כסף וצרכנות

פטור מבידוד בדרך: מתווה הדרכון הירוק נחשף

ועדת החוקה בראשות חבר הכנסת יעקב אשר התכנסה היום בנושא הדרכון הירוק למתחסנים ומחלימים מנגיף הקורונה. התנאי לקבלת הדרכון הירוק כולל קבלת שני חיסונים לנגיף הקורונה ונוגדנים בדם | כל הפרטים
ארנולד נטייב | 
חופשה תחת מגבלות (צילום unsplash, freepik)
ועדת החוקה בראשות חבר הכנסת יעקב אשר התכנסה לדיון היום (שני) בנושא הדרכון הירוק למתחסנים ומחלימים מנגיף הקורונה. הדיון נערך גם בנוכחותם של בכירים במשרד הבריאות, בינהם השר יולי אדלשטיין. הדרכון הירוק צפוי לשמש את הישראלים ככרטיס כניסה לפעילויות שונות.
התנאי לקבלת הדרכון הירוק כולל קבלת שני חיסונים לנגיף הקורונה ושיימצאו נוגדנים בדם. עוד עולה, כי תינתן תעודת מתחסן עבור כל אדם שעבר את החיסון השני, שתהיה בתוקף למשך כ-חצי שנה ותעניק פטור מחובת בידוד.
הדרכון הירוק יהיה מונגש באמצעות אפליקציה ובהנפקת טופס פיזי. בין היתר, הדרכון הירוק יאפשר כניסה למופעי תרבות וספורט, כנסים, אירועים ומוזיאונים. על פי המסתמן, הדרכון לא יפעל במערכת החינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית וחנויות רחוב. 
ישנם תחומים שעדיין נמצאים בסימן שאלה לגבי השפעת הדרכון הירוק בתחומם, בינהם ניתן למצוא את ענף המלונאות, קניונים, מסעדות ובתי קפה, חדרי כושר ובריכות שחייה.
אלדשטיין אמר: "משיחותיי עם קולגות במדינות שונות ההתלהבות מדרכון ירוק עצומה, עולות על הפרק הצעות כמו ברית לאומית של מדינות הסומכות אחת על השנייה לסוג החיסון שניתן, ביחס לבידודים וטיסות והפוטנציאל עצום".
עוד אמר: "ממש לא מעניין אותי אם מישהו בוחר שלא להתחסן וחשוב לשמוע שכל הח"כים שפה קוראים לציבור לבוא להתחסן. יש מחיר לכל בחירה מי שבחר לא להתחסן לא מגיע לו דרכון ירוק, אך מה עם מישהו עם אלרגיות קשות? לנשים בהיריון מותר להתחסן אך עדיין יש אוכלוסיות שלא יכולות ובאנו להתלבט יחד".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה