דיגיטל וטק

פייסבוק רשמה 12.2 מיליארד ד' הכנסות - אבל המניה התרסקה

פרשת קיימברידג' והירידה במספר המשתמשים הניבו דוחות לא נוצצים, והמניה התרסקה ב-22%, ובעברית - 150 מיליארד דולר התאיידו משווי השוק תוך 90 דקות
עמית טל | 
ענקית הרשת החברתית, פייסבוק (סימול:FB) דיווחה הערב על תוצאותיה לרבעון האחרון, ומאכזבת את המשקיעים בגדול. החברה מדווחת על הכנסות של 12.23 מיליארד דולר ברבעון האחרון, נמוך מהצפי שעמד על הכנסות של 13.36 מיליארד דולר. בשורה התחתונה, החברה דיווחה על רווח של 1.74 דולר למניה, מעט מעל הצפי שעמד על רווח של 1.73 דולר למניה. מניית החברה מגיבה בהתרסקות של 22%, וכ-150 מיליארד דולר התאיידו משווי השוק של החברה.
התפוצצות פרשת קיימברידג' אנליטיקה השפיעה על נתוני החברה: כמות המשתמשים היומיים עמדו ברבעון האחרון על 1.47 מיליארד משתמשים, נמוך מהצפי שעמד 1.49 מיליארד משתמשים פעילים. כמות המשתמשים היומיים הפעילים באירופה ירדה מרמה של 282 מיליון ברבעון הראשון לרמה של 279 מיליון משתמשים. בארה"ב לא חל שינוי בכמות המשתמשים היומיים.
כמות המשתמשים החודשיים אכזבה גם היא ועמדה על 2.23 מיליארד משתמשים, נמוך מהצפי שעמד על 2.25 מיליארד משתמשים. הנתון זה מציג עלייה של 11% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.
קצב גידול המשתמשים החודשיים של פייסבוק: הגרף שצריך להדאיג את המשקיעים
צוקרברג בשיחת הוועידה מגביר את החששות כאשר טוען שקצב הגידול של החברה ממשיך להאט, וכי קצב הגידול של החברה יעמוד ברבעונים הקרובים על מספר חדש ספרתי.
ההכנסות מפרסומות במובייל ממשיכות להיות מרכז העסקים של החברה, ומהוות כעת כ-91% מכלל ההכנסות. נתון זה גבוה ביחס לרבעון הקודם, אז עמד הנתון על 87%.
החברה מעסיקה היום כ-30,275 עובדים, עלייה של 47% ביחס לשנה שעברה. הגיוס הגדול שהחברה ביצעה מדגיש את ההשלכות של פרשת דליפת המידע מוקדם יותר השנה. מארק צוקרברג התייחס במסיבת העיתונאים לסוגיית וטען "אנחנו מחויבים לשמור על בטחון המשתמשים, ואנחנו מפתחים דרכים חדשות לעזור לאנשים להתקשר אחד עם השני". 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה