Content Point - Sponsored

יום כיף לעובדים שיוצא אתכם לטבע

יום גיבוש לעובדים – כי הכל מתחיל ונגמר ביחסי אנוש
Cliff (צילום Shutterstock)
יום גיבוש לעובדים – כי הכל מתחיל ונגמר ביחסי אנוש
בעולם העבודה העדכני, התביעות היומיומיות מעמידות את העובד בפני אינספור לחצים ויעדים שלעתים נראים קשים ואפילו בלתי אפשריים להשגה. המרדף התמידי מתיש ומצריך כוחות שלפעמים פשוט נגמרים. זו בדיוק הסיבה שבגללה ימי גיבוש חיוניים כל כך.
ימי גיבוש בארגון אחראיים לא רק על יצירת אווירה חיובית בארגון, אלא לא פחות מכך גם משפיעים על ההווי הכללי, מעניקים אתנחתא מהתקשורת העסקית הרשמית, מאפשרים לעובדים ליצור קשר חברי ומחברים בין אנשים מרקע שונה. מחקרים מלמדים כי ימי גיבוש מגבירים את תחושת ההזדהות של העובדים עם הארגון ומעצימים את המחויבות הארגונית.
יחד עם הפאן והשחרור הבאים לידי ביטוי בימי גיבוש, גם בהם ואולי דווקא בהם רצוי להשקיע מחשבה. זאת, כדי להבטיח התאמה מקסימלית של אופי הפעילות לאופי העובדים. באופן זה, חשוב לבחור פעילויות מעצימות על פי מאפייניהם של העובדים, בין אם מדובר בהרצאות או בפעילויות ספורטיביות, בסרט או טיול – לכל יום גיבוש המאפיינים הייחודיים לו ובאמצעות התאמתו לצרכים של העובדים, תוכלו להעצים את תחושת השייכות הארגונית.
ימי כיף לעובדים – כל האופציות
תיאטרון
הבימה, פלייבק או תיאטרון חברתי – כל אפשרויות המשחק העומדות לרשותכם יכולות לפתוח אפיקים חדשים לתקשורת בין אישית. כך למשל, בתקופות מתיחות במשרד, תקופות של פרויקטים גדולים או יעדים המעמיסים על האווירה בארגון, השתתפות בתיאטרון פלייבק יכולה להיות מפיגת מתחים, משחררת ומעצימה.
ההשתתפות בתיאטרון, בהצגה או בדינמיקה קבוצתית אחרת מאפשרת לעובדים להתחבר לצדדים היותר קלילים שבתוכם, "לעשות צחוק" מנושאים שלפעמים נראים רציניים מדי ולשבור את הקרח במקומות שבהם יש מתיחות וחוסר יכולת לתקשר בפתיחות. דרך הפעילות, העובדים נהנים מהאווירה המשותפת ומצליחים לחוש את ההנאה שבפורקן חוויות קשות.
בפעילויות המיועדות במיוחד לעובדים, התיאטרון יכול להוות אופציה לעיבוד תכנים שבמשרד לא כל כך מוצאים את מקומם. תחרות, מאבקי כוחות, אגו או רכילויות- כל אלו יכולים להיפתר בתוך שניות באמצעות פעילות מותאמת אישית ובתיאום עם מנחי הפעילות.
יין ישמח לבב אנוש

מי לא אוהב לשתות? ועוד יותר מזה, כשזה על חשבון העבודה... סדנאות טעימות, הכנת קוקטיילים והתנסות ביום חווייתי ביקב הם הזדמנות לשכוח קצת מהעומס ומהמתחים וליהנות מצחוק ואווירה טובה. וכשהיין עולה לראש, רק ההומור נשאר פעיל.
יש מבחר יקבים פרטיים בארץ שיוכלו להעניק חוויה בה העובדים לומדים על עולם האלכוהול, על מה מבדיל בין יין טוב ליין זול, מבחינים בין טעמים שונים של יינות ומשתכרים עד דלא ידע. טוב, רצוי לעצור קצת לפני זה.
אפשר גם להתרחק מהעיר...
אחת האפשרויות היותר פופולאריות ליום כיף היא היציאה מהעיר. לעובדים המעבירים את רוב ימי העבודה שלהם במשרד, מול מחשב, אופציה זו מהווה אטרקציה של ממש משום שהיא מאפשרת שחרור מהמוכר והידוע, הפגת מתחים והתחברות לתדרים מרגיעים ונעימים. ביקשנו מערן גיגי, הבעלים של רפטינג נהר הירדן לספר לנו על פעילויות מומלצות. אלו הן כמה אופציות אפשריות. מוכנים?
המירוץ למיליון
יציאה מהמשרד טומנת בחובה מגוון עצום של הפתעות שבכלל לא דמיינתם כאפשריות וזמינות לכם, ממש מתחת לאף. "המרוץ לצפון" ברפטינג נהר הירדן הוא חבילת מרוץ מטריפת חושים שתוציא גם מהעובדים הפחות חדורי מוטיבציה בארגון שלכם את המקסימום שהם יודעים לתת.
אפשר למצוא חבילה חווייתית המותאמת במיוחד לארגונים וכוללת את כל מה שהעובד המערבי הממוצע זקוק לו כדי להתרענן מהשגרה:
• טיול ג'יפים סובב עמק החולה
• תחנות הכוללות משימות מאתגרות בתחרות נגד הקבוצה השנייה
• הפסקות מרעננות
• חטיפים מבית איסקנדר
• ארוחת צהריים מפנקת
• הכתרת הקבוצה הזוכה
ארוחת הבוקר מוגשת על גדות הירדן בסגנון גלילי ובניחוח של אפייה איכותית. מגוון פינוקים הכוללים מטבלים, סלטים לבחירה, ריבות ועוד - עומדים לרשות האורחים.
מצא את המטמון
מתי לאחרונה הרשיתם לעובדים שלכם להשתעשע במשרד כמו ילדים? בשגרת היום- יום, אין לנו פנאי להשתטות ולהשתעשע. אבל פעילות דינמית ומאתגרת בסגנון "מצא את המטמון" תגרום לכם לחשוב במהירות, לפתח אסטרטגיות וליישם אותן כנגד הקבוצה השנייה.
בואו יחד לאתר את האוצר הצפוני, לנווט בין התחנות השונות, לפענח את הצופן ולצאת להרפתקה מיוחדת.
לא רוצים לישון, רוצים להשתגע
גם העבודה המעניינת ביותר יכולה להיות שגרתית ומשעממת לפעמים. אדרנלין הוא הדרך הטובה ביותר להפיג את השגרה ולהכניס בה קצת עניין... איך עושים את זה? הנה כמה אפשרויות:
רפטינג בירדן 
המזג הסוער של הירדן אומר את הכל... בזמן שבכל יום אחר הייתם מבלים בפקקים, היום אתם חותרים בכל הכוח כדי להשיג את הסירה של הצוות השני. נראה אתכם עושים שיא!
הנופים היפהפיים של רמת הגולן והתאמת פעילות גיבוש על פי מאפייני העובדים – כל אלו יוצרים חוויה שלא תישכח למשך זמן רב. חברות הרפטינג מציעות מגוון רחב של פעילויות מרתקות המתוכננות על פי צרכים שונים ביניהם גיל העובדים, תחומי העניין שלהם ועוד.
חבילת הצ'אלנג' של רפטינג נהר הירדן כוללת מגוון תחנות שכל משימה בדרך מצריכה חשיבה מהירה, מהירות תגובה ושיתוף פעולה בין חברי הצוות. לא הגבתם מהר? אתם עלולים לאבד את הניצחון שלכם לטובת היריבים.
טיול מים
מתי בפעם האחרונה העובדים שלכם נרטבו יחד? השתתפו במלחמת מים? סביר להניח שהאדם הממוצע לקח חלק פעיל במלחמת מים בפעם האחרונה כשהיה בן 16... ומי אמר שהעבודה לא יכולה להוות יציאה מהשגרה? טיולי מים אידאליים במיוחד אחרי החורף, כשכל מקורות המים מלאים ושופעים. רצוי למצוא יום בהיר במיוחד ולהתחיל עם מבחר פעילויות כמו: שיט קיאקים, אבובים, רפטינג סוער, בר צף ועוד. בסוף המסלול ימתין לעובדים מאגר מים ופעילות מאתגרת שבסופה פרסים. מי שמעז, מנצח!
במקום לטפס על העצבים – מטפסים על קירות
כשאיתמר טיפס על הקירות, אתם עוד הייתם ילדים. היום כבר לא מדובר באיתמר אלא בכם ואחרי שעות מרובות של ישיבה במשרד, מישהו צריך לשחרר קצת את העצמות שלכם. העובד המודרני כמעט ולא מוציא אנרגיה פיזית. פעילות גופנית משחררת אדרנלין בגוף ומעניקה תחושת חיוניות וחיים, מעלה את מצב הרוח ומאזנת תחושות שליליות הודות להפרשת סרוטונין בגוף.
קיר טיפוס הוא בין האתגרים המחייבים משמעת עצמית, ריכוז ומוטיבציה. העובדים יגלו בעצמם יכולות שלא היו מודעים להן. עם הדרכה צמודה, תחושת הביטחון היא מקסימלית וההישגים מעניקים הנאה בלתי נשכחת!
הערך המוסף של ימי גיבוש בטבע
למה דווקא פעילות בטבע? ימי כיף הנערכים בחוץ מספקים לעובדים חוויה קצת שונה... במקום הסביבה הרגילה והמוכרת, העובדים מגלים שטחים נרחבים הפרושים עד האופק ואוויר צח המעניק מרחב תודעתי חדש.
האוויר הפתוח פותח את התודעה ומאפשר לאנשים להיפתח זה אל זה, לשכוח קצת מלחצי היומיום ולגלות צדדים חדשים באישיות של אותם אנשים שהם רואים מדי יום כבר שנים. הפעילות מחוץ לבניין או מתחם סגור מעניקה לדינמיקה עצמה תחושת ערך משמעותית שמתווה בזיכרונותיהם של העובדים חוויה שונה שנשארת אתם למשך זמן רב.
במשך היום, העובדים משתתפים בחוויות אינטנסיביות המעשירות את הרפרטואר החוויתי, משפרות את הגישה למשימות נקודתיות, מעשירות את מיומנויות העבודה בצוות ומעניקות ארגז כלים חוויתי להתמודדות עם אתגרים ובעיות.
בחזור למשרד, העובדים מגיעים עם סט כלים אותו לא יכולים היו לרכוש בשום מקום אחר, אלא רק באמצעות שחרור מהמוכר והידוע לעבר משימות מהנות וקלילות.
 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה