דיגיטל וטק

משרד התקשורת קנס את בזק בינלאומי ב-298 אלף שקל

סבב שלישי של קנסות הוטל על ספקיות אינטרנט שלא הציעו למנויים שירותי סינון אתרים ותכנים פוגעניים ללא תשלום. גם סלקום, פרטנר ואקספון ישלמו. סך כל הקנסות עומד על 1.1 מיליון שקל  
מערכת אייס | 
דודי אמסלם (צילום יצחק הררי, דוברות הכנסת)
משרד התקשורת שוב קונס את ספקיות האינטרנט: היום (ג') הוחלט כי קנס כספי יוטל על בזק בינלאומי, סלקום, פרטנר, הוט וספקיות אינטרנט נוספות מאחר שלא הציעו ללקוחותיהן שירותי סינון אתרים ותכנים פוגעניים ברשת במהלך ביצוע עסקות.
בזק בינלאומי נקנסה ב-298 אלף שקל, סלקום בכ-280 אלף שקל, פרטנר ב-226 אלף, 111 אלף ל- HOTנט, אקספון ב-37 אלף ועוד כמה עשרות אלפי שקלים לטריפל סי, טלזר ופרימו. סכום הקנסות הכולל עומד על 1.1 מיליון שקל.
באוגוסט האחרון פרסם משרד התקשורת החלטה שלאחר שימוע, לפיה ספקי אינטרנט מחוייבים להציע למנויים שירות חינם לסינון אתרים ותכנים פוגעניים באינטרנט, לרבות פורנו, הימורים או תכנים אלימים, וזאת באמצעות הודעת סמס או מייל. מנויים יוכלו להצטרף לשירות באמצעות מענה להודעות אלה והחברות השונות יחוייבו לצרפם לשירות הסינון תוך יום עבודה.
מנהל פיקוח ואכיפה במשרד התקשורת ביצע מעקב אחר יישום החלטה זו על ידי בחינת הליכי המכירה של ספקיות אינטרנט ללקוחותיהן. הבדיקה גילתה כי נציגי מכירות לא יידעו את הלקוחות בדבר אתרים ותכנים פוגעניים באינטרנט ואפשרויות ההגנה מפניהם במהלך העסקה. מלבד זאת, למנויים לא הוצעו כלים לסינון אתרים ותכנים פוגעניים ללא תשלום, חרף העובדה שמדובר בתנאי הכרחי המעוגן ברישיון ספקיות האינטרנט.
זוהי הפעם השלישית בתוך שנה שקונס משרד התקשורת את ספקיות האינטרנט בנושא זה. באפריל 2019 השית על ספקיות האינטרנט קנס בגובה 3.5. מיליון שקל, ובאוגוסט קנס נוסף בסכום של 1.1 מיליון.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה