דיגיטל וטק

לקראת מכרז הסלולר לדור 5: איך תיראה מפת הבעלויות בענף?

חברות הסלולר צפויות להגיש בימים הקרובים הצעות משותפות למכרז על פרישת תדרי הדור החמישי. איך כל זה יסתדר עם המיזוגים הצפויים בענף?
אייס | 
מגדל תקשורת (צילום Pixabay)
בעוד חמישה ימים, ב-17 בפברואר, צפויות חברות הסלולר להגיש הצעות משותפות למכרז הדור החמישי בענף הסלולר. זאת, למרות שבשבועות האחרונים ניסו החברות לעתור כנגדו, בטענה כי מכרז התדרים של משרד התקשורת כולל נוסחה שלא ניתנת לחיזוי ואינה מאפשרת לחברות לכלכל את צעדיהם. אולם העתירות נדחו על ידי בית המשפט, שטען כי המכרז היה מקצועי.
למעט פלאפון המתמודדת לבדה, חברות הסלולר מגישות הצעות משותפות למכרז, שכן סלקום, גולן טלקום ואקספון מפעילות יחד רשת cmg, ופרטנר והוט מפעילות יחד רשת סלולרית PHI.
אלא שהמגעים להגשת הצעות משותפות פסקו בשבועות האחרונים לאור ניסיונות המיזוג בענף. כעת, משנדחו העתירות, על החברות להזדרז ולהעמיד הצעה משותפת חרף רצונן שלא לחלוק זיכיון על רשת תדרי דור 5.
עיקר הקושי כעת נמצא בין הוט לפרטנר. הוט שבבעלות פטריק דרהי הגישה הצעה לרכישת פרטנר, אולם בד בבד פרטנר בדקה אפשרות למיזוג עם גולן טלקום. לא ברור עד כמה ריאלי ניסיון זה, שכן גולן טלקום נמצאת בעצמה במגעים לרכישתה על ידי סלקום. גורמים בענף מעריכים כי לעסקת מיזוג זו יש היתכנות גבוהה יותר על רקע יחסים טובים בין החברות, כמו גם העובדה כי גולן טלקום יושבת על התדרים של סלקום.
בצל ניסיונות המיזוג, כשמפת הבעלויות בענף לוטה בערפל ועתידה להשתנות בשבועות הקרובים, לא ברור עד כמה ישושו חברות התקשורת והסלולר לחבור כעת בשותפויות לקראת המכרז החדש. שילוב כוחות בשלב זה, עשוי לכבול את השחקנים השונים כמו גם לייצר משבר בהמשך הפעלת תדרי דור 5 בעתיד, ככל שמבנה החברות ישתנה בטווח הקצר.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה