוגרף הדיגיטלי הינו מציל חיים וצריך שייכנס לכלי הרכב הכבדים.
ישראל גנון, יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים אמר: "מדובר בתקנות אשר מצילות חיים של ממש וישימו סוף לשעות הרבות בהם נהגים נוהגים על הכביש. זהו שחר של יום חדש בו מדינת ישראל צועדת קדימה להבטחת שלום הנהגים והנוסעים. זהו עוד צעד משמעותי ביותר בקידום ושיפור מעמדם המקצועי של נהגי האוטובוסים בישראל".
ההסתדרות הלאומית מוסרת: "זהו יום היסטורי למדינת ישראל. אנו מודים ליו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי על הנחישות והעברת התקנות ולחברת הוועדה, ח"כ אתי עטיה וליתר חברי ועדת הכלכלה על הצבעה בעד תקנות הטכוגרף הדיגיטלי שיסייע למנוע תאונות קטלניות בכלי רכב כבדים. אחרי שלקחנו את הנושא קרוב לליבנו ופעלנו במרץ, התקנות אושרו הבוקר בוועדת הכלכלה. זהו יום חשוב והיסטורי מאין כמותו. תאונות הדרכים הקטלניות הן לא גזירת גורל".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה